Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 318 of 1175 FirstFirst ... 218 268 308 316 317 318 319 320 328 368 418 818 ... LastLast
Results 6,341 to 6,360 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #6341 SP
    Junior Member Dankys's Avatar
    am inteles, mersi.

  2. #6342 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    HDD-ul extern pe care vrei sa faci backup la ce ai in consola, trebuie sa fie fat32 ca sa-l recunoasca. HDD-ul care il pui in consola si-l face singur fat32.
    Inexact. 1st, HDD-ul extern trebuie să aibă minimum o partiţie FAT32, dar poate avea oric�te alte partiţii NTFS, Ext3 etc. pe care PS3 le va ignora. 2nd, HDD intern �l formatează folosind un sistem de fişiere proprietar, care, spre deosebire de FAT32, suportă fişiere peste 4 GB şi caractere speciale �n numele fişierelor, cum ar fi : şi " ' - nepermise la FAT32 sau NTFS.

  3. #6343 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Azi mi-a "inghetat" PS3-ul de 2 ori in 30 de min in timp ce jucam Terminator Salvation si nu mai puteam face nimic. A trebuit sa opresc consola din spate.
    Sunt motive de ingrijorare sau jocul provoaca aceste freez-uri ?

  4. #6344 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by oBL1O View Post
    Azi mi-a "inghetat" PS3-ul de 2 ori in 30 de min in timp ce jucam Terminator Salvation si nu mai puteam face nimic. A trebuit sa opresc consola din spate.
    Sunt motive de ingrijorare sau jocul provoaca aceste freez-uri ?
    In cele mai multe cazurile jocurile sunt de vina.

  5. #6345 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Inexact. 1st, HDD-ul extern trebuie să aibă minimum o partiţie FAT32, dar poate avea oric�te alte partiţii NTFS, Ext3 etc. pe care PS3 le va ignora. 2nd, HDD intern �l formatează folosind un sistem de fişiere proprietar, care, spre deosebire de FAT32, suportă fişiere peste 4 GB şi caractere speciale �n numele fişierelor, cum ar fi : şi " ' - nepermise la FAT32 sau NTFS.
    Eu n-am luat in considerare ca hdd extern ar putea avea mai multe partitii, una/ele fat32 si alta/ele ntfs. Mersi pt clarificare.

  6. #6346 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Am incercat sa conectez PS3-ul la un monitor care are D-SUB print-un rand de 2 adaptoare, unul care transforma mufa de D-SUB in DVI iar apoi unul care transforma mufa de DVI in HDMI, si surpriza nu a mers deloc, monitorul zice ca nu are semnal.Vreo solutie de la cineva ca sa pot sa il fac sa mearga
    Cateva poze mai jos adaptoarele legate intre ele.
    PS:monitorul este un LG L222WS , cu rez maxima de 1680X1050.
    Attached Images Attached Images img_1058.jpg img_1060.jpg img_1061.jpg

  7. #6347 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Monitorul trebuie sa fie hdcp compliant. Uitate la specificatii pe net daca este sau nu, in caz ca nu e nu-ti va merge ps3-ul pe el legat direct.

  8. #6348 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Prin TV TUNER extern merge, o sa arunc un ochi pe net ca sa vad, dar in mod sigur nu e

    Surprize-surprize:m-am uitat pe net si este HDCP , cel putin asa scrie aici http://www.computerad.ro/22-lg-l222w...dcp-p-269.html

  9. #6349 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    I have read/write access to the entire system memory, and HV level access to the processor. In other words, I have hacked the PS3. The rest is just software. And reversing. I have a lot of reversing ahead of me, as I now have dumps of LV0 and LV1.

    3 years, 2 months, 11 days...thats a pretty secure system

    Took 5 weeks, 3 in Boston, 2 here, very simple hardware cleverly applied, and some not so simple software.

    Shout out to George Kharrat from iPhoneMod Brasil for giving me this PS3 a year and a half ago to hack. Sorry it took me so long

    As far as the exploit goes, I'm not revealing it yet. The theory isn't really patchable, but they can make implementations much harder. Also, for obvious reasons I can't post dumps. I'm hoping to find the decryption keys and post them, but they may be embedded in hardware. Hopefully keys are setup like the iPhone's KBAG.

    A lot more to come...follow @geohot on twitter

    AYE! Mod pt PS3 ?

  10. #6350 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Acest monitor NU poate avea HDCP deoarece are doar intrare D-SUB, care nu este suportată.

    Quote Originally Posted by http://en.wikipedia.org/wiki/HDCP
    High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) is a form of digital copy protection developed by Intel Corporation [1] to prevent copying of digital audio and video content as it travels across DisplayPort, Digital Visual Interface (DVI), High-Definition Multimedia Interface (HDMI), Gigabit Video Interface (GVIF), or Unified Display Interface (UDI) connections
    Singura metodă prin care vrei putea folosi acest monitor la PS3 este VGABOX.

  11. #6351 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Connected Consoles - PS3 : Insomniac working on next PS3 Exclusive

    We've found a job listing from Insomniac Games which reveals that the Ratchet & Clank and Resistance developers are working on their next title, and as expected, it's a PlayStation 3 exclusive.

    The job listing is for an FX Artist, and states that "Insomniac Games is looking for an artist to create effects to work and assist in gameplay, environment, and the cinematics of the game."


    GamingOwl News: New exclusive PS3 title in development by Eutechnyx: By Gamers, For Gamers

    Eutechnyx, developers of the SuperCar Challenge and Ferrari Challenge racing simulator games are currently working on an unannounced game for the PlayStation 3. The image to the left was taken directly from Eutechnyx's official forums, revealing the blank PS3 box.

  12. #6352 SP
    Member paulone's Avatar
    ce ziceti va merge vreodata la PS3 in loc de HDD-uri sa punem SSD-uri? zic eu ca va fi ceva viteza in plus la aplicatii...dar oare va suporta SSD?

  13. #6353 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    din cate stiu ssd-urile au mufa de sata2 [sau au mufa adaptoare de sata2] ...deci nu vad de ce sa nu mearga...doar ca inca sunt mai scumpe

  14. #6354 SP
    Member geo971986's Avatar
    s-au testat la greu ssd-uri, gasesti chiar si pe youtube teste. Au performanta putin crescuta insa pretul mare nu le face rentabile

  15. #6355 SP
    Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    I have read/write access to the entire system memory, and HV level access to the processor. In other words, I have hacked the PS3. The rest is just software. And reversing. I have a lot of reversing ahead of me, as I now have dumps of LV0 and LV1.

    3 years, 2 months, 11 days...thats a pretty secure system

    Took 5 weeks, 3 in Boston, 2 here, very simple hardware cleverly applied, and some not so simple software.

    Shout out to George Kharrat from iPhoneMod Brasil for giving me this PS3 a year and a half ago to hack. Sorry it took me so long

    As far as the exploit goes, I'm not revealing it yet. The theory isn't really patchable, but they can make implementations much harder. Also, for obvious reasons I can't post dumps. I'm hoping to find the decryption keys and post them, but they may be embedded in hardware. Hopefully keys are setup like the iPhone's KBAG.

    A lot more to come...follow @geohot on twitter

    AYE! Mod pt PS3 ?
    Vesti extrem de proaste daca e adevarat. Ma uit la cat de macinat e PSP de piraterie, ceea ce afecteaza mult dorinta developerilor de a produce pt platforma asta. Simt ca o sa se intample la fel cu PS3 daca nu e controlat prin niste banuri sanatoase din prima...

  16. #6356 SP
    Member MSlv's Avatar
    din pacate nu stiu la ce ar ajuta banuri... pur si simplu nu conectezi consola online si gata, ai scapat de problema.

    oricum, suna putin ciudatzel... daca era asa destept, s-ar fi pus din prima pe treaba, nu astepta sa ii dea cineva o consola... apoi, se si contrazice putin. zice ca a pus mana pe consola acum 1 an jumate dar i-a luat 5 saptamani sa o sparga. in restul timpului sa inteleg ca s-a jucat resistance online sau little big planet?

    eu nu am nici o emotie, chiar daca e sau nu adevarat... au mai fost atatia altii care la fel spuneau. si toti au gasit cate o scuza mai mult sau mai putin plauzibila pentru a nu scoate nimic public. acelasi scenariu tras la indigo.

    don't get your hopes up, just keep buying the (good) games.

    In afara de asta, parca nu mai are deloc farmec sa stai offline cu consola... e ca si cum te-ai juca pe un TV cu tub de 51cm, mono, cu cablul compozit standard...

  17. #6357 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    cum vad eu toata chestia asta cu modarea/banarile etc:
    ceva imi spune ca omul va reusi...e ff destept...si a dat clasa cu ce a realizat pentru iphone..
    multi au cumparat telefonul acesta si multumita lui , i-a "anihilat" din buguri [de ex filmarea] , iar apple este constienta de asta...si "permite" astea tocmai ca vanzarile dispozitivului au crescut si multumita acestui jailbreak
    si revenind la console..xbox si modarea ...credeti ca microsoft nu era constienta de modare/piraterie de mult timp? sau credeti ca modalitatea de banare din noiembrie nu o puteau face si cu un an inainte? sunt sigur ca ei au lasat totul asa ...sa se "bucure" oamenii...sa atinga un numar de x console vandute ...verificau de mult statusul modat/nemodat pe live
    dupa ce au atins un prag destul de mare de console vandute si modate....valul de banuri care la ce i-a dus pe multi? sa isi vanda consolele la preturi de nimic [a se vedea okazii unde poti gasi si cu 300-400 de ron o consola banata simpla] si sa achizioneze alta noua..deci vanzari in plus pentru microsoft [sa o numim jucatul cu o consola modata...o perioada trial pentur client...dupa ce ai intrat in ritm ..greu sa te lasi..si iei original pe urma daca alta alternativa nu ai]
    asa si cu sony...credeti ca nu sunt constienti de modare? daca se poate sau nu face ei vor avea de castigat in viitor. Multi respecta brand-ul sony...playstation ff mult, iar impedimentul ce i-a limitat la cumpararea ei [modarea] va aduce vanzari destul de mari de va fi posibila, un castig pentru sony. Iar dupa o anumita perioada "trial" sony poate sa recurga la un val de banuri hardware destul de urate care vor duce la....console noi cumparate de la o masa mai mare de oameni
    asa vad eu chestiile astea legate de modare..piraterie etc...microsoft/sony etc sunt constienti de ea ...si o lasa pana la un anumit nivel pentru ca e in avantajul lor.... e un trial, e ca si cum ai fi un copil mic ce primeste gratuit zilnic inghetata...dar de saptamana urmatoare te costa...

  18. #6358 SP
    Member taz@'s Avatar
    Mie imi ingheta cand jucam Bionic Commando;jucam jumate de ora,se bloca,mai jucam 10 minute iara se bloca,in special in momentele de loading;am sters toate salvarile jocului si dupa aceea nu am mai avut niciun freeze.app nu vinzi terminator dupa ce il termini?

  19. #6359 SP
    Member oBL1O's Avatar
    Quote Originally Posted by taz@ View Post
    Mie imi ingheta cand jucam Bionic Commando;jucam jumate de ora,se bloca,mai jucam 10 minute iara se bloca,in special in momentele de loading;am sters toate salvarile jocului si dupa aceea nu am mai avut niciun freeze.app nu vinzi terminator dupa ce il termini?
    L-am terminat azi, dar deocamdata e rezervat pt eXist. Daca se razgadeste te anunt.
    Sorry de offtopic.

  20. #6360 SP
    Member drik's Avatar
    PSP nu a fost cine stie ce ajutat de piraterie... S-a ajuns in punctul in care multi au renuntat pt a produce pt aceasta platforma. Cat despre console vandute informatiile sunt cel putin inutile. Sony nu face bani din console vandute, interesul lor e sa miste jocuri nu aparatul in sine. Cred ca abia asteptau sa ajunga in punctul in care pot trece de pierderea cauzata de producerea PS3.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts