Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Recomandare PS3

  1. #1 SP
    Junior Member gerbil's Avatar

    Recomandare PS3

    Stiu ca are deja 10 ani si probabil nu or sa mai apara jocuri pt PS3 insa niciodata nu mi-am permis sa le cumpar cand au fost in voga ca sa zic asa. Am luat un PS2 fat sh acum 4 ani caruia i-am pus si hdd cu network adapter. Pana atunci nu mai avusesem console (doar terminator pe vremuri dar asta e alta discutie). Sunt multe titluri doar pe ps3 pe care as dori sa le joc si m-am gandit ca acum ca tot este in voga ps4, poate am noroc si voi gasi un ps3 mai convenabil. Din ce am citit pe net unele modele au fost proaste, cu defecte, s-au deslipit cipuri, au erori etc. De aceea v-as ruga sa ma ajutati si pe mine, nu stiu cu ce se mananca ps3, nu am avut in viata mea unul dupa cum am zis, ce model sa caut? As dori un model care sa nu aiba probleme, sa fie fiabil si sa se poata pune hdd ca la ps2. Si eventual daca se poate sa aiba HDMI sa scap de cablurile gen AV (am monitor cu 2 hdmi). Multumesc.


    Ca fapt divers, care dintre ps3 si xbox 360 au cele mai multe jocuri care nu sunt pe PC? Eu cred ca ps3 daca nu e asa va rog sa ma corectati. Eu doresc sa iau consola doar pentru jocurile care nu sunt si pe pc. PC performant am deci nu ar avea nici un rost sa iau o consola si sa joc aceleasi jocuri care le pot juca si pe pc.

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Toate modelele sunt identice din punct de vedere al functionalitatii. Vei folosi musai HDMI daca vrei HD, nu mai vezi cabluri colorate.
    Cu cat e mai nou modelul, cu atat e mai bine (slim sau superslim), iti recomand unul la mana a doua in ideea in care pretul e mult mai mic decat cel din magazin care nu stiu din ce motive a crescut in loc sa scada (acum doi ani mi-am cumparat de la Altex cu 600 de lei, acum e 900).

    Pentru exclusive PS3 over Xbox, am avut ambele console si de Microsoft nu am fost niciodata prea multumit. In afara de Alan Wake, nu am gasit nimic care sa fie "system seller", pentru mine cel putin.

  3. #3 SP
    Junior Member gerbil's Avatar
    Toate modelele au hdmi? Slim sau superslim, la acestea se poate pune hdd? Intreb deoarece la ps2 slim nu se poate pune hard intern. Stiu ca poate pun intrebari idioate dar nu stiu cum e. Mersi.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da si da.

  5. #5 SP
    Junior Member gerbil's Avatar
    Modelele phat care vad ca sunt mai ieftine, sunt de evitat?

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    De regula da, fiind mai vechi si avand cazuri de YLOD sau unitati optice busite. Slim si super slim insa au fost destul de fiabile.

  7. #7 SP
    Member chris diaz's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...e-ps3-sfaturi/


    Ia si citeste ce am scris acolo .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare Gamepad PS3 - stil Xbox 360 By sherban1988 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 26-01-2015, 18:06
  2. Replies: 38 Last Post: 06-12-2014, 14:47
  3. Recomandare monitor ps3 si pc full hd By mihaidinbuc in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 30-01-2011, 23:03
  4. Recomandare ps3 bundle By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 31 Last Post: 15-12-2010, 23:33
  5. Recomandare: PS3/XBOX By Rocket in forum Console Club
    Replies: 22 Last Post: 02-09-2009, 08:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts