Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 46

Thread: Inchiriere jocuri PS3 in Bucuresti

  1. #1 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

    Lightbulb Inchiriere jocuri PS3 in Bucuresti

    din pura intamplare am dat peste Magazin Vanzare jocuri, Inchiriere jocuri PS3, Vanzare accesorii, Vanzare software, Vanzare console

    din ce am vazut sunt din sector 2 si poti tine un joc pana ceri altul. totul se desfasoara pe baza de abonament.

    daca are cineva abonament la ei postati impresii.

    cheers

  2. #2 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Offtopic total: ai Guitar Hero Metallica? Inteleg ca esti fan dupa avatar...Daca da, PM me.

  3. #3 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Foarte interesant!
    Asteptam pareri despre acest magazin..

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E o idee buna, dar daca nu ma insel... prin EULA e specificat ca atfel de jocuri nu se pot inchiria. E posibil sa ma insel dar stiam ca sunt anumite conditii speciale de indeplinit pentru inchiriere. Anyway, o veste buna. Sunt curios de Wii si Xbox 360 de ce nu sunt

  5. #5 SP
    Member Witchalok's Avatar
    La un 20-25 de ron/zi sa inchiriez un joc, m-ar fi tentat, dar asa mi se pare prea scump, pentru ca or sa fie luni in care clar ies pe minus (decat daca as cumpara jocul pe care il vreau si apoi il revand).
    In fine depinde de numarul de ore care te joci lunar, pentru mine clar nu e rentabil, din simplul motiv ca nu ma pot juca destul cat sa se amortizeze.

  6. #6 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Preturi nesimtite, atat la jocuri cat si la abonamente.

  7. #7 SP
    Member Witchalok's Avatar
    @Nonelito:
    Pretul de vanzare al jocurilor nu ma intereseaza, pentru ca sunt atatea alte posibilitati de achizitie.
    Este insa interesant sistemul de inchiriere, pentru ca nu mai gasesti in alta parte. Initial mi s-a parut si mie mare 150 pe luna, insa vine doar 5 RON/zi. Problema e binenteles ca multi nu or sa aiba timp destul sa joace in fiecare zi.. poate doar in week-end, caz in care pretul pe zi evident creste.
    Daca ar oferi un abonament de 50 de ron/luna, in care sa ai sa zicem 10 zile (la alegere) in care sa tii jocurile... cred ca m-as abona.

    In orice caz, ideal ar fi sa fie fara abonament, platesti pe ziua de inchiriere.
    De exemplu de cand am luat Demon's Souls l-am jucat exclusiv si aproape in fiecare zi. Evident ca nu merita sa dau banii sa-l inchiriez, si ies mult mai ieftin sa-l cumpar.
    Dar sunt atatea jocuri care merg terminate in 7-8 ore, si care nu au replay value prea mare (Conan imi vine in minte). As da 30-40 de ron intr-un week-end sa-l iau si sa-l termin 1 data.

  8. #8 SP
    Junior Member BarKohba's Avatar
    lol. La abonament de 2 luni - 300 lei Pai in 2 luni nu apuc sa joc mai mult de 2 jocuri calumea cap coada cu online putin, avand in vedere ca sunt the avarage guy care si lucreaza pana pe la 5. Iar cu 300 de ron imi iau :

    a) un joc NOU de la webpredator de pe forum, si il am FOREVER, si imi mai ramane si 100-100 si ceva ron
    b) imi iau 2 jocuri SH calumea (res evil, mgs, gta, killzone 2, lbp, etc) folosite putin, tot de pe forum, unde in mare pretul maxim de joc desigilat (de bun simt) e vreo 150. Deci ar fi si sanse sa raman cu 20-30 lei.

    Parerea me e ca cerintele, mai ales avand in vedere vremurile astea, sunt penibile. Sg motiv pt care m-ar fi interesat era sa inchiriez doar cateva zile (cum se poate in vestul europei si SUA) sa vad cum e jocu sa stiu daca il cumpar. Si asta ar trebui sa costa MAX 10-15$. Sau ma rog pe aici, si putin mai mult tot ar fi acceptabil, decat sa dai 200 lei din greseala pe un joc ori praf, ori cu note f bune pe metacritic dar nu genul tau (cum am facut eu de ex cu lbp si fallout 3 printre altele). Si invers, sa inchiriezi un joc care niciodata nu l-ai fi luat dar ai avea o mica suspiciune (cum e HAWX, care a avut note bune-mediocre da imi place la nebunie, desi onlineu si unele detalii dau dovada clara ca echipa romaneasca de la UBI ori superficiala, ori sunt cam amatori)

  9. #9 SP
    Member slabunator's Avatar
    In CJ este magazinul Movie Gallery unde poti inchiria jocuri ok (au vreo 12 in total) cu 10ron/4 zile, titluri ca Prince of Persia, Uncharted, LBP. cu 20 ron inchiriezi de 2x ori un joc si poti sa il termini lejer, mai ales daca te prinde, mai e util si daca vrei sa cumperi un titlu dar vrei sa vezi daca merita cumparat ulterior.

    mai au filme BR la 7 ron/4 zile, avand in vedere ca iei filmu si te uiti o ora jumatate sau doua, mi-i se pare foarte bine.

  10. #10 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Eu n-as inchiria jocuri dintr-un simplu si unic motiv (al meu, nu stiu restul): nu bag discuri zgariate in consola.

  11. #11 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Preturi de Romania.Poate chair foarte exagerate.Cu banii aia iti iei de pe forum jocuri tot sh,2-3 la numar,poate si 1 titlu bun.
    Daca as sta toata ziua acasa si m-as juca,poate as putea zice ca se merita.
    Eu vreau GameStop in Romania.La ei poti inchiria/cumpara si apoi sa il dai inapoi,mai pui ceva si-ti iei altul.

  12. #12 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    din pacate Gamestop nu o sa vedem. nici macar sa faca shipping aici. am trimis un mail la ei pt shipping aici si nu existam pt ei

  13. #13 SP
    Member GrimmjowNo6's Avatar
    in loc sa se numeasca ramai copil mai bine se numea ramai masca.....la cum sunt preturile

  14. #14 SP
    Member Snoopz's Avatar
    si in Galati sunt 2 magazine de inchirieri jocuri
    mi s-a parut ok,am inchiriat vreo 3 jocuri de la ei si erau impecabile
    preturile erau acesibile de ex.20 lei 3 zile si 10lei 1 zi,iar ziua in care ai inchiriat jocul nu se punea chiar daca l-ai luat la prima ora

  15. #15 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    prin iasi nu stie nimeni?

  16. #16 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    Eu n-as inchiria jocuri dintr-un simplu si unic motiv (al meu, nu stiu restul): nu bag discuri zgariate in consola.
    Eu am incercat si fara un cutit sau o cheie mai ascutita ce poate fi pusa in categoria ,, arme albe'' nu prea merge sa le zgarii ,, blue-ray '' ma breda

  17. #17 SP
    Member televizor's Avatar
    hmmm stiu ca e off topic dar vad ca au un arcade stick la un pret rezonabil: 120 RON

    Arcade Stick PS3/PC

    later edit: nu reuseam sa gasesc niciun review pt "ubsonic" fighting stick. De fapt se numeste Subsonic

  18. #18 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Nici mie nu mi se pare foarte rentabil avand in vedere ca intai trebuie sa iti iei un abonament de 2 luni care costa 300 ron. Adica depinde cat de des te joci. Din punctul meu de vedere ar fi mai bine sa iti iei 2 jocuri cu 300 si sa iti mai ramana si de un suc si sa le joci cat vrea muschiul tau sau poti dupa aia sa le vinzi daca te plictisesti !!!

  19. #19 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Asta ar fi rentabil doar pentru RonanN1!

  20. #20 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Hmmm,vad ca arata foarte bine acel Stick.M-ar tenta!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Inchiriere jocuri+console PS2+PS3 Timisoara By kobayashi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 28-05-2009, 20:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts