Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 50 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #381 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Do not fear! Honord is here! Deci dupa cum s-a zis si mai sus consola este data uitarii si asta ma calca pe ... nervi , faptul ca o ignora din ce in ce mai mult devine deja stresant deoarece cei de la Sony se bazeaza numai pe PS3 ( wtf.. ) si zice ca lumea nu mai cumpara de loc jocuri ps2 asa ca hai sa facem niste tampenii de jocuri legate de filme and sh*t like that.Si uite cum apar eu cu o serie destul de draguta ( chiar faina ) de jocuri
    - Final Fantasy VII - Dirge of Cerberus ( TPS cu elemente de RPG , o sa-l iubiti )
    - Black - FPS ( probabil cel mai bun , zic eu )
    -Toate Call of Duty-urile merita
    - Seriile Splinter Cell ( love them )
    - Bully ( rockstar did it again )
    - Seriile Ratchet & Clank ( do not miss them! )
    - Seriile Jak & Daxter ( do not miss them too ! )
    - Tomb Raider anniversary , legend , etc. ( Boobs ftw )
    - Fifa ( nu-mi vine sa cred ca spun asta )
    -God of War 1,2 ( Daca nu le-ai jucat HURRY UP DUDE )
    -Resident Evil 4 ( Dumnezeu nu joaca HALO , joaca RE4 )
    - Gran Turismo 4 ( Niiiice , vrum vrum vrum )
    - DBZ ( nimic nou din cele aparute , un alt motiv de nervi , but pentru noii veniti e obligatoriu )

    Cam asta intr-o mica mica prezentare , sa nu uit de GhostBusters care e destul de fain

    -

  2. #382 SP
    Member tsuby's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Do not fear! Honord is here! Deci dupa cum s-a zis si mai sus consola este data uitarii si asta ma calca pe ... nervi , faptul ca o ignora din ce in ce mai mult devine deja stresant deoarece cei de la Sony se bazeaza numai pe PS3 ( wtf.. ) si zice ca lumea nu mai cumpara de loc jocuri ps2 asa ca hai sa facem niste tampenii de jocuri legate de filme and sh*t like that.Si uite cum apar eu cu o serie destul de draguta ( chiar faina ) de jocuri
    - Final Fantasy VII - Dirge of Cerberus ( TPS cu elemente de RPG , o sa-l iubiti )
    - Black - FPS ( probabil cel mai bun , zic eu )
    -Toate Call of Duty-urile merita
    - Seriile Splinter Cell ( love them )
    - Bully ( rockstar did it again )
    - Seriile Ratchet & Clank ( do not miss them! )
    - Seriile Jak & Daxter ( do not miss them too ! )
    - Tomb Raider anniversary , legend , etc. ( Boobs ftw )
    - Fifa ( nu-mi vine sa cred ca spun asta )
    -God of War 1,2 ( Daca nu le-ai jucat HURRY UP DUDE )
    -Resident Evil 4 ( Dumnezeu nu joaca HALO , joaca RE4 )
    - Gran Turismo 4 ( Niiiice , vrum vrum vrum )
    - DBZ ( nimic nou din cele aparute , un alt motiv de nervi , but pentru noii veniti e obligatoriu )

    Cam asta intr-o mica mica prezentare , sa nu uit de GhostBusters care e destul de fain

    -
    Cum sunt Splinter Cell?
    Tomb Raider e naspa. RE4 mie nu prea mi-a placut.Gran Turismo 4 inafara de grafica il urasc.Si Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi 3.
    Dude ... And how in the world could you forget METAL GEAR? That's madness. MADNEEEEEEEEEES!
    Recomand Fahrenheit,e un joc necunoscut dar foarte foarte foarte tare. Okami ...
    The Simpsons chiar

  3. #383 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    tsuby...omul are dreptul sa isi exprime parerea.
    Fiecare cu ce ii place.
    Eu unu folosesc ps2-ul doar ca un party-machine!Am singstar si este perfect pentru orice petrecere.

  4. #384 SP
    Member tsuby's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    tsuby...omul are dreptul sa isi exprime parerea.
    Fiecare cu ce ii place.
    Eu unu folosesc ps2-ul doar ca un party-machine!Am singstar si este perfect pentru orice petrecere.
    Pai bineinteles, n-am zis ca nu ii respect parerea. Poate am exagerat putin cu Metal Gear.

  5. #385 SP
    Member taz@'s Avatar
    Nu ai exagerat deloc cu Metal Gear
    In opinia mea Metal Gear Solid 3 subistence e cel mai bun joc de ps2....la listele pe care le-ati scris ar mai trebui adaugate ICO,Shadow Of The Colossus,God Hand si seria Prince Of Persia.PEACE

  6. #386 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Sa nu uitam si final fantasy x si XII . one of my fav ps2 games

  7. #387 SP
    Member tsuby's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Sa nu uitam si final fantasy x si XII . one of my fav ps2 games
    Eu am jucat numai FFX si m-am cam plictisit la el. La MGS ... Am mancat 2 si 3. Trebuie sa ma chinui sa strang bani pentru PS3 neaparat

  8. #388 SP
    Member taz@'s Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Sa nu uitam si final fantasy x si XII . one of my fav ps2 games
    corect!!am uitat de ele

  9. #389 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by taz@ View Post
    Nu ai exagerat deloc cu Metal Gear
    In opinia mea Metal Gear Solid 3 subistence e cel mai bun joc de ps2....la listele pe care le-ati scris ar mai trebui adaugate ICO,Shadow Of The Colossus,God Hand si seria Prince Of Persia.PEACE
    Metal Gear Solid sunt exceptionale dar nu stiu care este problema mea am o multime de ani in materie de gaming iar in Metal Gear Solid 3 subistence parca sunt handicapat RAU , dar rau de tot , nu inteleg care este problema mea , poate nu inteleg systemul de stealth... imi pare extraordinar de rau ca nu-l pot juca si nu-mi pot explica de ce , am stat 3 ore in PRIMUL NIVEL! (

  10. #390 SP
    Member tsuby's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Metal Gear Solid sunt exceptionale dar nu stiu care este problema mea am o multime de ani in materie de gaming iar in Metal Gear Solid 3 subistence parca sunt handicapat RAU , dar rau de tot , nu inteleg care este problema mea , poate nu inteleg systemul de stealth... imi pare extraordinar de rau ca nu-l pot juca si nu-mi pot explica de ce , am stat 3 ore in PRIMUL NIVEL! (
    Joaca pe easy/very easy.

  11. #391 SP
    Member Rblood's Avatar
    Stie cineva unde pot gasi o lista cu toate jocurile pentru ps2?

  12. #392 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by RbloodGamer View Post
    Stie cineva unde pot gasi o lista cu toate jocurile pentru ps2?
    List of PlayStation 2 games - Wikipedia, the free encyclopedia

  13. #393 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Pe un card noname merge sa salvezi si jocurile de ps1 si ps2? sau fiecare cu cardul lui

  14. #394 SP
    Junior Member k777's Avatar
    Vand Play Station2 Slim in stare perfecta de functionare!
    Pachetul include Play Station2 Slim, 2 manete originale, 1 card de memorie 8MB,
    alimentator,cablu audio video. pre 300 lei neg.Trimit oriunde in rata prin curier rapid
    cine e intersat lasati msg aici pe forum sau sunati la nr 0726 141 843 sau 0765 216 332.
    O zi buna

  15. #395 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Scopul acestui thread nu include vanzari si cumparari de PS2, pentru vanzari posteaza in sectiunea corespunzatoare: Vinzi sau cumperi - Console Games Forum

    Quote Originally Posted by Snoopz View Post
    Pe un card noname merge sa salvezi si jocurile de ps1 si ps2? sau fiecare cu cardul lui
    Nu merge. Dar poti face backup de pe memorycard-ul de PS1 pe cel de PS2 (daca ai nevoie de spatiu), deoarece is concepute diferit (cel de ps1 este pe bloc-uri iar la cel de ps2 conteaza memoria) jocurile de ps1 nu vad memorycard-ul de ps2. Deci va trebui sa iei un card de ps1 pentru jocuriile de play 1, sau daca ai deja unul numai ca este plin atunci poti face backup la salvari pe un memorycard de PS2 si sa-l folosesti in continuare dupa aceea.

  16. #396 SP
    Junior Member mailm4n's Avatar
    Ce parere aveti despre ps2 modelul 70001, slim black ?
    As vrea sa cumpar unul ,deja este modat!
    Merci,

  17. #397 SP
    Member AC DC's Avatar
    Cand Aprind PS2-ul apar niste dungi colorate ca si cum nu as avea semnal la un TV dar totul este bagat luminita de la el aprinsa.. ce o fi?

  18. #398 SP
    Member MSlv's Avatar
    PlayStation 2 turns nine - News at GameSpot

    La multi ani PS2!!! 9 anisori care atarna foarte greu in istoria gamingului modern. Cea mai vanduta consola din lume continua sa se gaseasca prin magazine si inca nu sunt semne ca acest lucru s-ar schimba intr-un viitor apropiat. Aproape 10.000 de jocuri exista pt aceasta minune consola, in curand va depasi 140 de milioane vandute in toata lumea, si se aproximeaza ca s-ar fi vandut peste 500 de milioane de discuri pana acum.

    Luna trecuta s-au vandut doar pana in 150.000 de unitati (in scadere cu vreo 25.000 fata de anu trecut pe vremea asta), dar chiar si asa este un numar mai mult decat satisfacator in al 9-lea an. In plus, in Japonia bate x360 la vanzari.

    Felicitari, la multi ani si inca multi (si multe jocuri) de-acum incolo!

    Am atatea amintiri placute legate de consola asta... atat de multe jocuri minunate pe care le-am terminat si inca multe altele pe care nu am avut inca ocazia sa le joc (sper sa introduca jocuri ps2 in store cat mai curand). ps2 si-a lasat amprenta asupra ultimilor 5 ani din viata mea, si am iubit (si inca iubesc desi ne-am despartit primavara asta) consola asta precum ps1 inaintea ei (pe care inca il mai am in stare functionabila), care mi-a luminat timpul liber (si nu numai) timp de 7 ani frumosi.

    ps1 foarte curand, datorita ps3, voi sarbatori atat 21 de ani cat si 13 ani de PlayStation love. Deci aproape 2/3 din viata mea a existat sub semnul PS (ps1-ps2-ps3+PSP). Ma simt ciudat...

    ps2 articolul se refera la piata din SUA, cand ps2 a fost lansat pe 26 oct 2000. De fapt, ps2 va implini 10 ani pe 4 martie, cand s-a nascut lansat in patria mama, Japonia.

    ps3 noi ar trebui sa sarbatorim pe 24 noiembrie

    ps4 ceva ce nu o sa gasiti pe nicaieri: de fapt, ps2 a vandut mai mult in Europa decat in SUA, dar cifrele oficiale sunt alese din perioade diferite astfel incat SUA sa iasa pe primul loc. si astfel noi tot ultimii ramanem ca lansari.

  19. #399 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    in real sunt niste oferte la jocuri de ps2 in real(cel putin in craiova)

  20. #400 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Am cumparat-o la putin timp dupa lansare, de prin Germania sau Franta (mi-a fost adusa, nu am fost eu dupa ea). Abia ce cumparasem Dreamcast de 1 an si am "murit" de draci cand am vazut ca Sega se duce de rapa. Asa ca m-am vazut nevoit sa iau PS2 daca voiam sa ma mai joc ceva.

    Cred ca am avut 4 sau 5 PS2, daca nu cumva 6 de-a lungul timpului. Ce m-a obosit mereu a fost problema blocului optic. La prima s-a dus dupa 1 an. La ultima s-a dus dupa 6 luni (pe prima si ultima le-am avut noi).

    Fata de concurenta s-a reusit impunerea pe piata, nu numai datorita performantei (la capitolul grafica prefer concurenta) ci unui bun management al licentelor pentru jocuri. Atatea titluri la un loc nu s-au lansat pe toate consolele cred.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 50 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts