Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 171 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast
Results 261 to 280 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #261 SP
    Junior Member volt's Avatar
    ma gandeam eu ca nu vei cumpara jocurile de la noi pentru ca nu am gasit in nici un magazin online.Eu o sa cumpar un card de 8, o sa imi fac un account usa,si o sa le cumpar exclusiv de pe psn.Am inteles ca vor fi cu 10 usd mai ieftine decat retail+la noi in europa s-a facut conversie directa,uncharted costa in usa 49 usd si pe amazon.de costa 49 euro

  2. #262 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by volt View Post
    ma gandeam eu ca nu vei cumpara jocurile de la noi pentru ca nu am gasit in nici un magazin online.Eu o sa cumpar un card de 8, o sa imi fac un account usa,si o sa le cumpar exclusiv de pe psn.Am inteles ca vor fi cu 10 usd mai ieftine decat retail+la noi in europa s-a facut conversie directa,uncharted costa in usa 49 usd si pe amazon.de costa 49 euro
    Asa e.
    Ba chiar se zvoneste ca in Europa jocurile degeaba le cumperi de pe PSN deoarece au acelasi pret ca in magazin.
    Poate la noi nu se aplica aceeasi regula de -20% ca la japonezi si americani.

    Si Vita suporta numai un cont de PSN pe cardul de memorie; Nu merge ca pe PS3.


  3. #263 SP
    Member Swift's Avatar
    Stiti daca va suporta vreo companie de telefonie mobila optiunea 3G pt PS Vita?

  4. #264 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu se stie inca daca in romania vom putea folosi 3G pentru PS Vita. Sony a anuntat la E3 ca in europa se va ocupa vodafonem doar in urmatoarele tari: Regatul Unit al Marii Britanii, Irlanda, Italia, Germania, Spania, Portugalia, Olanda, Franţa (prin partenerii Vodafone) si consola poate fi achizitionata chiar si din magazinele vodafone. eu zic sa mai asteptati putin pana se anuntat ceva si despre romania.

  5. #265 SP
    Junior Member volt's Avatar
    cele din ro o sa fie sim free,ca si cele din HK

    ---------- Post added 30-01-2012 at 01:15 PM ----------

    PlayStation Vita import FAQ: what you'll want to know before buying a Japanese handheld | The Verge

    "but Sony's publicly stated that the European model (which comes with a Vodafone SIM) will not be locked to a particular network"

  6. #266 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Sony exec: Monster Hunter Vita scheduled for this year -Destructoid

    The games available at launch in Japan do not correspond to the typology of the Japanese public. It lacks a particular game, Monster Hunter, scheduled for the coming months,...Had it been there from the start in Japan, the story would have been different.
    - PlayStation France CEO Philippe Cardon

  7. #267 SP
    Member Swift's Avatar
    E tare pacat,as fi vrut sa o iau in ziua de lansare.
    Apropo,la noi de ce este cu 200 de lei mai mult?(varianta Wi-fi) Pretul e 250 de euro,deci are trebuie sa coste 1000 de lei.

  8. #268 SP
    Junior Member volt's Avatar
    250 euro=1084 lei
    se vinde cu 1149 sau 1100 lei depinde de unde il iei.
    deci nu e diferenta asa mare intre noi si restu UE

  9. #269 SP
    Member Swift's Avatar
    Consola PlayStation Vita Wi-Fi - PS Vita - Sony PSV - PS Vita Wi-Fi Version
    E 1199 de lei. Si de ce ar trebui sa platim noi mai mult decat restul UE ?

  10. #270 SP
    Junior Member volt's Avatar

  11. #271 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by Swift View Post
    Consola PlayStation Vita Wi-Fi - PS Vita - Sony PSV - PS Vita Wi-Fi Version
    E 1199 de lei. Si de ce ar trebui sa platim noi mai mult decat restul UE ?
    Este exact 1100 lei la Domo si 1150 lei la emag, flanco, altex si media galaxy. Tu ai gasit exact cel mai scump pret
    Eu deja am primit castile si codul PSN de 5 Euro. Apropo castile sunt calitative, sunt metalice, cablul cauciucat. As spune ca sunt cam la aceeasi calitate cu Sennheiser CX300, vin si cu 3 seturi de silicoane.
    Ca jocuri pana cand in RO avem doar jocurile Ubisoft. Ma tenteaza Rayman Origins si Dungeon Hunter Alliance la 180 lei fiecare.

  12. #272 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Rayman: Origins PS Vita | Zavvi.com & Dungeon Hunter: Alliance PS Vita | Zavvi.com

    Rayman Origins/Dungeon Hunter: Alliance 30�~160 RON (cu tot cu shipping).
    Si dupa cat de slab o sa se vanda, sigur o sa devina mai ieftin in aproximativ 2 luni (20-25�); versiunea de 360/PS3 a ajuns deja la 15�.

    De mult am renuntat la ideea de a cumpara jocuri de la magazinele din romania.

  13. #273 SP
    Junior Member volt's Avatar
    mai degraba le iei din usa psn store cu 30 usd sau poate mai putin.Desigur asta implica ca banii aia sa fie practic aruncati,contul nu o sa il poti vinde la fel de usor ca si editia de pe card a jocurilor.

  14. #274 SP
    Senior Member tray's Avatar
    azi la magazinul play.com am testat ps vita varianta EU. Grafica este exact ca un ps3 portabil, insa analogurile nu imi plac DELOC (imi aluneca degetele pe ele, sunt prea mici). Uncharted arata chiar foarte bine.

  15. #275 SP
    Junior Member volt's Avatar
    Intrebare:am auzit din anumite surse ca browserul se misca mai bine pe varianta EU datorita unor optimizari facute-soft mai nou(desigur va aparea si pentru celelalte regiuni),este adevarat?

  16. #276 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Sony confirms US Vita downloads to be cheaper than retail | VG247
    “I can confirm that there will be a discount on the downloadable PS Vita titles from PSN,” a representative told Shack News.

    “Exact details have not yet been revealed, but be on the lookout for an announcement in the very near future.”

    No percentage figure has been set for the price cut on online versions, but pre-orders spotted by a NeoGaf user at BestBuy show discounts of around 10%.

    Earlier rumours had a digital discount pegged at a much more substantial 40%.

    In the past Sony has matched physical and digital pricing, but is making a strong push for download sales with day-and-date digital releases on Vita. The new handheld launches on February 22.

    Thanks, PSN Stores.
    bine ar fi sa fie 40%...asa ar fi cat de cat cinstit. Dar sincer ma mir daca o sa fie mai mult de un amarat de 10% ..oh wel... trebuie sa ne bucuram si de atat.

  17. #277 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    In Japonia sunt mai mari reducerile...
    Oricum, asta e doar pt North America.
    Parca vad ca in Europe n-o sa fie nicio reducere.

  18. #278 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Sony confirms US Vita downloads to be cheaper than retail | VG247


    bine ar fi sa fie 40%...asa ar fi cat de cat cinstit. Dar sincer ma mir daca o sa fie mai mult de un amarat de 10% ..oh wel... trebuie sa ne bucuram si de atat.
    In Japonia is cu 20% mai ieftine,confirma un user pe youtube.

  19. #279 SP
    Member krOOm's Avatar
    Samsung Galaxy S III apare in februarie. Cum reactioneaza Apple?

    De ce nu au vrut sa faca si ei PS VITA mai puternic din punct de vedere hardware nu inteleg ? Daca Galaxy S3 o sa aiba specificatiile din link atunci e cam injositor pentru PS VITA.

  20. #280 SP
    Junior Member volt's Avatar
    Ok hai sa o luam asa,te-ai jucat god of war ghost of sparta?nu stiu daca ai observat dar grafica este destul de buna/gameplay profund etc,ce joc asemanator ai gasit tu pe telefoanele noastre moderne/tablete(innafara de infinity blade/epoch care au o grafica mai buna,nu exista alte jocuri asemanatoare),psp-ul are un procesor de 266/333 mhz,este iesit pe piata de 6 ani,si deabia recent s-au produs jocuri cu o grafica mai buna(relativ spus pentru ca infinity blade/epoch prezinta un singur ecran,nu ai libertate de miscare,un singur oponent...).nu mi-as face griji pentru specsurile ps vita,tu ai vazut cum arata uncharted pe el?mai avem vreo 4 ani de asteptat ca sa apara jocuri cu o grafica asemanatoare pe telefoane/tablete dar nu vor putea oferii niciodata acelasi sentiment avand in vedere controlul ft limitat(touch)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 171 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts