Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 148 of 1175 FirstFirst ... 48 98 138 146 147 148 149 150 158 198 248 648 1148 ... LastLast
Results 2,941 to 2,960 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #2941 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Da,este normal. Doar nu ai vrea sa nu se auda nimic,daca nu se aude nimic inseamna ca nu se invarte coolerul gigant
    Look at this Big Motherf....er!
    Attached Images Attached Images 78587.jpg 6756.jpg

  2. #2942 SP
    Junior Member hellthing's Avatar
    Salut as vrea sa-mi iau un PS3 in viitorul apropiat si as vrea sa stiu daca pot sa conectez consola la un monitor CRT(cu iesire VGA) cu ajutorul unui cablu sau cu alte accesorii.....

  3. #2943 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Poti.

  4. #2944 SP
    Junior Member hellthing's Avatar
    Stii de unde sa fac rost de cablu?

  5. #2945 SP
    Member andreivladp's Avatar
    se pot sterge trophyes-urile de la un anumit joc ?

  6. #2946 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Nu.Trofeele nu au nici o legatura cu datele tale de pe consola.Ele sunt salvate pe serverele PSN.
    Daca vrei neaparat sa faci din nou acele trofee ,creaza alt user pe consola si joaca.

  7. #2947 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Quote Originally Posted by hellthing View Post
    Salut as vrea sa-mi iau un PS3 in viitorul apropiat si as vrea sa stiu daca pot sa conectez consola la un monitor CRT(cu iesire VGA) cu ajutorul unui cablu sau cu alte accesorii.....
    Raspunsul e: NU poti! (la un pret acceptabil) Iti trebuie intrare DVI-D; monitoarele CRT nu au asa ceva. Monitorul tau are 100% mufa D-Sub (mufa albastra cu 15 pini).
    Exista 2 solutii pentru a putea conecta un monitor de PC:

    1. Schimbi monitorul si cumperi un LCD cu intrare DVI-D. Cumperi cablu HDMI to DVI-D ~70 lei + minim 450 lei pentru monitorul LCD (am gasit un Samsung cheap cu DVI-D la ~430ron 19" wide);

    2. Cumperi tuner TV extern cu intrare component YPbPr (~130-150 lei) + cablu PS3 to component (~60 lei).

    Eu ma aflu in aceeasi situatie ca tine doar ca am deja LCD, culmea de 19", culmea fara DVI-D, doar cu acea prostie de D-Sub. Din acest motiv optez pentru optiunea 2 in cateva saptamani cand voi avea banii, oricum pana iti vei lua tu, voi reveni si cu un scurt review la aceasta conexiune.

    Solutie FALSA: Cablu HDMI to DVI-D + adaptor DVI to D-Sub = frectie si black screen Este imposibil sa ai semnal atata vreme cat DVI-D = functie HDCP aka semnal digital; D-Sub fiind semnal analogic, este imposibil de transformat semnal digital to analog doar daca folosesti un adaptor HDMI to D-Sub (HDFury pe numele lui) insa mult prea scump 120euro+.
    Sper ca te-am lamurit exact ce si cum.

  8. #2948 SP
    Junior Member tyfun's Avatar

    dddd

    Quote Originally Posted by Studentul View Post
    Pur vrajeala PS3-ul nu poate fi modat !
    DAr cine a zis ceva despre modare....eu am zis despre cd`urile BLUERAY....

  9. #2949 SP
    Junior Member hellthing's Avatar
    rockybt18 iti multumesc pentru explicatia elaborata mai rar asa ceva!!!!
    Voi opta pentru optiunea 2,TV tuner-ul respectiv si cablul se gasesc in Romania sau trebuie sa fac comanda de pe ale sit-uri?(te intreb asta ca vad ca te pricepi in domeniu)

  10. #2950 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Quote Originally Posted by tyfun View Post
    DAr cine a zis ceva despre modare....eu am zis despre cd`urile BLUERAY....
    CD stands for Compact Disc. NU are nici o legatura cu Blu-Ray Disc(cunoscut si ca BD).

  11. #2951 SP
    Member slabunator's Avatar
    stii cineva daca se poate schimba culoarea scrisului din meniul consolei?( nu doar culoarea iconitelor)
    am un wall f fain pe care as vrea sa-l aplic dar nu mai vad scris-ul dupa aceea.

  12. #2952 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    cauta o tema cu un scris de o alta culoare.

  13. #2953 SP
    Member rockybt18's Avatar

    Wink

    Quote Originally Posted by hellthing View Post
    rockybt18 iti multumesc pentru explicatia elaborata mai rar asa ceva!!!!
    Voi opta pentru optiunea 2,TV tuner-ul respectiv si cablul se gasesc in Romania sau trebuie sa fac comanda de pe ale sit-uri?(te intreb asta ca vad ca te pricepi in domeniu)
    Multumesc mult.
    Raspunsul este da, se gaseste la noi. Stiu alea pentru ca si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Am scris mai mult pentru ca poate mai sunt anumite persoane care sunt in aceeasi "oala" ca si noi
    Sa iti dau doua modele care se preteaza pentru ce avem noi nevoie.
    Tuner Nr. 1 (si cel pentru care voi opta si eu): TV tuner X3M AB300 la shopit
    Face exact ce ii ceri, calitatea imaginii excelenta pentru un tuner stand-alone.
    Pret: ~130 lei.
    Tuner Nr. 2 (prima mea optiune pana ce l-am gasit pe primul la un super pret): TV Tuner Kworld PlusTV TVBox Jet Black 1680ex (SA220 WP), extern SA220 WP
    Asta il recomand doar celor care il cumpara pentru programe TV intrucat din ce m-am documentat, calitatea imaginii cam lasa de dorit.
    Pret: ~180 lei.

    Recomand prima varianta. Raport pret/calitate excelent, iar daca luam in calcul si cablul PS3-component ajungem la acelasi pret ca si tunerul nr 2 doar ca putem alege un cablu gold plated si nu a unui made in taiwan/ship
    Bafta la cumparaturi si daca iti iei modelul inaintea mea baga un PM
    Sper ca am fost de ajutor!

  14. #2954 SP
    Junior Member hellthing's Avatar
    Iti multumesc din nou pentru informatii abia astept sa joc jocurile exclusive ps3 pe CRT-ul meu!!!!!!

  15. #2955 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    cauta o tema cu un scris de o alta culoare.
    pana acum nu am gasit(asta vroiam sa zic si in postul anterior , tema schimba doar iconitele)
    alta modalitate any1?

  16. #2956 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    am si eu o problema am un monitor Samsung SyncMaster 2232 BW si are suport HDCP si pe cutie scrie DVI-D with HDCP Compatible ce-o mai fi insemnand si aia,bun mi-am luat un cablu DVI-HDMI si l-am conecat la PS3 si la monitor si am incercat si acel trick cu tinutul degetului pe reset cam 10 secunde am auzit acel beep a facut un blink imaginea apoi a revenit la loc ce trebuie sa fac? mi-a trimis un prieten o poza : deci trebuie sa am cel incercuit? m-am uitat la zimti cablului meu si am vazut ca e cel de deasupra celui incercuit
    Attached Images Attached Images dvi-d-dual-link-digital-video-interface-cable.jpg

  17. #2957 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Ai un buton la monitor, daca are si vga, care trece din digital in analog, apasa-l inainte sa conectezi ps-ul si ar trebui sa treaca in mod digital deci sa mearga.

  18. #2958 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Hmm... o super exclusivitate X360 vine pe PS3 la sfarsitul acestui an. Sa fie Splinter Cell Conviction, Left 4 Dead sau Mass Effect. Nu se stie nimic( momentan)

    Exclusive: PS3 To Pick Up 360 Title | PS3 and PSP news at TheSixthAxis
    That Exclusive We Mentioned | TheSixthAxis - PS3 and Xbox 360 News, Trophies And Opinion

  19. #2959 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    stiu butonu dar nu are adica are butonul dar nu acea optiune

  20. #2960 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Cablul nu e one way dvi-d -> hdmi? Ca vazusem si astfel de cabluri dar si dvi-d < - > hdmi dar si dvi-d < - hdmi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4279 Last Post: 17-05-2024, 21:21
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts