Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 105 of 1175 FirstFirst ... 5 55 95 103 104 105 106 107 115 155 205 605 1105 ... LastLast
Results 2,081 to 2,100 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #2081 SP
    Senior Member huber's Avatar
    man eu mai am un ps3 pal dar vreau unul si ntsc , tv-ul e plasma si suporta si pal si ntsc . nu stiu ce sa fac ramane sa ma hotarasc,iar eu la filme nu ma uit pe ps3

  2. #2082 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by huber View Post
    man eu mai am un ps3 pal dar vreau unul si ntsc , tv-ul e plasma si suporta si pal si ntsc . nu stiu ce sa fac ramane sa ma hotarasc,iar eu la filme nu ma uit pe ps3
    am si eu o intrebare. de ce vrei sa-ti iei si un ps3 ntsc? oricum nu o sa ai probleme cu jocurile, vor merge, fi linistit.

  3. #2083 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Eu nu mi-am inchis niciodata ps3-urile din butonul ala din spate. Si eu cred ca e de la plasticul care se dilata/contracta.

  4. #2084 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Salut baieti si fete. Vin cu o nelamurire. Am doua PS3. Unul in sufragerie, altul in camera. Netul il am de la clicknet (merge foarte bine, il am pe cel de 6 mega). Acum vine si intrebarea. Cum le pot lega sa intru online cu ambele console. Dupa multe cautari, am vazut ca trebuie sa fowardez, din modem, porturile catre playstation network, ceea ce am si facut. dar cateodata nu ma lasa sa intru cu ambele console. prima consola cu care intru online, merge foarte bine, dar cu a doua am probleme. initial am crezut ca e ceva in neregula cu consola. dar nu este asa. am testat netul separat pe ambele console si totul functioneaza de minune. tin sa precizez ca impartirea netului o fac cu un router repotec. eu cred ca de la acest router ieftin vine problema. de aceea am decis sa cumpar un switch d-link. aveti alte idei? va multumesc anticipat.

    ps: folosesc numai cabluri la retea, nu sunt interesat de o solutie wireless.

  5. #2085 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    un nou joc din partea producatorilor japonezi.
    The latest Famitsu issue features a new Playstation 3 role-playing game. Titled “Trinity Universe,” the game will be published by Nippon Ichi Software and is being developed by Idea Factory.
    Nippon Ichi Software is also planning to announce a Playstation 3 game tomorrow developed by Hit Maker. With a new Yakuza game also on the way, Playstation 3 fans should be pleased with the latest support from Japanese developers.
    o lista cu cele mai asteptate jocuri ale anului 2010. http://www.gameplayer.com.au/gp_docu...stPS32010.aspx merita citit artcolul, credeti-ma.

  6. #2086 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    am si eu o intrebare. de ce vrei sa-ti iei si un ps3 ntsc? oricum nu o sa ai probleme cu jocurile, vor merge, fi linistit.
    pentru ca ps3 pal este in sufragerie si il impart cu tata si deja ma dispera ca vrea numai el sa se joace si vreau unul la mine in camera am gasit ntsc la 12 mil nou si de aceea.

  7. #2087 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by huber View Post
    pentru ca ps3 pal este in sufragerie si il impart cu tata si deja ma dispera ca vrea numai el sa se joace si vreau unul la mine in camera am gasit ntsc la 12 mil nou si de aceea.
    Your dad rocks dude!!
    Cati ani are de curiozitate?

  8. #2088 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Your dad rocks dude!!
    Cati ani are de curiozitate?
    IM THE ONLY DAD WHO ROCKS

    Pizzi: da mai multe detalii despre ce ipuri ai bagat pe ele. si eu am 2 una la mine in camera si una la fimiu. ambele pe cablu. fiecare cu ipul ei, tot tacamul si merg snur

  9. #2089 SP
    Senior Member huber's Avatar
    tati 40 de ani are, nu ai place rockul inainte sa am ps3 nici nu stia ce sunt alea console si uite ca acuma la prins si pe el microbul asta , ma deranjeaza mai mult ca el foloseste consola dar si ca da bani sa imi cumpar jocuri eu in ultimul timp numai pe xbox 360 ma joc

  10. #2090 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    IM THE ONLY DAD WHO ROCKS

    Pizzi: da mai multe detalii despre ce ipuri ai bagat pe ele. si eu am 2 una la mine in camera si una la fimiu. ambele pe cablu. fiecare cu ipul ei, tot tacamul si merg snur
    Man, nu am bagat eu. E un site pe net si de acolo am bagat niste date. Inainte sa fac setarea asta nu vroia deloc sa le conecteze pe ambele. Acum mai merge, din cand in cand. Spune-mi exact cum ai tu facuta toata treaba si voi face o comparatie aici (ce net ai, cum ai impartit netul, ip-uri, tot tacamul). Asta e site-ul: http://www.portforward.com/ Merci.

  11. #2091 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    eu am net la o firma in cartier de 100mbps. rutare normala cu sub-clasa aferenta. cate un ip la fiecare: comp/laptop/comp/ps3/ps3 port foward aferent ce trebuie la PS3 si asta a fost tot. totul tine de setari in ruter.

    exemplul meu:

    subclasa este 10.0.0.x
    gateway (ruterul adica) 10.0.0.1
    dhcp: 10.0.0.2-254 (toata clasa)
    ip ps3 - 1 : 10.0.0.14
    ip ps3 - 2 : 10.0.0.15
    mask: 255.255.255.0
    dns: de la net

    in cazul tau posibil standard de clasa 192.168.0.x sau 192.168.1.x (personal nu imi place clasa )

    PS: testat cu alt ruter fara port foward si au mers fara probleme.
    PS2: compu merge prin ruter?

  12. #2092 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Sa inteleg ca tu ai impartit netul printr-un router. Eu ma gandeam ca de acolo ar putea sa apara problema. Tin sa mentionez ca atunci cand folosesc un singur ps3 legat la modemul de la clicknet, netul pe ps3 merge impecabil. din cate am inteles modemul tine si loc de router dar are o singura iesire ethernet de aceea a trebuit sa achizitionez un router simplu, ieftin pentru a putea imparti cablurile. ma gandeam ca acel router este problema si vroiam sa trec la un switch.
    am ip dinamic, daca nu ma insel. sa fie si asta o contributie la problema? desi am facut setarile, introducand un ip la port fowarding, atunci cand s-a schimbat automat ipul mi-a dat tot port fowardingul peste cap?

    ps: inainte de ps3-uri foloseam routerul pentru a imparti netul intre un laptop si desktopul din camera. mergea asa si asa. tot cu probleme. apoi am renuntat la router si foloseam numai modemul de la clicknet, avand net doar pe laptop.

  13. #2093 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    pai man asta e scopul unui ruter sa imparti conexiunea. daca ruterul nu este setat degeaba. daca e setat si merge din marti in joi (ceea ce tind sa cred) incearca unul de firma daca conexiunea ta necesita user/pass ai nevoie la ruter de PPOE (dar cred ca deja au toate). e destul de greu de vb asa daca nu si vad . eventual niste screenuri din ruter admin ceva pe mess.

    cheers

  14. #2094 SP
    Member digitalhater's Avatar
    salut. imi puteti recomanda si mie cele mai OK jocuri de pe PSN? D-alea arcade-uri ma refer. Multumesc!

  15. #2095 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    Si eu am o mare problema cu ps3-ul, am un router wireless SMC la vreo 2-3 metri de ps3 trecand printr-un perete, ceea ce nu e deloc departe.Nu pot sa joc nici un joc online fara intreruperi, si asta din cauza nat-ului 3, cu toate ca UPnP merge, am incercat tot ce am gasit pe net, static ip, dmz, dar nici de cum nu vrea sa treaca la nat 2.Stie cineva vreo solutie?

  16. #2096 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    astea trebuie sa faci port foward, altfel nu ai cum sa treci la NAT2 man

    TCP: 80, 443, 5223
    UDP: 3478, 3479, 3658

    cheers

  17. #2097 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    Eu asta an bagat la: advanced->gaming->game rule
    Enabled: Checked
    IP adress: 192.168.2.196 ( IP-ul pt PS3 )
    TPC ports to open: 80, 443, 5223, 10070 - 10080
    UDP ports to open: 3478, 3479, 3658, 10070, 50100
    Inbound filter: Allow all
    Schedule: Always
    Si nu are niciun rezultat

  18. #2098 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    man care parte din PORT FOWART nu se intelege? cauta optiunea de port foward

  19. #2099 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    Nici de cum nu pot sa gasesc optiunea de port forwarding, poate se numeste altcumva la SMC-uri, oricum mersi pentru ajutor.

    ---------- Post added at 06:41 PM ---------- Previous post was at 06:34 PM ----------

    Acum am reusit sa fac port forwarding, optiunea se numea add virtual server rule (am vazut pe net la cineva), am adugat TPC: 80, 443, 5223 si UDP: 3478, 3479, 3658 dar tot nu vrea sa mearga

  20. #2100 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    ar trebui sa ai si ceva cu service... nu le stiu pe de rost dar ceva de genul ala. vezi si tu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts