Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 246 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #1421 SP
    Junior Member speedman's Avatar
    Inarzierea are o singura explicatie pentru ca jocul este gata 100%,SIGURANTA.Varianta de soft 3.41 a fost hackuita si astfel este foarte posibil ca gt5 sa fie spart si el si sa se poata juca ca orice alt joc piratat.Deci da are si legatura cu marketingul.Astfel ca pana au facut ca jocul sa fie disponibil cu ultima varianta a ps3 3.50 a durat destul de mult,pentru ca vorbim de milioane de copii du de 100 de discuri.Pana s-a facut acest lucru sa trecut de termenul limita impus de sony.Cei de la Sony au un calendar bine stabilit in ceea ce priveste lansarile de jocuri si au trebuit sa gaseasca alta data care probabil este 3 decembrie.

    In legatura cu suportul pentru ps move nu prea cred ca ar fi in regula,gt5 100% un simulator,probabil cel mai realist facut vreodata,asa ca nu prea ar fi realist sa controlezi astfel de masini si gameplay ca pe super mario sau mai stiu eu ce joc.Gt5 e un joc care trebuie folosit cu un volan,cel putin de cei care sun pasionati de simulatoare auto,nu jocuri arcade gen nfs unde frana e pusa doar ca sa fie.

  2. #1422 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by speedman View Post
    Inarzierea are o singura explicatie pentru ca jocul este gata 100%,SIGURANTA.Varianta de soft 3.41 a fost hackuita si astfel este foarte posibil ca gt5 sa fie spart si el si sa se poata juca ca orice alt joc piratat.Deci da are si legatura cu marketingul.Astfel ca pana au facut ca jocul sa fie disponibil cu ultima varianta a ps3 3.50 a durat destul de mult,pentru ca vorbim de milioane de copii du de 100 de discuri.Pana s-a facut acest lucru sa trecut de termenul limita impus de sony.Cei de la Sony au un calendar bine stabilit in ceea ce priveste lansarile de jocuri si au trebuit sa gaseasca alta data care probabil este 3 decembrie.
    Pana nu ai idee ce capacitate de productie are la dispozitie Sony pentru scrierea, personalizarea si ambalarea bluray-urilor cu GT5, nu zi ca "a durat destul de mult, pentru ca vorbim de milioane de copii".
    Pana-mi arati date clare despre tot ce ai scris tu mai sus, eu iti zic alta chestie: "This game requires firmware X.XX to run. Internet update or via USB?" O simpla verificare care sa nu permita jocului sa ruleze daca acel firmware X.XX nu este gasit pe hard.

    Nu sta nimeni sa deseneze cod pe fiecare disc in parte si nici nu tine in vreun fel de faptul ca jocul e mare si are 1000 de masini. Asta daca intarzierea are cea mai mica legatura cu partea de firmware. Developerii au spus ca s-a intarziat pentru ca ei vor sa mai finiseze, concomitent au aparut zvonurile cu firmware-ul, nu-i nimic clar si oficial.

    In alta ordine de idei, imi zici tu mie ca, pusi in fata acestei situatii cu deadline-ul, Sony nu ar fi intarziat nu stiu ce lansare Chuck & Larry pe bluray pentru a lansa la timp GT5 (cu profit asigurat de zeci de milioane de euro)? lol Come ooon.

    Intre timp, trailerele curg ca si cum nimic nu ar fi in neregula, dupa un program stabilit.

  3. #1423 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    eu zic ca are totusi o mica parte de dreptate.. sony e mare si bine pus la punct din aceasta pozitie.
    plus: ganditi-va cat a costat sa fie facut jocul.

  4. #1424 SP
    Junior Member speedman's Avatar
    Cine nu poate intelege unele lucruri sa fie sanatos.Intarzierea este cauza pe exact de acel motiv,securitate.Nu au fost investiti atatia bani ca sa fie piratat,toata acea investitie trebuie recuperata,iar la sony daca intarzii 1 zi se anuleaza ziua lansarii si se stabileste alta zi,pentru ca cei de la Sony au un calendar incarcarcat.Un update pentru 7 milioane de copii sau chiar mai mult nu dureaza 5 min.Termenul limita a fost depasit cu 3 zile asa ca s-a decis sa se amane lansarea si sa stabileasca o noua data.

  5. #1425 SP
    Junior Member Sali3ri's Avatar
    Pai cum sa faca update pe un disc deja scris? Ce blu-ray-urile sunt RW? Daca intr-adevar asta ar fi problema ar avea o rezolvare si mai simpla, jocul nu ar merge decat cu ultimul update de pe net, simplu ca buna ziua. Explicatia cred ca ei asteapta luna decembrie ca atunci sunt vanzari mai mari, deci cel mai probabil la inceputul lunii o sa fie lansat.

  6. #1426 SP
    Junior Member speedman's Avatar
    Cine a spus ca erau scrise acele discuri?
    Au trebuit sa faca update de la 3.41 la 3.50 si dupa aceea sa scrie discurile.Din pacate acea operatiune a durat mai mult decat se credea si s-a depasit termenul limita impus de sony.

  7. #1427 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Daca il lansau pe 3 noiembrie cum era planificat,nu cumpara nici dracu GT5 atat timp cat in aceeasi luna iese si Black Ops.Si chiar daca il cumpara ,nu il joaca nimeni cel putin o luna-vezi Halo:Reach.

  8. #1428 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    speedman, este interesanta explicatia ta si are logica oarecum ; totusi afirmatiile care le sustii se bazeaza pe ceva concret, oficial ? Eu nu am gasit nici o explicatie oficiala data de Sony si tocmai din acest motiv sunt impins sa cred ca este vorba doar de strategie de marketing , sunt f multe titluri care au fost amanate exact din acelasi motiv.

  9. #1429 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by goguxxx View Post
    Daca il lansau pe 3 noiembrie cum era planificat,nu cumpara nici dracu GT5 atat timp cat in aceeasi luna iese si Black Ops.Si chiar daca il cumpara ,nu il joaca nimeni cel putin o luna-vezi Halo:Reach.
    da, pentru ca GT5 e first person shooter. numai in Premium Cars din pacate...

  10. #1430 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    numai in Premium Cars din pacate...
    pentru restul masinilor e third person, deci eu tot nu l-as fi scos ca apare Assassin's creed: brotherhood.

  11. #1431 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by speedman View Post
    Cine a spus ca erau scrise acele discuri?
    Au trebuit sa faca update de la 3.41 la 3.50 si dupa aceea sa scrie discurile.Din pacate acea operatiune a durat mai mult decat se credea si s-a depasit termenul limita impus de sony.
    Ok, am impresia ca nu ai de fapt nici o idee despre ce vorbesti. Ce rost are ca Sony sa fie aspri cu Sony in privinta unui deadline depasit cu 3 zile? Scopul final e ca ei sa faca banul gros, nu sa se șicaneze singuri.

    Sau tu crezi cumva ca Polyphony au cea mai mica treaba cu partea de scriere a discurilor? lol

  12. #1432 SP
    Junior Member speedman's Avatar
    Exact cum ti se pare ca nu am idee despre ce vorbesc la fel si dvs puteti sa fiti pe aratura rau de tot si pana la urma toti avem dreptul la idee,chiar daca unora le place sau nu aceea idee,dar respectul pentru un punct de vedere trebuie sa existe.Si atunci cand Kazunori Yamauchi si-a ceru scuze pentru intarziere sunt sigur ca el chiar a spus adevarul,jocul chiar era gata.Daca au intervenit alte lucruri cred ca nu a mai depins de el si de echipa lui.

    Acesta este doar punctul meu de vedere.Fiecare poate avea propriile pareri bazate sau nu pe surse de informatie.

    va multumesc

    Citat din dl Yamauchi la SEMA �The discs are being stamped as we speak.�

  13. #1433 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Atatea dispute si certuri intre tot felul de pseudo-fani, parerea mea chill the **** out


  14. #1434 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Atatea dispute si certuri intre tot felul de pseudo-fani, parerea mea chill the **** out
    The [pseudo-]point, you are missing it.

  15. #1435 SP
    Member killlemalll3's Avatar

  16. #1436 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Gran Turismo 5 gone gold - Report - News at GameSpot

    For Sony's part, the pre-Christmas release appears to still be on. "We are still aiming for this holiday for launch," a Sony representative told GameSpot. "As far as the Amazon date goes, retailers have arbitrary dates that get listed to coincide with any given title's launch window if we haven't provided a specific date. So it's completely driven from their side as a placeholder."

  17. #1437 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    LES PRESENTAMOS 292 CARROS QUE ESTAN CONFIRMADOS PARA GT5
    Acontinuacion podran ver 292 carros que estan confirmados de los mas de 1,000 que apareceran en el juego de Gran turismo 5.

    muy bien lol

  18. #1438 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

  19. #1439 SP
    Junior Member Sali3ri's Avatar
    O curiozitate, noaptea o sa "disponibila" pentru toate circuitele ?

  20. #1440 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    la mine o sa fie noapte de fiecare data cand ma joc, ca altfel nu am timp. Lasand gluma la o parte....d-abia astept sa apara jocul si ar fi aiurea sa nu permita noapte pe fiecare circuit, avand in vedere ca toate masinile au lumini functionale. Am jucat in MG Baneasa pe un PS3 RIdge Racer nushcat cu volan si pedale logitech, dar mi s-a parut groaznic de controlat. Nu ai nici o senzatie ca in masina reala. Ma batea gandul sa imi iau un volan, dar nu stiu daca merita. Poate ca GT5 e simulator si o sa se controleze altfel, Ridge e arcade 1000%. Daca luam piciorul de pe acceleratie ma invarteam oricat de larg era virajul . In realitate nu ai parte de o descarcare de mase asa de puternica.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 246 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts