Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Problema la PS VITA

  1. #1 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar

    Problema la PS VITA

    Salut , am o problema la PS VITA-ul meu , sta tot apasat analog stick-ul in dreapta si nu ii fac nimic.Am vazut problema asta la multe persoane pe YouTube , ce as putea sa fac?

  2. #2 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Am mutat threadul in aria corespunzatoare. Nu avea ce cauta in bazar.

  3. #3 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Nu stiam exact unde trebuie , multumesc.

  4. #4 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Magikutz View Post
    Salut , am o problema la PS VITA-ul meu , sta tot apasat analog stick-ul in dreapta si nu ii fac nimic.Am vazut problema asta la multe persoane pe YouTube , ce as putea sa fac?
    Problema aste intervine din cauza mecanismului miscator defect.Am si eu problema asta la un Dualshock 4 (PS4).Singura rezolvare este schimbarea analogului.

    Replacement Analog Stick Joystick for PlayStation Vita - Black - Worldwide Free Shipping - DX

    Dupa cum am vazut in clipuri, din fericire analogul nu este lipit de motherboard.

  5. #5 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Daca l-as duce la un service Sony crezi ca l-ar putea repara si daca da , cam cat crezi ca ar trebuii sa ii platesc?

  6. #6 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Nu stiu, trebuie sa te documentezi.Depinde daca mai e in garantie sau nu? Daca e in garantie ar trebui sa o repare gratis, fiindca s-a busit stickul.

  7. #7 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Nu cred ca e mai in garantie , as plati pentru stick-urile alea ca nu este o problema dar sa nu ceara foarte mult.

  8. #8 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Ia legtura cu un service, si intreaba-i cat cost reparatia.

  9. #9 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Am vorbit cu Service-ul meu din judet(Suceava) dar nu repara console Playstation doar TV-uri si alte chestii. Unde as putea sa o trimit , undeva in RO la care se repara (o trimit prin curier ca nu ar fi problema) sau undeva in afara tarii.

  10. #10 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Vorbeste cu userul Donely de aici de pe forum, are experienta vasta in domeniu si toata lumea il recomanda.

  11. #11 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Il stiu pe Donely , am vorbit cu el inainte sa fac Thread-ul asta dar din pacate nu are piese de PS VITA.

  12. #12 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Poti comanda de aici:
    ps vita analog stick | eBay
    si de aici:
    3D Analogue Analog Joystick Button Control Stick Repair Parts for PSV PS VITA | eBay
    Unele au si transport gratuit, ramane sa te intelegi cu Donely in privinta manoperei.
    Sper ca ti-am putut fi de ajutor.

  13. #13 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Am vorbit cu PlayStation Romania si sansele sa repari ceva in Romania sunt zero. Am sa incerc sa le schimb personal daca nu se gaseste un service Sony in toata Romania care sa repare niste probleme minore la o consola.

  14. #14 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    ai putea incerca si la un service de telefoane. poate au scule mai profi

  15. #15 SP
    Member legokid220's Avatar
    Baieti, ps vita nu vrea sa se mai incarce... ma joc aprope zilnic pe el, cate 30 de min .. sau chiar mai putin ..
    Astazi cand l-am luat sa ma joc putin era inchis complet.. stiind ca mai am baterie jumatate, am pus incarcatoru .. nimic , am tinut mai mult apasat .. tot nimic. Pana la urma a luat-o cumva ... si cand s-a aprins era bateria full. acum pe seara l-am luat sa ma joc putin .. bateria era low.
    Cand l-am pus la incarcat nu vrea sa se incarce... de fapt se incarca cam cateva secunde si apoi nu mai incarca nimic... cand deconectez incarcatorul si il pun la loc... face acelasi lucru. I-am dat si un Reset system, tot nimic! Ce s-a intamplat oare? Este prima versiune de ps vita (phat) nu am garantie la el.

  16. #16 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    As cumpara doua stick-uri de aici , merita sa incerc sa le schimb?
    3D Analogue Analog Joystick Button Control Stick Repair Parts for PSV PS VITA | eBay

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts