Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Se recomanda un ps3 cu hdd de 60?

  1. #1 SP
    Member zaice's Avatar

    Question Se recomanda un ps3 cu hdd de 60?

    Serbustoc,

    Din cate m-am documentat de pe forum am vazut multe opinii in favoarea ps3 cu hdd de 60.Vreau sa-mi spuneti si voi daca as lua unul de 60 de gigs ,modarea este posibila?Si a 2 intrebare este cea legata de posibilitatea de a juca jocuri de ps2 pe ps3.Se poate acest lucru?

  2. #2 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Nu avem voie sa vorbim despre modari console decat pe aria de publicitate, dar fiind vorba de ps3 oricum nu se poate moda.Si da, pe varianta de 60 gb poti juca si jocurile de playstation 2.

  3. #3 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar
    Mai bine iti iei unul de 80gb.Gasesti la Flamingo sau Shopix.

  4. #4 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Modarea nu este interzisa, ci piratarea jocurilor, iar PS3-ul NU se poate moda.

  5. #5 SP
    Junior Member TigeR's Avatar
    1.modarea nu este posibila deocamdata la PS3
    2.da,pe cea de 60 de gb se poate juca jocurile de PS2

    (inca un raspuns in plus nu strica )

  6. #6 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Eu nu ti-as recomanda PS3 de 60GB! Hardurile sunt f. ieftine in ziua de azi, nu ca nu ar fi suficient un hard de 40... iar de diferenta de bani poti sa-ti iei un PS2, si iesi mult mai bine!

  7. #7 SP
    Junior Member TigeR's Avatar
    apropo,a mentionat cineva ca cele de 60 de gb mai plesnec(se strica)?asa citeam pe un forum,ca cele de 40 si 60 se strica repede

  8. #8 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Din cate stiu eu,consolele PS3 nu se strica.Unitatea optica,Blu-Rayul pica,acesta ne mai putand sa citeasca nici un fel de cd,dvd,blu-ray etc.Si daca e sa cada,avem un "medic" printre noi.Donely.Deci,practic,nu ai de ce sa-ti faci griji.Marja de defectiune a PS3-ului e undeva la 1,2%,mult,mult mai mica decat in privinta X360 sau WII-ului.
    Este de mentionat faptul ca nu PS3-ul se strica(hardwerul) ci blocul optic.

  9. #9 SP
    Junior Member TigeR's Avatar
    nu cred ca ti-ar convenii sa dai 15 mil si apoi sa vezi ca nu mai merge

  10. #10 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Dupa cum ti-am spus mai sus,posibilitatea ca sa-ti pice o consola PS3 este foarte,foarte mica.Singura chestie care se strica la consola asta este decat blocul optic.Ce trebuie tu sa faci este sa-ti achizitionezi consola dintr-un magazin serios din Romania(recomand MediaGalaxi) pt a beneficia de garantie.Daca e sa cada(iti repet,foarte putin probabil) te duci frumusel cu ea la magazin si ti-o schimba pe loc.Daca nu o iei cu garantie si nu mai merge,poti oricand sa apelezi la Donely.DIn cate stiu eu,a schimbat blocul optic la vreo 3,4 console pana acum,acestea nemaiavand nici un fel de problema dupa reparatie.
    Citisem undeva,ca,pt a-ti proteja blocul optic al consolei ar fi bine sa nu introduci altceva in unitatea optica decat blu-ray-uri.

  11. #11 SP
    Member zaice's Avatar
    Serbustoc,
    Va multumesc tuturor pentru sfaturile utile.Sunt curios la un moment dat daca va scadea pretul ps3 ului, si cand se va gasi solutia de modare.Precizez ca sunt un fan al originalelor, dar tinand cont si de costul pe care le implica jocurile originale, recurgem la alte metode care ne permit sa ne bucuram de universul paralel si-anume "Consolele'

  12. #12 SP
    is the man! trickz's Avatar
    zaice: piratarea e pe alt forum. Majoritatea celor de aici speram sa nu apara niciodata o modare pentru PS3 (vezi cazul PSP dupa modare).

  13. #13 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Say, blocul optic face parte din software nu?

  14. #14 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    As zice acum o porcarie..dar,ma abtin.Eu am spus un lucru ,cred eu,adevarat.Nici o consola PS3 nu s-a stricat pana acum datorita caldurii degajate de procesor si de componentele hardwer din interiorul carcasei.Asta insemnand ca,materialele din care sunt confectionate sunt de inalta calitate plus ca inginerii de la Sony au proiectat carcasa foarte bine,permitand ventilatia aerului.Cel putin,PS3 are o singura "problema".Si aceasta poate fi usor reparata de catre un profesionist.Prin asta m-am referit ca "nu se strica hardwerul".Si practic,nu ti se strica consola,ci doar cititorul optic.Hardweru din interiorul carcasei(GPU,memoriile,etc)l ramane intact.

  15. #15 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Cred ca nu stii ce e ala hardware, si blocul optic face parte din el.

  16. #16 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Vrei sa-ti spun ce este ala hardwer si ce este ala softwer?Sa vedem:
    Hardwerul este capul tau(format din creier,piele,muschi fetiii,,oasele capului,cartilaje etc) iar softwerul este constiinta ta,gandurile tale,ideile tale,personalitatea ta.
    Sincer,cred ca-ti trebuie un format.

    Imi cer scuze in fata moderatorilor,dar sincer,personalitatea acestui Xtm m-a scos din sarite.

  17. #17 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by SAY View Post
    Vrei sa-ti spun ce este ala hardwer si ce este ala softwer?Sa vedem:
    Hardwerul este capul tau(format din creier,piele,muschi fetiii,,oasele capului,cartilaje etc) iar softwerul este constiinta ta,gandurile tale,inteligenta ta,personalitatea ta.
    Sincer,cred ca-ti trebuie un format.

    Imi cer scuze in fata moderatorilor,dar sincer,personalitatea acestui Xtm m-a scos din sarite.

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca va mananca... rau de tot. Back on-topic !

  19. #19 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Quote Originally Posted by SAY View Post
    Vrei sa-ti spun ce este ala hardwer si ce este ala softwer?Sa vedem:
    Hardwerul este capul tau(format din creier,piele,muschi fetiii,,oasele capului,cartilaje etc) iar softwerul este constiinta ta,gandurile tale,ideile tale,personalitatea ta.
    Sincer,cred ca-ti trebuie un format.
    Imi cer scuze in fata moderatorilor,dar sincer,personalitatea acestui Xtm m-a scos din sarite.
    Nu mai plange puiut si sterge-ti lacrimile

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 21 Last Post: 20-01-2014, 13:56
  2. Ce FPS'uri mi-ati recomanda ? By Ownzy in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 29-01-2011, 19:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts