Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 70

Thread: Alternativa la FRAGFX(V2) - Bannco FRAGnStein Wireless

  1. #1 SP
    Member maweryck's Avatar

    Alternativa la FRAGFX(V2) - Bannco FRAGnStein Wireless

    PS3-ul nu a aterizat inca in viata mea din pacate , din pacate , dar sper sa aterizeze pe la sfarsitul lunii august odata cu LCD-ul . Eu am inceput totusi goana dupa accesorii . Ca "shooter-ist" inrait de PC, pt mine chiar cred ca este o problema adaptarea la DS3 in FPS-uri , asa ca am inceput cautarea pe net . Am gasit FRAGFX-ul si am luat hotararea de a nu da inca banii pe el , din motive lesne de inteles ( prietenii stiu de ce ). Am inceput sa caut o solutzie asemanatoare si am gasit FRAGnStein , fostul mLani Mobi Controller . Informatziile sunt proaspete , 1 zi
    mLani Mobi Controller : PlayStation LifeStyle mLani Mobi Controller Gets Priced, Dated & Dolled Up For E3



    "the FRAGFX patents are owned by me (Ken Tetterington) and at this time I have a suit against SplitFish for unauthorized use of the patents" ...asta zice tipul care a postat cele 2 filmulete pe youtube cu mobi (pc si PS3)



    FRAGnStein : http://bannco.com/
    FRAGnStein

    " The product is shipping as this is published and should be in stores soon"

    Este deja la vanzare aici : Bannco FRAGnStein Wireless Video Game Controller in Playstation 3 Gamepads at JR.com la $79.99 .Accepta si paypal vad .
    Nu prea l-am mai gasit prin alta parte ...... pe amazon ( Amazon.com: Bannco FRAGnStein Wireless Video Game Controller: Playstation 3: Video Games ) vad ca e Currently unavailable.
    Care ce pareri avetzi ? Poate il si comanda cineva sa avem un feedback si un review de la unul d'al nostru
    Thread-ul l-am deschis in ideea de a vedea si alte pareri....nu genul de posturi "DS3 RULLLZZZZZ!!!"

  2. #2 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Sincer, eu zic ca o sa te adaptezi mai greu la acest sistem decat la controller. Asteapta sa joci cateva shootere si dupa aceea daca iti dai seama ca nu poti sa joci, cumpara-ti accesorii de genul.

  3. #3 SP
    Member maweryck's Avatar
    inca ma gandesc cand o sa apara Modern Warfare 2 , ce sa fac ....sa-l iau pt PC sau pt PS3 ? Am incercat mai demult sa joc Black pe ps2 (cumparasem ps2 ca sa joc God of war ) si cateva call of duty . Nu reuseam deloc sa ma acomodez .Si pana la urma chiar cred ca un accesoriu de genul asta chiar poate schimba experienta unui FPS pe consola .


    LE : Suna asa de bine ....macar jumatate daca ar fi adevarat
    FAQ

  4. #4 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Sincer sa fiu nu vad de ce e asa greu sa aduca pe piata un produs de calitate. Pana la urma cat de greu o fi sa transpui miscarea unui analog stick in cea a unui mouse?
    In acelasi timp, nu inteleg nici de ce Sony nu lanseaza un produs asemanator original. Inteleg ca multi or sa tipe ca din gaura de sarpe ca nu e corect sa dea bani in plus pe un controller, dar poate ca i-ar determina pe mai multi sa treaca pe console, ceea ce ar fi lucru bun pentru ei.

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    experienta unui fps pe consola se va schimba cind tehnologii precum natal pe x360 sau ps3 motion controller vor fi pe piata. in momentul acela nimeni nu ar mai putea sa spuna ca ii este greu sa joace un shooter pe console. motivul pentru care ambele companii scot asa ceva pe piata si nu un mouse adaptat consolelor este ca targetul caruia se adreseaza consolele nu sta in fata unui monitor cu soarecu in mina deci nu veti vedea niciodata un astfel de produs oficial.

    al doilea argument este ca nici MS si nici Sony nu isi doresc un target care sa treaca de la PC la console stind pe scaun in fata monitorului. Sony are de vindut si tvuri si receivere audio si filme pe blu-ray deci experienta consolistica este strins legata de restul produselor si implicit de livingroom si canapea. de partea cealalta MS isi doreste sa concureze cu Sony pe acelasi segment de piata pentru ca in cazul in care lumea s-ar juca mai putin pe pc decit pe console, sistemele lor de operare cu DirectX tzispe nu s-ar mai vinde, asa ca e interesul lor sa distanteze consolele de PC/monitor si tot ce implica asta (input devices).

    cred ca argumentele sunt destul de clare. nu e bine sa visati la cai verzi pe pereti. cit priveste imposibilitatea de a te adapta la controller parerea mea este ca cei care patesc asta trebuie de fapt sa treaca peste o bariera psihologica, nu una fizica/fiziologica. cind iti bagi singur in cap ca iti e greu sau ca iti e frica ca nu te descurci, atunci vei reusi fff greu sa iti atingi telul propus. incercati sa fiti deschisi si optimisti. ginditi-va ca veti reusi daca veti exersa si in felul asta veti vedea ca incet incet veti progresa. cineva care a terminat psihologia mi-a spus ca pe cit de incredibil e creierul, pe atit e de prost. pentru el, orice lucru greu este sau devine extrem de stresant. tricu e sa il faci sa treaca peste acest stres mai usor, asa ca barierele psihologice pe care vi le impuneti (oarecum fara voie) nu prea va ajuta deloc (mai degraba va fac rau).

  6. #6 SP
    Member oBL1O's Avatar
    maweryck : Stai calm si nu arunca banii pe prostia aia. Si eu am jucat multi ani (si inca mai joc) shootere pe PC, dar n-am avut nici cea mai mica problema cand am trecut la console. Nu stiu ce poate fi asa greu.
    Chiar nu e greu deloc.
    E o chestie de obisnuinta !

  7. #7 SP
    Senior Member eXist's Avatar

  8. #8 SP
    Member maweryck's Avatar
    am inteles ....alte pareri ? ma mir ca nimeni nu ar fi macar curios sa-l incerce .....Eu chiar nu cred ca DS3-ul este the supreme ultimate best controller in the whole world !
    Nu pot sa zic ca mi-e f frica de faptul ca n-o sa ma obisnuiesc cu DS3-ul , daca altzii au putut eu de ce nu as putea , dar ma gandeam totusi ca un device in genul lui Fragnstein poate imbunatatzi experienta unui FPS pe PS3 .

    LE : eXist , chiar ai dreptate "jucaria " este " absolutely disgusting"
    Si eu sunt de parere ca este cam dubioasa treaba cu produsul asta . Chiar am citit pe niste forumuri ca ar fi chiar o inselatorie .Au fost unii atat de kamikaze incat au trimis banii prin paypal la firma respectiva si acum tot asteapta baiatul de la DHL , care e posibil sa nu mai soseasca niciodata

  9. #9 SP
    Member justamodel's Avatar
    Eu am fragfx v2, acum nu e exact ca si mousul de pc, reactioneaza cu un mic lag, dar cu care te obisnuiesti repede, oricum a meritat bani. Acum ai 2 variante joci cu DS3 pana faci cu nervii si inca putin pana te opisnuiesti cu DS3, sau iti ce ai prezentat tu.
    Eu inca sunt la concluzia ca: simulatoarele auto le joci cu volanul, jocurile cu batai le joci cu fighting stick iar shooterele le joci cu mousul.

  10. #10 SP
    Member Nightfly's Avatar
    Pentru mine jucatul cu mouse pe pc a fost cel mai mare esec posibil. Asta deoarece eu eram obisnuit sa joc doar din tastatura si atat: Wolfenstein 3d, Spear of Destiny, Doom,Hexen, etc si n-am putut sa ma obisnuiesc cu tastatura + mouse. In schimb acum cu controllerul totul e mult mai usor si frumos , iar in KZ2 fragurile curg unul dupa altul

  11. #11 SP
    Member drik's Avatar
    Aici nu e vorba de "nu inteleg ce e asa greu" sau "consolele sunt facute cu controller, joaca asa" deci toate commenturile de genul asta sunt irelevante. Dar presupun ca asa merge Internetul, cu mult content inutil... Este vorba de gusturi si de cum joaca fiecare mai bine si mai relaxat... Unii nu se pot obisnui cu analogs asa bine si din cate vad sunt destui... Nimeni nu poate nega numarul mare de meciuri de MP pe console care arata ca o cursa de bolnavi de parkinson...

    Dar sa revenim... ma intereseaza ceva de genul asta din moment ce acum astept varianta wireless a FragFX... Materialul la acesta pare mai ok decat FFX, unde pare plastic ieftin si ar merge o varianta doar pe negru... In rest sunt de acord cu o idee de genul produs original, m`am saturat sa vad simbolurile de PS realizate pe jumatate asa sa nu supere... sau sa dea voie la suport mouse and keyb, nu ma deranjeaza un set Razer pe PS3... UT3 are asa ceva, deci se poate... These were my 2 cents...

  12. #12 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    QFT

  13. #13 SP
    Member maweryck's Avatar
    uite aici si un mic review :


    sau cateva pareri ale celor care au cumparat produsul

    MOBI PS3 Controller now called "FRAGnStein" - PLAYSTATION�3 General - PlayStation.com Forums

    bafta

  14. #14 SP
    Banned cryyo's Avatar
    FragFX e o mizerie!!!
    O mizerie de care din pacate nu ma pot lipsi. E de foarte proasta calitate. Chiar si v.2.

  15. #15 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    That's called cheating. Cei care folosesc asa ceva, se lauda ca sunt super jucatori de FPS pe consola. Oricat de bun ai fi, vine unul cu mizeria aia, te face terci si iti rade in nas.

  16. #16 SP
    Member drik's Avatar
    Mi se pare ca cheating e cel putin exagerat... E cunoscut ca pe console FPSurile sunt clumsy iar faptul ca exista FPSuri populare nu inseamna ca e controlul perfect, inseamna doar ca asta e, trebuie sa il joci asa... Nu toate shooterele din ultima vreme sunt Goldeneye... Sa spui ca e cheating pentru ca vrei sa joci mai comfortabil e ca si cum ai spune ca e cheating sa iti folosesti mainile intr-un joc de baschet unii toti insista sa tina mingea in gura...

    Nu pot vorbi pentru toti dar eu il vreau mai mult pentru SP, in afara de BF nu joc mai nimic in MP... Aman de ceva timp KZ si resistance doar pentru ca nu vreau sa imi stric experienta pe un control care e conceput din start ca fiind un pic stangaci... Nu spun ca nu ma descurc pe gamepad pentru ca am ajuns sa ma descurc chiar bine cu timpul, dar de multe ori poate deveni frustrant si nu ma dau inapoi de la a controla un FPS cum m`am obisnuit toti anii astia... Adica you know... cum se joaca un FPS... mouse?

    Si repet, e o chestiune de gust... no need for trolling...

  17. #17 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Documenteaza-te mai bine despre ce inseamna sa fii "troll". Consideri ca este mai confortabil sa stai pe un scaun cu un mouse in mana decat tolanit in canapea? Consideri ca nu este "cheating" in momentul in care ceilalti joaca normal iar tu te folosesti de precizia unui mouse? Sa fim seriosi.

  18. #18 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Se poate sa stai tolanit pe o canapea si cu un FragFX langa tine. Mie, cel putin, imi iasa manevra...si ce misto e...direct in scafarlie...

  19. #19 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Daca folosesti Frag FX sau alte alternative, unde mai este senzatia de consola? Nu te simti ca la PC!?
    Farmecul cand joci un shooter la consola ar trebui sa aibe alta senzatie, sa te bucuri de reusite nu click mouse - head shot.
    Eu unul nu mi-as lua asa ceva. Vreau mouse am PC.

  20. #20 SP
    Member drik's Avatar
    Nu am spus decat ca nu este nevoie de dat in lucruri diferite decat ce ar trebui sa se discute... adica pareri subiective si ritualuri de maiestrie in gaming. Este pana la urma vorba de altceva, un produs pentru cine intereseaza. Adevarul e ca la cat stau eu in MP este irelevant daca e cheating sau nu... dar nici nu mi se pare.. mi`am expus parerea mai sus despre shootere in console...

    Despre PC... sincer as juca tot pe PC... Vreau mouse am PC. Am PC nu am jocuri... simplu... Senzatia de consola nu o simti pe un joc care e tipic jucat cel mai bine pe PC... deci intrebarea este "La FPS pe consola, unde este senzatia de shooter?"

    Astept in continuare o parere obiectiva despre produsul de mai sus... ma intereseaza si as vrea sa stiu daca si de unde isi ia cineva, si ce impresii are...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts