Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 43

Thread: PS3 Eagle Eye Converter

  1. #1 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

    PS3 Eagle Eye Converter

    Desi a fost postat in " Clubul PS3" am zis ca aceasta bijuterie merita un topic separat pentru o dezbatere mai indetaliat.Din reviews-urile care le-am vazut pe net si din ce spun cei care au testat-o se comporta cu mult peste Fragfx,xfps(care am apucat sa-l testez si ii = 0) sau max shooter.Multi insa se plang ca pentru a avea performante maxime iti trebuie si un mouse pe masura 2000+dpi si deasemenea nu toate mouse-urile sau tastaturile sunt compatibile(o lista este postata pe forum lor oficial).Voi posta cateva review-uri dupa care astept cateva pareri si de la voi.






  2. #2 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Pff, or să se umple shooterele de "experți" care-ți dau headshot cu mouse-ul ... pe consolă!

  3. #3 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    merita nota 10 , unde se gaseste acest dipozitiv si cat costa ?

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    din pacate era inevitabil sa apara odata si un astfel de dispozitiv care sa functioneze si bine.
    mare pacat. singura metaoda prin care puteau aman producatorii de console aparaitia unor astfel de gadgeturi era sa ofere din start posibilitatea de a juca si cu mouse si tastatura (gen UT3), cu mentionea foarte importanta ca, in felul acesta puteau realiza matchmaking separat pentru tipul de controller folosit.

    eu raman la pozitia comoda in fotoliu.
    f uck the keyboard&mouse!

  5. #5 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by raulll View Post
    merita nota 10 , unde se gaseste acest dipozitiv si cat costa ?
    pai pe amazon.com(insa de la un alt seller nu direct amazon) sau Eagle Eye - Keyboard and Mouse Converter for PS3 care au si transport direct in Romania insa nu stiu cum sta treaba cu transportul daca ne poate lamuri cineva care a mai dat comanda din US direct la el acasa si cum se comporta USPS...au mai multe tipuri de tranport USPS: First-Class Mail International$19.04; Priority Mail International $27.50

  6. #6 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    din pacate era inevitabil sa apara odata si un astfel de dispozitiv care sa functioneze si bine.
    mare pacat. singura metaoda prin care puteau aman producatorii de console aparaitia unor astfel de gadgeturi era sa ofere din start posibilitatea de a juca si cu mouse si tastatura (gen UT3), cu mentionea foarte importanta ca, in felul acesta puteau realiza matchmaking separat pentru tipul de controller folosit.

    eu raman la pozitia comoda in fotoliu.
    f uck the keyboard&mouse!
    ai dreptate dar parerea mea toata vina o au cei de la Sony PS3 ca nu s-au gandit sa faca toate jocurile compatibile cu tastatura si mause. pentru ca jocuri de gen Kill zone 2 cum sa le joci cu maneta, m-am chinuit de numa

  7. #7 SP
    Member ciprianoss's Avatar

  8. #8 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    ar fi tare ca de acum incolo cand intri intr-un joc sa te intrebe:

    1 - Do you play with controller or mouse & keyboard ?
    - Controller si intri in joc
    - Mouse & keyboard pas urmator:
    2 - Are you a noob ?
    - yes si intri in joc
    - no pas urmator:
    1 - Do you play with controller or mouse & keyboard ?


  9. #9 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by ciprianoss View Post
    ha ha trebuia sa rad ?

  10. #10 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    FragFX, M&K =/= noob . La toate jocurile sunt multi care au asa ceva si sunt in top(bc2,kz2,mw2, toate...). Numai ca majoritatea nu isi dau seama. Daca e un jucator care are asa ceva si nu stie nimeni, toti zic ce bun e el.... dupa ce afla ca folosesc mouse ii zic noob. Conteaza ce face cu el si cum joaca. Daca ai mouse nu are avantaj decat daca stie sa-l foloseasca (si sunt putini).

    ^nu folosesc, dar se face prea mult scandal in jurul celor care folosec

  11. #11 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Pff, or să se umple shooterele de "experți" care-ți dau headshot cu mouse-ul ... pe cosolă!
    Sincer sa fiu eu ma descurc mai greu cu mouse si tastatura . Adica imi este mai usor cu controllerul . Am jucat Bad Company 2 cu controller / mouse-tastatura si m-am descurcat mult mai bine cu controllerul . Nu sunt nici adept al jocurilor shooter , dar sunt fun cateodata.

  12. #12 SP
    ZecaR_13 BliZZarD's Avatar
    Pai atunci daca sa inventat asa ceva si incepeti sa'l folositi la consola voastra ce rost mai are sa jucati de pe consola?Puteti sa va deschide'ti calculatorul si sa jucati acolo cu mouse si keyboard.
    Gadgeturile astea distrug spiritul clasic al consolei de a te juca folosind un joystick.

  13. #13 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by BliZZarD View Post
    Pai atunci daca sa inventat asa ceva si incepeti sa'l folositi la consola voastra ce rost mai are sa jucati de pe consola?Puteti sa va deschide'ti calculatorul si sa jucati acolo cu mouse si keyboard.
    Gadgeturile astea distrug spiritul clasic al consolei de a te juca folosind un joystick.
    Spiritu clasic al consolei e gen Mario,God of war,darksiders,fifa,racing etc....dar shooteru din cate stiu eu a aparut prima oara pe pc(gen doom,duke nuken 3d) nicidecum pe consola asa ca spiritu ii revine mouse-ului si tastaturii in + nu mi-am putut permite de mic sa am o consola sa pot face practica la shootere si daca am jucat 10ani+ pe pc acum se pare ca nu mai am dispozitia necesara nici timp si nici rambare sa invat sa joc din joystick asa ca am liberu arbitru de a juca din mouse si tastatura atata timp cat pe site-ul celor de la ps3 nu scrie ca mouse+tastatura=hack asta inseamna ca unii pot fi la fel de buni din controller ca cei din mouse+tastatura.Aleg sa joc pe consola pentru singurul fapt ca la o consola nu e necesar sa faci upgrade de componente si nu prea sunt codati.

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu te supara, dar in maxim 2-3 zile poti invata sa te joci cu controller-ul. Sa ajungi la un anumit nivel dureaza putin mai mult, dar nu poti spune ca iti trebuie ani sa te acomodezi.

  15. #15 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    lol Nu este cheat pentru ca este licentiat (cel putin fragfx) si oricine si-l poate lua.
    E interesant Eagle eye converter dar in video-urile alea au aratat doar cum se misca, mi-e ca celelalte butoane sa nu fie puse aiurea.

  16. #16 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ar trebui sa faca match-uri separate pt cei cu eagle-eye... nu stiu cat de corect e sa se joace keyboard vs dualshock. Ca asa va dati seama ca "eagle-eye" va rupe...

    *see what I did there?*

  17. #17 SP
    ZecaR_13 BliZZarD's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Spiritu clasic al consolei e gen Mario,God of war,darksiders,fifa,racing etc....dar shooteru din cate stiu eu a aparut prima oara pe pc(gen doom,duke nuken 3d) nicidecum pe consola asa ca spiritu ii revine mouse-ului si tastaturii in + nu mi-am putut permite de mic sa am o consola sa pot face practica la shootere si daca am jucat 10ani+ pe pc acum se pare ca nu mai am dispozitia necesara nici timp si nici rambare sa invat sa joc din joystick asa ca am liberu arbitru de a juca din mouse si tastatura atata timp cat pe site-ul celor de la ps3 nu scrie ca mouse+tastatura=hack asta inseamna ca unii pot fi la fel de buni din controller ca cei din mouse+tastatura.Aleg sa joc pe consola pentru singurul fapt ca la o consola nu e necesar sa faci upgrade de componente si nu prea sunt codati.
    Daca ai citi mai atent ai vedea ca eu nu m-am referit la shootere ci la faptul de a te juca cu tastatura si mouse-ul pe consola.De aia ai calculator ca sa folosesti mouse-ul si tastatura in voie iar la consola sa folosesti un joystick.Cel putin mie asa mi se pare normal...parerea mea!

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cine nu poate invata sa joace FPS-uri and stuff like that cu gamepadul... cred ca nu prea are ce cauta pe console. Cel putin nu in multiplayer... Noi daca avem in echipa pe cineva care are mouse, il dam afara... Nu jucam cu "cheaters"... sorry.

  19. #19 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Nu este cheat pentru ca este doar un controller mai usor de folosit. Arcade stick-urile nu sunt tot acelasi lucru pt. fightere?
    LS & aimbot & rapid fire sunt cheaturi.

  20. #20 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by adiandrei1 View Post
    Nu este cheat pentru ca este doar un controller mai usor de folosit. Arcade stick-urile nu sunt tot acelasi lucru pt. fightere?
    LS & aimbot & rapid fire sunt cheaturi.
    Mouse-ul pe console a fost intotdeauna considerat un cheat. Cine zice altceva o face doar pentru a se simti mai bine, dar tot cheater ramane. Acesta este si motivul pentru care niciuna dintre companii (Sony, Nintendo, Microsoft, Sega) nu a lansat si nu va lansa probabil niciodata un mouse in mod oficial.

    Cat despre arcade sticks, joysticks si volane, acelea sunt pentru a imbunatati experienta pe console, pentru a te juca intrun mod mai realist. De multe ori e chiar mai greu sa joci cu un volan decat cu gamepad-ul, insa e o alta experienta. Mouse-ul pe de alta parte, e preferat de ex-jucatorii de CounterStrike care au cam ramas fara obiectul muncii si si-au tras consola (ca e la moda)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts