Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 127 of 1175 FirstFirst ... 27 77 117 125 126 127 128 129 137 177 227 627 1127 ... LastLast
Results 2,521 to 2,540 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #2521 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    ce anume sa scot din priza?eu nu am modem,stau la bloc iar cablul provine de la o ''cutie'' care se afla pe hol

  2. #2522 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Raise your hand cine crede ca GT5 va fi detronat prea curand . Trebuie sa recunosc ca ma speriasi putin cand am vazut poza cu murcielago, apoi mi-am dat seama ca era din FM3.

  3. #2523 SP
    Member MSlv's Avatar
    atunci dai disconnect sau ceva inainte sa scoti cablul.

  4. #2524 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Sucker Punch's newest PS3 exclusive, inFamous, made it's retail debut two weeks ago on May 26. On top of a surprisingly decent marketing campaign, which included a trailer prior to the summer blockbuster, Terminator Salvation, and several TV ads, the game sold 176,000 copies it's first week on the market. InFamous has set the bar for new IPs that are exclusive to the PS3 in the US, making a stronger first week debut than any other new IP before it. Following number come courtesy of VGChartz and NPD.
    -InFamous(May, 2009) - 176,000 in it's first week

    -Resistance(Nov.,2006) - 42K first week
    -Motorstorm(March, 2007) - 107K first week
    -Warhawk(August, 2007) - 70K first week(not including downloads)
    -Lair(August, 2007) - 69K first week
    -Heavenly Sword(Sept., 2007) - 75K first week, 130K first month
    -Uncharted(Nov., 2007) - 32K first week, 117K first month sales(ed. note: WTF?)
    -Haze(May, 2008) - 91K first week, 102K first month
    -LittleBigPlanet(October, 2008) - 110K first week

  5. #2525 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    intrebarea li se adreseaza celor care poseda RB si GH. Care vi se pare mai greu de jucat RB sau GH? eu am GH:WT, il joc cu chitara, dar cand aleg medium e aproape imposibil sa fac o melodie, ce sa vorbesc de hard. pe easy mi se pare iarasi prea usor. ei parca nu au ceva intre easy si hard, ci doar easy, hard, verry hard and " u must be Jimi Hendrix to play it". RB este mai usor ca GH:WT?

    P.S.: grafica este deplorabila pentru un joc next-gen, cred ca sunt jocuri de ps2 care arata mult mai bine ca acest joc.

  6. #2526 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    genul asta de joc nu se bazeaza pe grafica man practic jocul este grifful pe care curg notele. nu ai ce grafica sa ceri

    mediu in totdeauna va fi dificil daca nu esti obisnuit. daca easy ti se pare f usor sa inteleg ca le faci 100%? practice all the way. RB difera putin la viteza fata de GH. daca joci prea mult RB pierzi dexteritatea la GH....

  7. #2527 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Exista de cumparat in romania cablu VGA pentru PS3?

  8. #2528 SP
    Member MSlv's Avatar
    Nu exista cablu oficial vga de la sony. Singurul pe care l-am vazut a fost un cablu universal vga pentru xbox ps3 si wii.

  9. #2529 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    Buna, am un PS3 de 60 cu care se joaca pustiul meu si de o vreme am obsrvat urmatarele probleme:
    1. nu mai recunoaste fisierele mp3, audio, jpeg si video de pe usb flash sau sd card...ciudat pentru ca am copiat de pe hard un trailer pe usb flash si il vede, in rest, invariabil zice..."there are no tracks" sau "there are no pictures"
    2. la o compilatie audio "home made" imi zice ceva de licenta, nu pot sa rulez decat originale ?
    3. filmele blu-ray se vad pe plasma 1080i mai slab decat filmele mkv care le am pe computer ....ceea ce e foarte suparator, parca ar fi dvd upscale, nu are claritatea, culorile, profunzimea, iar la miscari parca se vada in frame-uri fata de mkv
    4. se poate regla contrast/claritate/culoare pe ps3 ?

  10. #2530 SP
    Member Cata25's Avatar
    Quote Originally Posted by adistnsc View Post
    Buna, am un PS3 de 60 cu care se joaca pustiul meu si de o vreme am obsrvat urmatarele probleme:
    1. nu mai recunoaste fisierele mp3, audio, jpeg si video de pe usb flash sau sd card...ciudat pentru ca am copiat de pe hard un trailer pe usb flash si il vede, in rest, invariabil zice..."there are no tracks" sau "there are no pictures"
    2. la o compilatie audio "home made" imi zice ceva de licenta, nu pot sa rulez decat originale ?
    3. filmele blu-ray se vad pe plasma 1080i mai slab decat filmele mkv care le am pe computer ....ceea ce e foarte suparator, parca ar fi dvd upscale, nu are claritatea, culorile, profunzimea, iar la miscari parca se vada in frame-uri fata de mkv
    4. se poate regla contrast/claritate/culoare pe ps3 ?
    1. Stickul trebuie să fie formatat FAT32. Ca să vezi poze trebuie să accesezi stick-ul din secțiunea Pictures din XMB. La fel cu muzica și filmele.
    2. Ai activat WMV-ul din setări?
    3. Păi ce rezoluție are plasma? Chiar dacă filmul e 1080p/i, tot trebuie să aibă tv-ul rezoluția aia. Așa și la mine la monitor am rezoluția 1680x1080 și al tv 1366x768. Plus că cu c�t e tv-ul mai mare cu at�t pixelul are dimensiunea mai mare și se vede mai prost.
    4. Astea se fac din setările televizorului.

  11. #2531 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata25 View Post
    1. Stickul trebuie să fie formatat FAT32. Ca să vezi poze trebuie să accesezi stick-ul din secțiunea Pictures din XMB. La fel cu muzica și filmele.
    2. Ai activat WMV-ul din setări?
    3. Păi ce rezoluție are plasma? Chiar dacă filmul e 1080p/i, tot trebuie să aibă tv-ul rezoluția aia. Așa și la mine la monitor am rezoluția 1680x1080 și al tv 1366x768. Plus că cu c�t e tv-ul mai mare cu at�t pixelul are dimensiunea mai mare și se vede mai prost.
    4. Astea se fac din setările televizorului.
    corect
    + cateva adaugari
    1. Ca sa vada imediat PS3-ul fisierele mp3 sau jpg etc trebuie sa ai pe stick fisierele in directoare separate pe tipuri de fisier: la fotografii imi aduc aminte acum ca e PHOTO si la video e directorul VIDEO.
    Daca nu pui fisierele in directoare trebuie sa dai optiunea DISPLAY ALL care apare la stick pe PS3 si acolo vei vedea si fisierele pe care le cauti.
    3. sunt multe blu-ray-uri care se vad prost din fabrica, pentru ca asa sunt inregistrate (purecos, cu mult zgomot de exemplu). Exemplul clasic e Spiderman 3, unul dintre cele mai slabe blu-ray-uri la imagine.
    4. Da enable la optiunea "RGB limited", mai multe detalii gasesti aici http://www.consolegames.ro/forum/f15...aystation-3-a/

  12. #2532 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    1.XBM...habar n-am ce-i aia.....stickul si sd cardul le recunoaste ps3 dar nu vede ce e pe ele, doar daca e copiat de pe hdd-ul ps3-ului
    2.WMA activat, WMV nu stiu ce este
    3.si ps3 si computerul sunt cuplate la plasma numai ca ps3 prin hdmi iar comp prin dvi, am incercat si computerul prin hdmi dar se vedea naspa, s-ar putea asta sa fie problema
    4.stiu dar credeam ca se poate si pe ps3 cum se putea pe ps2

  13. #2533 SP
    Member Cata25's Avatar
    Quote Originally Posted by adistnsc View Post
    1.XBM...habar n-am ce-i aia.....stickul si sd cardul le recunoaste ps3 dar nu vede ce e pe ele, doar daca e copiat de pe hdd-ul ps3-ului
    2.WMA activat, WMV nu stiu ce este
    3.si ps3 si computerul sunt cuplate la plasma numai ca ps3 prin hdmi iar comp prin dvi, am incercat si computerul prin hdmi dar se vedea naspa, s-ar putea asta sa fie problema
    4.stiu dar credeam ca se poate si pe ps3 cum se putea pe ps2
    XMB e sistemul de operare al PS3-ului. Ai grijă să fie stickul/cardul formatat FAT32. Adică �l bagi �n pc -> format -> FAT32. Dacă nu e atunci nu o să ți-l recunoască. WMA o fi, nu am chef de verificat.

  14. #2534 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    da, multumesc, mai fac niste reglaje , sa speram ca o sa mearga

  15. #2535 SP
    Member Cata25's Avatar
    Trebuie să meargă. Nu merge, insistă.

  16. #2536 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    da, trebuie denumite fisierele ca sa le vada...PHOTO, VIDEO, etc, iar imaginea slaba , chiar daca am facut proba cu Spiderman 3, cred ca e din cauza intrarii hdmi a plasmei, care nu a dat rezultate grozave nici in cazul cuplarii calculatorului, mai ramane sa verific daca citeste fisiere FLAC, multumesc pentru ajutor.

  17. #2537 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by adistnsc View Post
    da, trebuie denumite fisierele ca sa le vada...PHOTO, VIDEO, etc, iar imaginea slaba , chiar daca am facut proba cu Spiderman 3, cred ca e din cauza intrarii hdmi a plasmei, care nu a dat rezultate grozave nici in cazul cuplarii calculatorului, mai ramane sa verific daca citeste fisiere FLAC, multumesc pentru ajutor.
    mai degraba ai probleme cu cablul HDMI. Desi e semnal digital nu ar trebui sa se vada prost.

  18. #2538 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    am 3 cabluri hdmi parca sunt ceva diferente dar nu foarte vizibile, diferenta insa e mare cand cuplez calculatorul, pe hdmi se vede slab iar cablul vga super(imaginea este mult mai clara si mai curata, parca ar fi alta rezolutie), la acelasi tv, deci nu pot fi 2 probleme = ori cablurile sa fie de proasta calitate(toate 3 ???) ori intrarea hdmi de la tv .

  19. #2539 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    deci cand am vrut sa dau format la PS3 am vrut sa salvez salvarile de la jocuri si cand am ajuns la Resident Evil 5 si KIllzone 2 nu ma lasa,cred ca e copy blocked sau ceva de genu ,helppp

  20. #2540 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    stim cu toti ca Lost Planet a fost un joc exclusiv xbox 360 la inceput, dar dupa o perioada de timp ( cred ca aproximativ un an) a fost lansat si pe PS3. Cand a fost anuntat Lost PLanet 2 oamneii credeau ca va fi exclusiv xbox, insa producatori jocului au anuntat ca va aparea si pe PS3. OK, dar si de data aceasta au umblat zvonuri cum ca LP2 va aparea mai intai pe xbox 360 si dupa aia va fi lansat si pe PS3. Chris Kramer, un oficial de la Capcom USA, a dezvaluit ca jocul va aparea simultan pe ambele console.

    sursa: PSL!VE - The Latest PlayStation 3 News, Reviews, Previews, Screenshots & Videos.: Lost Planet 2 to be released simultaneously on PS3 and 360

    ps: nu stiu daca se stia acest lucru.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: 14-05-2024, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts