Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Problema ps3 slim

  1. #1 SP
    Junior Member ViruSzzz94's Avatar

    Problema ps3 slim

    Salut! Am un ps3 slim cu o problema la sursa. As dori sa stiu daca are cineva de vanzare o sursa sau daca stie de unde pot face rost de una sau un service care se ocupa ps3-uri. As dori sa nu imi spuneti de firma just it deoarece am vorbit cu ei si miau spus ca pot sa trimit consola in Franta si am de platit 600 de lei.

  2. #2 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by ViruSzzz94 View Post
    Salut! Am un ps3 slim cu o problema la sursa. As dori sa stiu daca are cineva de vanzare o sursa sau daca stie de unde pot face rost de una sau un service care se ocupa ps3-uri. As dori sa nu imi spuneti de firma just it deoarece am vorbit cu ei si miau spus ca pot sa trimit consola in Franta si am de platit 600 de lei.
    incearca sa vorbesti cu id mes : doncorleony . S-ar putea sa aiba.
    D-ar cum ca ai reusit sa arzi sursa ? sa nu fie cablu de alimentare defect

  3. #3 SP
    Junior Member ViruSzzz94's Avatar
    am vb cu donely si a zis ca nu are si nici cel de la care ia nu are pe stoc. nu am ars eu sursa, eu un defect sau ceva de fabricatie, nici macar nu se incinge si se inchide. am vb si cu blk si nici el nu are si nici dragos cojan. nu stiu la cine sa mai incerc.

  4. #4 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Cred ca cineva de pe forum avea aceasi problema ca si tine.
    Se juca pe PS3 slim, si dupa 3-5 minute consola i se oprea subit.
    El a incercat solutia de aici:
    si a zis ca de atunci nu mai are probleme cu PS3-ul, si ca se poate juca pe el ore intregi fara se sa mai opreasca automat.
    Incearca si tu, ca nu e greu de facut, mai ales ca nu ai garantie si poti deschide consola, si sunt convins ca o sa iti mearga.
    Bafta.

  5. #5 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by ViruSzzz94 View Post
    am vb cu donely si a zis ca nu are si nici cel de la care ia nu are pe stoc. nu am ars eu sursa, eu un defect sau ceva de fabricatie, nici macar nu se incinge si se inchide. am vb si cu blk si nici el nu are si nici dragos cojan. nu stiu la cine sa mai incerc.
    incearca ide de mes : dany_psx , poate are el

  6. #6 SP
    Junior Member ViruSzzz94's Avatar
    am facut o data chestia aia cu modificatul unor parametri in sursa dar mie frica sa incerc din nou.

  7. #7 SP
    Junior Member rkidon's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    Cred ca cineva de pe forum avea aceasi problema ca si tine.
    Se juca pe PS3 slim, si dupa 3-5 minute consola i se oprea subit.
    El a incercat solutia de aici: YouTube - Tutorial - How to fix your PS3 Slim shutting down automatically after few minutes of use. si a zis ca de atunci nu mai are probleme cu PS3-ul, si ca se poate juca pe el ore intregi fara se sa mai opreasca automat.
    Incearca si tu, ca nu e greu de facut, mai ales ca nu ai garantie si poti deschide consola, si sunt convins ca o sa iti mearga.
    Bafta.

    de mine era vorba... intr-adevar si acum PS3-ul functioneaza fara probleme...

  8. #8 SP
    Junior Member ViruSzzz94's Avatar
    acu cat timp ai facut acea modificare? pe mine ma tinut modificarea vreo 4 luni

  9. #9 SP
    Junior Member rkidon's Avatar
    Quote Originally Posted by ViruSzzz94 View Post
    acu cat timp ai facut acea modificare? pe mine ma tinut modificarea vreo 4 luni
    cam acum 2 luni... sper sa ma tina mai mult...

  10. #10 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    nu stiu cei cu slimurile asteao gramada de cunoscuti au aceiasi problema,indiferent cit de noi sint,eu unu nu am fost niciodata adeptul modelului slim,si nu spun asta pt ca vad acuma ce probleme sint,cu unele din ele ci ma refer de cind e ps2 aparut,tot slim,se incalzesc prea repede,prea tare si asa mai departe...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Am o problema cu PS3 Slim! Please Help! By AndreiForza in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 27-01-2015, 01:31
  2. Problema PS2 Slim By kidupk in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 0 Last Post: 18-06-2013, 14:02
  3. Problema PS2 Slim By Taitzei in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 18-02-2011, 13:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts