Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Tv ps3

  1. #1 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar

    Tv ps3

    Salut. Doresc sa achizitionez un nou TV pentru PS3. Bugetul este 1800 lei. In banii acestia am gasit 2 TV LED. Unul are diagonala de 81cm si este 3D, celalat are diagonala de 106cm non-3D.
    Merita sacrificata diagonala in detrimentul efectului 3D? Am vazut ca sunt cateva jocuri care suporta 3D. Sau efectul nu este asa grozav. Multumesc.

  2. #2 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Iti recomand sa cauti ceva cu slimview(implicit si 3D) , poate gasesti ceva la banii astia.

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu unul nu as lua cu 3D. The bigger the better. Nu iti recommend insa LG, asta daca unul dintre ele este LG.

  4. #4 SP
    Member LeGenD's Avatar
    dar ce are lg-ul ?

  5. #5 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Iti spun eu ....nimic ! M-am ferit de Lg platind milioane bune pt. brand-uri renumite, panourile sunt cam toate la fel (Sharp daca nu ma insel) , ecuatia e simpla ..ce ofera Sony , Samsung la 2000 ron , Lg-ul , Phillips-ul , etc ofera la 1600.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu am LG de vreo 2 ani, mergi pe LG 3D pasiv daca îţi doreşti neapărat un 3D bun si la un preţ acceptabil. Stiu ca darkpaul si daca nu ma înşel si userul kragod au acelaşi model de LG ca si mine.

  7. #7 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Daca as lua TV 3D ar fi in special pentru efectul 3D din jocuri. Cei care ati jucat jocuri pe PS3 in 3D, sunt ok efectele sau nu se merita?

  8. #8 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Aici poate te lamureste Dante , eu nu sunt adeptul 3D pt simplul motiv ca port ochelari de vedere

  9. #9 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Nu e rau sa ai 3D in casa dar eu as opta pt diagonala. Cu 3D -ul e cam asa, te uiti la el uimit vreo cateva ore, maine o ora si de poimaine uiti de el.

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by AkF View Post
    Daca as lua TV 3D ar fi in special pentru efectul 3D din jocuri. Cei care ati jucat jocuri pe PS3 in 3D, sunt ok efectele sau nu se merita?
    Nu merită, nu sunt decat foarte puţine jocuri care arata decent in 3D(gow, gt5, assassins creed, killzone 3), poate pe ps 4 o sa arate mai bine. Eu l-am luat pt filme, dar cum spune si cryyo, am uitat de el.

    PS daca până la urma iti iei un 3D sa il iei de cel putin 40"

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am o plasma LG luata acum cateva luni si nu sunt multumit deloc. Incepand cu claritatea imaginii care mi se pare mai slaba decat pe o plasma Panasonic veche de vreo 4 ani, desi ambele sunt Full HD. Apoi mai e si problema de backlight bleeding sau cum se numeste. Efectul in urma caruia imaginea ramane impregnata pe ecran chiar si cand ecranul e negru. Si asta se intampla dupa ce imaginea ramane statica cateva secunde, nu minute sau ore.

    Cand mi-am luat o plasma acum ani buni am mers pe Panasonic pentru ca e firma serioasa. Dupa ce nu am avut probleme cu TV-ul respectiv am zis ca pot lua orice, cine are probleme la TV-uri in ziua de azi? Nu pot sa zic ca am acum probleme la LG, dar nu ma consider multumit si ini pare rau ca nu am optat pentru altceva. Panasonic sau Sony.

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Noi vb de led tv, la plasma daca iti rămâne imaginea impregnata e vb de burn in

    http://www.1080p.ro/burn-in-ul-sau-r...zul-plasma-tv/


    Referitor la Sony...

    **Sony has increased its dependence on liquid crystal display (LCD)*screens from Korean company LG*

  13. #13 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu am o plasma LG luata acum cateva luni si nu sunt multumit deloc. Incepand cu claritatea imaginii care mi se pare mai slaba decat pe o plasma Panasonic veche de vreo 4 ani, desi ambele sunt Full HD. Apoi mai e si problema de backlight bleeding sau cum se numeste. Efectul in urma caruia imaginea ramane impregnata pe ecran chiar si cand ecranul e negru. Si asta se intampla dupa ce imaginea ramane statica cateva secunde, nu minute sau ore.

    Cand mi-am luat o plasma acum ani buni am mers pe Panasonic pentru ca e firma serioasa. Dupa ce nu am avut probleme cu TV-ul respectiv am zis ca pot lua orice, cine are probleme la TV-uri in ziua de azi? Nu pot sa zic ca am acum probleme la LG, dar nu ma consider multumit si ini pare rau ca nu am optat pentru altceva. Panasonic sau Sony.
    Orice plasma e predispusa la burn in , e vb de noroc si modul de exploatare

    ---------- Post added 25-03-2013 at 10:31 PM ----------

    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Nu merită, nu sunt decat foarte puţine jocuri care arata decent in 3D(gow, gt5, assassins creed, killzone 3), poate pe ps 4 o sa arate mai bine. Eu l-am luat pt filme, dar cum spune si cryyo, am uitat de el.

    PS daca până la urma iti iei un 3D sa il iei de cel putin 40"
    Si cel putin 400hz ..

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Drag05azs View Post

    Si cel putin 400hz ..
    Si 200 e bun, 60 pt fiecare ochi e min., eu il am pe 200 parca, nu mai intru in detalii, am mai vb pe threadul dedicat, pe care acum nu-l mai găsesc din păcate

  15. #15 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    http://www.samsung.com/ro/consumer/t...H6030WXBT-spec
    http://www.lg.com/ro/tv/lg-32LM611S-tv
    Acestea s-ar incadra in pret. Care credeti ca este mai bun? LG vine cu 4 ochelari, Samsung cu 2. Ochelarii sunt mai ieftini la LG daca vreau sa cumpar in viitor, mult mai scumpi la Samsung. Ochelarii sunt mai usori la LG, avantaj la vizualizari lungi.
    Ca si avantaj Samsung as spune CMR200 Hz. Si la LG specifica MCI200 HZ, dar am inteles din anumite reviewuri ca defapt ar fi doar de 50 Hz.
    LG este mai subtire dar mai greu, Samsung este mai gros dar mai usor.
    Despre branduri, sunt familiar cu ambele. Am acasa 2 LCDuri Samsung si am un LCD LG la o alta locuinta. LG-ul are culori mai naturale.
    Am citit si despre tehnologia 3D activ/pasiv dar nu sunt lamurit.
    Daca ma puteti ajuta in continuare cu ceva sfaturi, as fi recunoscator.

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citeşte aici, s-a mai discutat

    http://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=35363
    3D Gaming

  17. #17 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    De la Philips 40PFL5007(fara 3D, Smart, 400hz) sau 40PFL5507 identic doar ca are si 3D activ.

  18. #18 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Nu e rau sa ai 3D in casa dar eu as opta pt diagonala. Cu 3D -ul e cam asa, te uiti la el uimit vreo cateva ore, maine o ora si de poimaine uiti de el.
    +1!

  19. #19 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Pana la urma am gasit o oferta de nerefuzat : http://www.mediamarkt.at/mcs/product...tml?langId=-15
    Ar insemna 1879 lei. Acelasi model costa la emag, flanco, media galaxy, domo, altex 2400. Ori este o oferta foarte buna, ori la noi sunt preturi nesimtite la TVuri.
    Am pe cineva care poate sa mi-l cumpere si are drum in Ro. Sper sa mai fie pe stoc.

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mediamarkt are mereu preţuri bune, de acolo imi cumpăr si eu cand sunt prin Germania, vezi daca au si magazin Saturn

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts