Clubul PS3 - Page 107
+ Reply to Thread
Page 107 of 334 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 157 207 ... LastLast
Results 2,121 to 2,140 of 6668

Thread: Clubul PS3

Endure and Survive ReNeGaDe124's Avatar
    Connected Consoles - PS3 : Insomniac working on next PS3 Exclusive

We've found a job listing from Insomniac Games which reveals that the Ratchet & Clank and Resistance developers are working on their next title, and as expected, it's a PlayStation 3 exclusive.

The job listing is for an FX Artist, and states that "Insomniac Games is looking for an artist to create effects to work and assist in gameplay, environment, and the cinematics of the game."

GamingOwl News: New exclusive PS3 title in development by Eutechnyx: By Gamers, For Gamers

Eutechnyx, developers of the SuperCar Challenge and Ferrari Challenge racing simulator games are currently working on an unannounced game for the PlayStation 3. The image to the left was taken directly from Eutechnyx's official forums, revealing the blank PS3 box.

Member drik's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    I have read/write access to the entire system memory, and HV level access to the processor. In other words, I have hacked the PS3. The rest is just software. And reversing. I have a lot of reversing ahead of me, as I now have dumps of LV0 and LV1.

3 years, 2 months, 11 days...thats a pretty secure system

Took 5 weeks, 3 in Boston, 2 here, very simple hardware cleverly applied, and some not so simple software.

Shout out to George Kharrat from iPhoneMod Brasil for giving me this PS3 a year and a half ago to hack. Sorry it took me so long

As far as the exploit goes, I'm not revealing it yet. The theory isn't really patchable, but they can make implementations much harder. Also, for obvious reasons I can't post dumps. I'm hoping to find the decryption keys and post them, but they may be embedded in hardware. Hopefully keys are setup like the iPhone's KBAG.

A lot more to come...follow @geohot on twitter

AYE! Mod pt PS3 ?
    Vesti extrem de proaste daca e adevarat. Ma uit la cat de macinat e PSP de piraterie, ceea ce afecteaza mult dorinta developerilor de a produce pt platforma asta. Simt ca o sa se intample la fel cu PS3 daca nu e controlat prin niste banuri sanatoase din prima...

Senior Member MSlv's Avatar
    din pacate nu stiu la ce ar ajuta banuri... pur si simplu nu conectezi consola online si gata, ai scapat de problema.

oricum, suna putin ciudatzel... daca era asa destept, s-ar fi pus din prima pe treaba, nu astepta sa ii dea cineva o consola... apoi, se si contrazice putin. zice ca a pus mana pe consola acum 1 an jumate dar i-a luat 5 saptamani sa o sparga. in restul timpului sa inteleg ca s-a jucat resistance online sau little big planet?

eu nu am nici o emotie, chiar daca e sau nu adevarat... au mai fost atatia altii care la fel spuneau. si toti au gasit cate o scuza mai mult sau mai putin plauzibila pentru a nu scoate nimic public. acelasi scenariu tras la indigo.

don't get your hopes up, just keep buying the (good) games.

In afara de asta, parca nu mai are deloc farmec sa stai offline cu consola... e ca si cum te-ai juca pe un TV cu tub de 51cm, mono, cu cablul compozit standard...

Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    cum vad eu toata chestia asta cu modarea/banarile etc:
    ceva imi spune ca omul va reusi...e ff destept...si a dat clasa cu ce a realizat pentru iphone..
    multi au cumparat telefonul acesta si multumita lui , i-a "anihilat" din buguri [de ex filmarea] , iar apple este constienta de asta...si "permite" astea tocmai ca vanzarile dispozitivului au crescut si multumita acestui jailbreak
    si revenind la console..xbox si modarea ...credeti ca microsoft nu era constienta de modare/piraterie de mult timp? sau credeti ca modalitatea de banare din noiembrie nu o puteau face si cu un an inainte? sunt sigur ca ei au lasat totul asa ...sa se "bucure" oamenii...sa atinga un numar de x console vandute ...verificau de mult statusul modat/nemodat pe live
    dupa ce au atins un prag destul de mare de console vandute si modate....valul de banuri care la ce i-a dus pe multi? sa isi vanda consolele la preturi de nimic [a se vedea okazii unde poti gasi si cu 300-400 de ron o consola banata simpla] si sa achizioneze alta noua..deci vanzari in plus pentru microsoft [sa o numim jucatul cu o consola modata...o perioada trial pentur client...dupa ce ai intrat in ritm ..greu sa te lasi..si iei original pe urma daca alta alternativa nu ai]
    asa si cu sony...credeti ca nu sunt constienti de modare? daca se poate sau nu face ei vor avea de castigat in viitor. Multi respecta brand-ul sony...playstation ff mult, iar impedimentul ce i-a limitat la cumpararea ei [modarea] va aduce vanzari destul de mari de va fi posibila, un castig pentru sony. Iar dupa o anumita perioada "trial" sony poate sa recurga la un val de banuri hardware destul de urate care vor duce la....console noi cumparate de la o masa mai mare de oameni
    asa vad eu chestiile astea legate de modare..piraterie etc...microsoft/sony etc sunt constienti de ea ...si o lasa pana la un anumit nivel pentru ca e in avantajul lor.... e un trial, e ca si cum ai fi un copil mic ce primeste gratuit zilnic inghetata...dar de saptamana urmatoare te costa...

Member drik's Avatar
    PSP nu a fost cine stie ce ajutat de piraterie... S-a ajuns in punctul in care multi au renuntat pt a produce pt aceasta platforma. Cat despre console vandute informatiile sunt cel putin inutile. Sony nu face bani din console vandute, interesul lor e sa miste jocuri nu aparatul in sine. Cred ca abia asteptau sa ajunga in punctul in care pot trece de pierderea cauzata de producerea PS3.

Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    mie mi-ar fi nefolositoare stiind ca voi sta cu ea offline tot timpu,raman la originale
    iar daca as moda nu as iesi cu nimic mai ieftin
    pentru ca daca imi cumpar original jocu dau 185 ron dupa care il vand dupa ce ma satur de jucat(majoritatea le dau in maxim o luna ,1-2 pe an reusesc sa le tin mai mult care mi-au placut prea mult)
    si il dau cu 120-140 mai departe la mine in oras iar eu care mai pun bani cu un prieten la jocuri ies in pierdere doar 30-40 ron ceea ce m-ar costa mai mult un blank blu-ray si o unitate de scriere

ultimul exemplu fiind duty 6 am dat 2 mil pe el ,intr-o luna jumate l-am jucat de m-am saturat chiar si eu si prietenu asta al meu care cumpar cu el,m-am jucat chiar si online care ma dezamagit(nu ma atras) dupa care l-am vandut cu 140 ron(fiind impecabil ca asa le tin eu )
    Am iesit in pierdere eu 30 ron,celalalt din bloc 30 ron oare mi-as mai dori sa o modez ???

Iar jocuri care le-am tinut mai mult timp fifa.killzone2,resistance 2,gta etc (80-100 ron) chiar daca le-am vandut dupa mult timp aproape un an tot mi-am scos ceva pe ele si in plus le-am rupt jucand online DECI ?????

SUNT EXTREM DE MULTUMIT ,raman la jocuri originale

Parerea mea ,scuzati ca am scris putin dezordonat
    PSN : emptysandu

Senior Member AndRewqp's Avatar
    Doamne, sper sa fie adevarat . Killzone 2 a fost...

Rumour: First Killzone 3 info next month PlayStation University
    A PSU (that’s Universe, and not the superior University by the way) Forum member named SkiTh has teased that soon he, and possibly Sony, will be able to bring Killzone 3 info to our eyes and ears. He writes:
    Oh, by the way, I will have a LOT of Killzone 3 news next month.
    voi ce ati vrea de la Killzone 3?
    "Light travels faster than sound. This is why some people appear bright until you hear them speak."
    Ajuta CG.ro || Guide: Viteza mai mare de DL de pe PSN (PS3-proxy server)

Senior Member adiandrei1's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    voi ce ati vrea de la Killzone 3?
    Sa prinda mai mult la romani,ISA sa nu mai aiba avantaj in multiplayer,sa nu mai se poata boosta si daca ar mai adauga 1 sau 2 clase si cateva arme ar fi perfect.

Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    sa nu incerce sa schimbe ceva radical pentru joc incat sa il strice de tot
    sa nu grabeasca lansarea,dar mai mult ca sigur va fi primavara 2011
    oricum ma astept la ceva calumea din partea lor (doar pentru ps3 care e perfect acest lucru)
    PSN : emptysandu

Quote Originally Posted by Hyp View Post
    ceva imi spune ca omul va reusi...e ff destept...si a dat clasa cu ce a realizat pentru iphone..
    o fi dat clasa cu iphoneul, dar nu cred ca se pot compara cele doua, iphone si ps3, ca nivel de complexitate a securitatii la nivel hardware.

Senior Member Nash's Avatar

Senior Member AndRewqp's Avatar
    Playstation 3 price drop causes Metal Gear Solid 4 sales spike in Japan

The Playstation 3 got a new model and a price drop last September in Japan. Not only did that combination resulted in increased hardware sales, it also caused a sales spike for one of the best exclusive games on the system: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.
    In an interview with Japanese gaming site Mainichi (via Andriasang), the president of Enterbrain, Hirokazu Hamamura, stated that Hideo Kojima has told him that the sales for Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots have improved after Sony launched the cheaper Playstation 3 slim model in Japan last fall.

---------- Post added 25-01-2010 at 12:12 PM ----------

Game News HQ - Sony: 3 Million PlayStation 3 Units Sold In UK

Three million PlayStation 3 consoles have been sold in the United Kingdom since its debut back in 2007, Sony Computer Entertainment said today.

And there are signs that the system is significantly improving its pickup rate in the region. According to figures released by UK retailer GAME last April, PlayStation 3 had sold 1.9 million units in the UK, which makes for an average monthly sales rate of 76,000 since the system's March 2007 launch.

Since that time, however, the system has sold another 1.1 million units, giving it an average monthly sales rate of 120,000 between April 2009 and this month.
    "Light travels faster than sound. This is why some people appear bright until you hear them speak."
    Ajuta CG.ro || Guide: Viteza mai mare de DL de pe PSN (PS3-proxy server)

Sony Investigating PlayStation 3 Hack Claims - PS3 story - at IGN

"A Sony spokesperson said the company is investigating the report and would clarify the situation as more information becomes available."

cu alte cuvinte, foarte posibil sa urmeze un buy off si sa nu mai iasa nimic... voi ce ziceti?

Senior Member boga's Avatar
    "It's supposed to be unhackable - but nothing is unhackable," Hotz told BBC News.

Sincer, imi place de baiatu asta, dar io cred ca unele lucruri ar fi pur si simplu mai bine sa ramana unhacked, iar PS3-ul ar fi pe undeva in topul listei. Nu as renunta la PSN pentru .iso-uri de pe torrente nici in ruptul capului. Oricum, daca ceea ce zice el e real probabil ca sa ajunga candva adjunct de CEO la Sony
    It only does everything

Senior Member playgame's Avatar
    Interesant de observat că această ştire a agitat apele doar pe net, pe când restul ţării consumă în continuare scandaluri mediatice, devorează "Click" şi "Taifasuri", citesc diligent horoscoape, inhalează tămâie, pupă moaşte şi ronţăie boabe homeopate.

Member drik's Avatar
    Buna lista dar pica aiurea lipsa oricarei locatii din God of War. Pandora`s Temple sau Island of Creation imi vin in cap... come on now...

Also a big shoutout to Shadow Moses. Intoarcerea din MGS4 acolo a fost pentru mine unul dintre putinele momente emotionale puternice dintr-un joc. In mare parte pentru ca m-a lovit ca trecuse un deceniu de cand l-am jucat prima data si parca ieri auzisem ultima data "A security camera!?"

Senior Member Nash's Avatar

Connected Consoles - PS3 : Episodes From Liberty City Coming To PS3

Yesterday our friends over at PlayStation Lifestyle reported that SimplyGames.com had a listing which stated the supposed Xbox 360 title Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City would be coming to the PlayStation 3.

Well today, SimplyGames have told Connected Consoles that the additional content for the epic title will be coming to the PS3. They told us;

"We can confirm that the details on our website are correct and that this title will be released on the Playstation 3 in the near future. We have had to remove this title from sale for a short period. As soon as this title is available to pre-order we will email you with all the details so you can get your order placed as soon as possible."
    Attached Images Attached Images eflc2.png

Member taz@'s Avatar
    Ar fi ceva sa apara LC episodes pe PS3,mai ales ca mi-a murit xboxu(a 3-a oara ) GO GO R*
    Trophies

"The basic tool for the manipulation of reality is the manipulation of words. If you can control the meaning of words, you can control the people who must use the words." Philip K.

Avem si confirmarea din partea celor de la Rockstar:

Rockstar Games | Rockstar News Wire | Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City Coming to PlayStation 3 and PC

We are happy to announce the much anticipated release of Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City for the PlayStation3 computer entertainment system and Games for Windows - LIVE on March 30, 2010. For the first time, PlayStation 3 and Games for Windows - LIVE players will have the opportunity to experience the last two thrilling chapters of the Grand Theft Auto IV saga.

The two action packed episodes will also be available for download on the PlayStation Network and Games for Windows LIVE on March 30, 2010. Each episode boasts the same detailed and immersive Liberty City we all know and love. Games for Windows - LIVE players can enjoy 32-player multiplayer matches and an advanced video editor, and all fans will have the chance to once again listen to the dulcet tones of Liberty City Radio.

+ Reply to Thread
Page 107 of 334 FirstFirst ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 157 207 ... LastLast

Tags for this Thread