Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Command & Conquer: Red Alert 3 Demo - Pareri

  1. #1 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

    Command & Conquer: Red Alert 3 Demo - Pareri

    A aparut demo-ul spre download. Nu am apucat inca sa il scot.
    Avand in vedere ca sunt foarte putini aparitii RTS cred ca e un joc important.
    Poate l-ati incercat deja, ce pareri aveti?
    E usor de controlat cu controllerul?

  2. #2 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    L-am jucat. Grafica e destul de buna, la fel si suntetul. Din pacate inca nu m-am obisnuit cu controlul in RTSurile pe consola. Nu e foarte greu. Nu ai foarte multe comenzi de dat, doar ca ma enerveaza sa nu pot selecta 30 unitati in acelasi timp si alte lucruri minore. Cei drept asta nu e o problema majora. Probabil ca dupa mai multe ore de joc te obisnuiesti cu controlul

  3. #3 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Pe scurt slab, tom clancy's end war ii da fum si pe console si pe pc desi este un rts console game.

  4. #4 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Corect , e mai bun Tom Clancy's End War dar nu cu mult.Oricum jocul e ok din punctul meu de vedere.

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Daca ar fi sa compar cele 2 demouri Tom Clancy Endwar e mai bun, dar e mai bun doar datorita schemei de control mult mai bine gandita. La celelalte capitole ambele jocuri mi se par la fel de bune

  6. #6 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Ii dau dreptate lui erik95 !

  7. #7 SP
    Member DraZziW's Avatar
    e primul joc de strategie care l`am jucat pe ps3 si pot sa zic ca sunt ok controalele m`am adaptat repede dar tot nu are feelingul de pe pc

  8. #8 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Jocurile de strategie sunt facute pentru PC , dar in lipsa te obisnuiesti si ce controleru de la ps3 ca sa le joci . !

  9. #9 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Mie unul mi s-a parut penibil. Absolut totul de la grafica, sunete, alea 3 personaje stupide din tutorial strigau "kiddy game".
    Nu l-as juca nici daca l-as primi gratis, si nu e o exagerare, chiar pare o pierdere de timp.

  10. #10 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Mie unul mi s-a parut penibil. Absolut totul de la grafica, sunete, alea 3 personaje stupide din tutorial strigau "kiddy game".
    Nu l-as juca nici daca l-as primi gratis, si nu e o exagerare, chiar pare o pierdere de timp.
    Same here, aceasi parere am avut cand a aparut pe pc, l-au transformat dintr-un rts serios cu niste chesti ,,funny'' intr-o gluma cu 2-3 chesti serioase.
    Grafica si pe pc la max este destul de penibila.

  11. #11 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Trebuie sa ai foarte multa dexteritate ca sa joci jocuri de strategie pe ps3 . Sunt frumoase intr-un fel si cele de pe ps3 !!!

  12. #12 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    L-am luat si am inceput sa joc.
    Am pierdut 2 ore numai cu tutorialul.
    DA, sunt multe comenzi de invatat si poate fi frustrant uneori de selectat si data comanda corecta.
    Dupa vreo 3 ore de exercitiu am reusit sa invat si ies destul de bine, insa lucrurile sunt simple la inceput cand nu dispun de toate facilitatile.

    Pana acum pot sa va spun ca RECOMAND cu caldura jocul.
    Mai ales celor care sunt pasionati de strategie, nu doar de exersatul reflexelor.
    Da, grafica este de cacao; Da, e greu sa te obisnuiesti cu controlul.
    Dar dupa mine numai filmelutzele fac toti banii. Actori superi pusi sa interpreteze un fel de comedie/parodie. Dar oricum a iesit ceva super.

    Super complex, nu ai cum sa te plictisesti repede, coop si multiplayer, lobby full, excelent.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 01:19
  2. Un nou joc Command & Conquer By Zombozo in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 21-10-2010, 22:05
  3. Command & Conquer 4 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 29-03-2010, 22:48
  4. Replies: 25 Last Post: 03-04-2009, 14:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts