Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 14 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 270

Thread: PlayStation VR2

  1. #121 SP
    Junior Member extaz93's Avatar
    Buna dimineața prieteni.Greu mai trec orele astea până la review-uri ������������.Aștept cu sufletul la gura,the hype is real ������������.Daca review-urile sunt pozitive ii dau preorder azi ������������.Practic is disperat ������������������ .

  2. #122 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Salut. Unii spun ca review-urile apar azi pe la 15:00, ora noastra, deci nu mai avem mult de asteptat .

  3. #123 SP
    Junior Member extaz93's Avatar
    Daaaaaamn,curg review-urile ,și digital foundry am postat

  4. #124 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Sony PlayStation VR2 - DF Hardware Review - State-of-the-Art Tech, Next-Level Immersion

    PlayStation VR2 Review | IGN

    Horizon Call of the Mountain Review | IGN

  5. #125 SP
    Member IsNotMe's Avatar


  6. #126 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Ca tech junkie, PSVR2 e bestial dpdv tehnic. Si review-urile il lauda, iar ecranul OLED cu HDR pare sa fie game changer.
    Si totusi, oricat de mult as vrea sa joc Horizon si GT7 acum, eu nu m-as arunca sa-l iau la lansare.


    Ceva imi spune ca merita asteptat un price cut sau o perioada de "beta testing" pe consumeri, din mai multe motive:
    1. posibile defecte de fabricatie sau alte probleme (imi amintesc ca primul PSVR nu stia HDR pe TV prin acel processor box, lucru rezolvat in revizia a doua)
    2. Sunt prea putine jocuri acum, si mai ales ca neavand suport PC, o sa ardeti 3000+ lei si dupa putin timp risca sa stea in cutie. Daca nu apar jocuri bune, o sa avem mostly parlituri indie, majoritatea reincalzite de la PSVR1. Iar pretul jocurilor PSVR2 deja ajunge la pret de regular AAA.
    3. Incompatibila cu tot catalogul PSVR1, evident, tehnic era aproape imposibil sa porteze jocurile. Insa mintile luminate de la Sony puteau sa gaseasca o solutie sa porteze trackingul vechi pe trackingul nou, I don't care how, se putea face.
    Dar hey! E o noua sansa sa vanda aceleasi jocuri sau upgrade-uri la PSVR2..

    Eu sper ca PSVR2 sa aiba succes, sa avem jocuri AAA multe, developerii sa fie interesati, altfel risca sa aiba soarta PSVITA (exagerez).
    Deasemena, daca Sony reduce jocurile pe suport fizic, suntem la cheremul lor, lucru care pe mine ma nelinisteste, dupa ce ca e PS5 only, daca mai e si PS Store only...

  7. #127 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Citisem pe undeva ca au avut cererea atat de mica la preorder incat au taiat deja din fabricatie... Ignorati titlul video-ului, (din care se cam intelege ca PSVR2 sucks, ceea ce nu e adevarat). Se discuta despre cererea mica, si despre de ce nu a prins VR-ul atat de mult.



    Meanwhile, we need more good titles:


  8. #128 SP
    Junior Member extaz93's Avatar
    Doamne ajuta sa nu fie probleme.Am lansat precomanda la Flanco.Inainte de a finaliza comanda îmi ziceau 24-27 data estimată de livrare...acum după ce am finalizat nu îmi mai scrie nici o data de livrare .Poate totuși mi-l aduc pe 22-24...Am luat versiunea fara Horizon căci am contul de US și ar fi trebuit să îmi fac un cont de Romania...Îl iau direct din store.

  9. #129 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    @MonkY - s-a mai discutat despre articolul original si era fake news: https://www.consolegames.ro/forum/f1...ml#post1602669 .

    ---------- Post added 16-02-2023 at 20:05 ----------

    PS VR2 Set Up and Tricks


    EDIT: foarte pozitive review-urile, singurele dezavantaje par sa fie cablul si ca nu sunt multe jocuri la lansare.
    E de tinut minte ca GT 7 si Resident Evil: Village nu au primit inca update-urile, deci nici review-erii nu le-au testat.

    ---------- Post added 17-02-2023 at 09:19 ----------

    Inca un review super-pozitiv de la NX Gamer:
    The very best VR headset money can buy on the market, bar none.


    ---------- Post added 17-02-2023 at 14:22 ----------

    PlayStation VR 2 Review | GameSpot

    Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge Enhanced Edition Review - PS VR2 | IGN

    Horizon Call of the Mountain PS VR2 Gameplay Review - FEAST HORIZON THIS! | Eurogamer


    ---------- Post added 17-02-2023 at 16:46 ----------

    The Dark Pictures: Switchback VR - Gameplay Walkthrough
    Pare sa fie joc bun pentru petreceri



    Review foarte "profesionist" de la The Verge:
    Doesn’t play PC VR or original PSVR games
    Ma astept la review-ul altor VR Headsets sa specifice "Doesn't Play PS VR 2 games", altfel nu prea are sens comentariul asta.

    ---------- Post added 17-02-2023 at 17:01 ----------

    EDIT: cam ciudat review-ul lor, capturile din gameplay la "Call of the Mountain" arata mult mai rau decat ce au aratat ceilalti jurnalisti.
    Se plang tare mult de cablu, inclusiv un foarte amuzant artistic exaggeration .
    Si au mai avut o corectie foarte inspirata:
    Correction February 17th, 2:39AM ET: We originally wrote that you could only get VR audio with wired headsets, but you can also use wireless headsets that plug into the PS5 with a USB dongle. We tested successfully with a SteelSeries Arctis Pro Wireless.
    Cred ca si un jurnalist de 2 bani si-ar fi dat seama ca asta nu are sens dar ei tot au scris-o.

    Tom Warren, senior editor-ul lor pare sa fie specializat pe Xbox: https://twitter.com/tomwarren .
    Poate asta le-a afectat judecata un pic .

  10. #130 SP
    Junior Member extaz93's Avatar
    Este cineva de aici care a dat preorder la Flanco?Daca da,li s-a schimbat statusul comenzii până acum?De când am plasat comanda a rămas în statusul ,,In procesare"

  11. #131 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Eu l-am precomandat de la Altex, va fi expediat cu o zi înainte de lansare.
    Sper să ajungă la timp.

  12. #132 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ati vazut preturile astea ? Nu se incurca Sony ! cred ca pe langa GT7-le pe care-l am si Horizon-ul din bundle, o sa-mi cumpar doar After the Fall . RE Village il astept la o reducere in store, si-l iau digital .
    Voi ?
    Attached Images Attached Images fprkt2rxgaa7_dr.jpeg fprkunhxsae-rds.jpeg

  13. #133 SP
    Admin MonkY's Avatar
    @IsNotMe: acum sincer, ce te așteptai de la $ony? Cumperi 10 jocuri, deja s-a dublat prețul VR-ului. I'll pass, for a while...

  14. #134 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    @MonkY: Macar de ar fi 10 jocuri ! Mai degraba ...experiente. O plimbare cu kayak-ul si roller coaster-ul groazei, te costa 300ron Daca nu ar fi fost GT7-le, i-as fi spus si eu pass.

  15. #135 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Ati vazut preturile astea ? Nu se incurca Sony ! cred ca pe langa GT7-le pe care-l am si Horizon-ul din bundle, o sa-mi cumpar doar After the Fall . RE Village il astept la o reducere in store, si-l iau digital .
    Voi ?
    RE Village este 160 lei versiunea Gold acum la Altex/MG. Versiunea normala este la 90 lei pe ozone.
    Cat despre preturi as spune ca sunt mai mici decât ma așteptam. Horizon Call of the Mountain totuși mi se pare a avea un preț mult prea ridicat, dar astea sunt politicile Sony.

  16. #136 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Pana Joi RE Village costa 95 RON si pe PS Store. Oricum va avea un demo la lansare, deci il voi testa inainte sa-l cumpar.
    GT 7 iarasi a fost la reducere zilele trecute; eu l-am pescuit cu 140 de pe OLX, sigilat.
    Horizon intr-adevar e mai scump dar cred ca majoritatea il vor cumpara cu consola.
    Si restul jocurilor sunt third-party deci oricat ne-ar placea sa-i acuzam pe Sony, nu ei decid pretul tuturor jocurilor de pe store.

    ---------- Post added 20-02-2023 at 09:46 ----------

    Edit: Si fac pariu ca in cateva luni multe din jocurile astea vor fi disponibile la PS Plus normal sau Extra.
    De aceea voi cumpara la lansare doar ce prind la pret bun.
    Si daca aveti PS Plus de mai mult timp sa verificati jocurile de VR din Library - The Walking Dead: Saints & Sinners are free upgrade de PS VR 2 iar altele (ca TETRIS® EFFECT: CONNECTED) vor costa $10 pentru upgrade.

    ---------- Post added 20-02-2023 at 11:43 ----------

    Ceva gameplay cu Horizon si GT 7:

  17. #137 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dați și voi un semn aici dacă găsiți ceva gameplay "Through the lenses" (adică filmare la ce vezi prin lentile, pentru că înregistrările HDMI "cu gameplay" sunt useless, tu de fapt nu vezi așa ceva în VR). Gen:


  18. #138 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    DF Direct Weekly #99: PSVR2 Review Reaction, DLSS On Non-RTX GPUs? Wild Hearts PC Perf Debacle


    Probably one of the best headsets on the market.
    De unde l-au scos pe Ozzy pentru reclama asta?

  19. #139 SP
    Junior Member extaz93's Avatar
    No man sky PS4 are upgrade free la PS5? Dar de la PS4 la PSVR2?vreau sa iau versiunea pe disc (PS4) de pe olx si nu găsesc informații cum că ar fi free de la PS4->PS5 ->PSVR2.
    Nevermind,am găsit și așa e,no man sky primește free update de la PS4 la PS5 și psvr2 implicit

  20. #140 SP
    Junior Member NaRoDu's Avatar
    l a primit cineva de la Altex?comanda zice "Confirmata integral" nush ce inseamna sau daca a fost trimis toate comenzile mele precedente zic asa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 14 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. PlayStation 3 By LeGaL in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 22-11-2014, 01:51
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Replies: 0 Last Post: 14-04-2009, 09:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts