Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 186 of 1175 FirstFirst ... 86 136 176 184 185 186 187 188 196 236 286 686 ... LastLast
Results 3,701 to 3,720 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #3701 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ce chestie. Si de ce merge numai pt astea?

  2. #3702 SP
    Member Cata25's Avatar
    Pentru că filmele nu au de obicei rezoluția 1280x720 sau 1920x1080.
    Filmele nu au formatul 16:9, ca serialele (au de exemplu 1920x800).

  3. #3703 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  4. #3704 SP
    Member MisterJuice's Avatar

  5. #3705 SP
    Junior Member boywonder's Avatar

  6. #3706 SP
    Junior Member Sharky's Avatar
    so... cand apare eight days? ca pare ff interesant
    ceea ce a facut ala cu ps3-ul... e sinistru si va recomand sa nu faceti ca el... (m-am uitat fara sunet la filmulet)

    PS: pt cine a cerut.. chiar o sa pun poze cu noul TV legat la PS3... sa vedeti acolo actiune (dupa 15 sept)

  7. #3707 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Sharky View Post
    so... cand apare eight days? ca pare ff interesant
    ceea ce a facut ala cu ps3-ul... e sinistru si va recomand sa nu faceti ca el... (m-am uitat fara sunet la filmulet)

    PS: pt cine a cerut.. chiar o sa pun poze cu noul TV legat la PS3... sa vedeti acolo actiune (dupa 15 sept)
    Eight Days a fost anulat

  8. #3708 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Eight Days a fost anulat
    Poate a fost doar amanat

  9. #3709 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    s-a mai discutat. http://www.consolegames.ro/forum/f60...0700-q-8-days/

    Quote Originally Posted by Sharky View Post
    PS: pt cine a cerut.. chiar o sa pun poze cu noul TV legat la PS3... sa vedeti acolo actiune (dupa 15 sept)
    uuu... de abia astept

  10. #3710 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar

  11. #3711 SP
    Junior Member arberoa's Avatar
    as vrea sa-mi cumpar un DLC de pe psn UK, dar eu ma joc de pe contul de romania. Dlc-ul imi va merge si pe Ro?

  12. #3712 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by arberoa View Post
    as vrea sa-mi cumpar un DLC de pe psn UK, dar eu ma joc de pe contul de romania. Dlc-ul imi va merge si pe Ro?
    da.

  13. #3713 SP
    Junior Member arberoa's Avatar
    as vrea sa-mi cumpar un DLC de pe psn UK, dar eu ma joc de pe contul de romania. Dlc-ul imi va merge si pe Ro?

  14. #3714 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by arberoa View Post
    as vrea sa-mi cumpar un DLC de pe psn UK, dar eu ma joc de pe contul de romania. Dlc-ul imi va merge si pe Ro?
    Deja ti s-a raspuns: DA !

  15. #3715 SP
    Junior Member arberoa's Avatar
    a facut figuri netul. nu sunt asa disperat dupa dlc-ul respectiv. mersi Andrewqp

  16. #3716 SP
    Manager paul's Avatar
    When they found out that a new firmware update was going to suddenly make one of their games look inferior to just about every other game released, they protested. A lot. They threatened everything, from legal action to dropping support for the PS3 all together.
    " It's not Activision. It's not Ubisoft. It's not Capcom. It's not Insomniac. It's not Konami. It's not Take 2. It's not Midway. It's not Squaresoft. are wE All getting the picture yet? One point I want to reiterate - there's a difference between the games that didn't work with in-game XMB and the games that DID work with in-game XMB but DIDN'T work well with custom soundtracks, so stop picking out the ones that simply didn't do in-game XMB. Also, it wasn't just ONE game that caused this, either. Although one title does come to mind and it wasn't even what you or I would call a "Big" game. I'll give you a hint: HPatOofP. "
    Cross game chat and why it's currently MIA.

  17. #3717 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    salut. am descoperit azi ps3 media server si sunt complet indragostit de playstationul meu .
    dar am o mica problema care sunt mai mult ca sigur ca nu am ce sa ii fac, dar prefer sa ascult parerile voastre. la formate normale nu am nici o problema cu redarea, in schimb la bluray sau ma rog mkv, imi face sacadari... laptopul de unde emit reda fara probleme bluray-urile normal, dar vreau sa le vad si eu pe ecran mare playstationul si laptopul sunt conectate la internet prin wireless pentru ca nu am cum sa pun cablu unde le tin. am ce face sa nu am parte de aceste sacadari ? multumesc

  18. #3718 SP
    Junior Member calinbill's Avatar

  19. #3719 SP
    Member MSlv's Avatar
    verifica la ce viteza merge reteaua wireless, daca vrei sa nu sacadeze trebuie sa fie de preferat maximul, 54mbps, sau macar 48mbps, urmatorul pas in jos. Conteaza si calitatea semnalului, dar daca aici este intre 25-35%, la vitezele de mai sus, probabil ca nu o sa ai probleme...

    pe de alta parte, WLAN, si in speta standardul 802.11g care este cel mai folosit momentan, presupune transmiterea datelor in mod half-duplex, deci practic doar in jur de 30mbps este viteza cu care zboara informatia...

    mai mult, urmeaza un citat despre discurile blu-ray, sursa majoritara a mkv-urilor noastre

    BD Video movies have a maximum data transfer rate of 54 Mbit/s, a maximum AV bitrate of 48 Mbit/s (for both audio and video data), and a maximum video bitrate of 40 Mbit/s
    cu precizarea ca aici este vorba de continut cu rezolutia de 1920x1080 la 24fps, dar majoritatea mkv-urilor sunt mai degraba 720p.

    deci ca sa faci streaming cu continut audio-video HD este nevoie de multa latime de banda, si din pacate standardul G este doar satisfacator la acest capitol (facand analogie cu cerintele pt un joc pe PC, 802.11g e un fel de minimum requirements). Alternative exista, 802.11a (tot 54mbps, dar full-duplex si alta frecventa, in jur de 5 GHz, fata de 2,4GHz cat are G) sau mai noul 802.11n, dar aici apar probleme de compatibilitate.

    ce trebuia sa zic de la inceput si nu mai faceam scurta la mana e ca daca legi macar pc-ul la router prin cablu, sunt sanse mari sa ai parte de un playback fluid. sau daca vrei sa fii 100% sigur, leaga si ps3-ul prin cablu si garantat nu mai sacadeaza.

  20. #3720 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Hoax, si-au pus site-ul la vanzare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts