Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: The Lost Vikings Fan Zone

  1. #1 SP
    Member szabi90's Avatar

    The Lost Vikings Fan Zone

    Am deschis acest thread pentru a discuta despre joc cu toti cei care sunt fani lost vikings
    Attached Images Attached Images lostvikings2.jpg

  2. #2 SP
    Member szabi90's Avatar
    A jucat cineva acest joc ? ce parere aveti ?

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Il jucam cand aveam 7 sau 8 ani. Era incredibil! Puzzle-urile, ideea de gameplay, cele 3 personaje care erau asa diferite, universul jocului! Sincer parca l-as mai juca odata. Daca e pe Steam sau GoG si nu e extrem de scump, atunci poate o sa il cumpar. Oricum nota 10 pentru una dintre primele jocuri de la Blizzard (pe vremea cand se numeau Silicon&Synapse)

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Mai bine faci o investitie intr'un GBA SP (daca n-ai deja DS / DS lite) si il joci pe "tron" alaturi de Blackhawk (Blackthorne) si Rocn'n'Roll Racers -

  5. #5 SP
    Member szabi90's Avatar
    Am GBA SP , iar am jocul original GBA. L-am terminat de mai multe ori , pot sa spun ca este printre cele mai bune , interesante , interactive jocuri lansate vreodata pe consola Gameboy.

    Cel mai bun mod de a juca acest joc este pe Consola PSP , pe care te poti juca si pe Lost vikings 2 " Snes & PS1 "
    In primul rand , consola PSP comparat cu GBA , are ecran mai bun " LCD " , mai mare , mai deschis , cu mai multe culori , dar cel mai important , o poti conecta la TV , astfel ii ca si cum l-ai juca pe Sega , Snes.

    In 2003 cand a aparut jocul pe GBA , era singurul mod de a-l juca pe o consola portabila


    Tudoran , iti recomand consola PSP , deoarece , dupa cum am spus , te poti juca atat pe LV1 " GBA ; Snes ; Dos ; Sega Genesis " cat si pe LV2 " Snes ; PS1 " ; Il poti purta cu tine si il poti conecta la TV.

  6. #6 SP
    Member szabi90's Avatar
    Are cineva jocul original ?

  7. #7 SP
    Member szabi90's Avatar
    Lost Vikings 1/2 Levels
    Attached Images Attached Images lost-vikings-1-2-levels2.jpg

  8. #8 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Uimitor jocul ăsta. �l jucam la niște prieteni, habar n-aveam ce trebuia făcut sau unde trebuia să ajung, but I was having the time of my life... Good 'ol times!

  9. #9 SP
    Member szabi90's Avatar
    Pe care l-ai jucat dintre cele 2 ?

  10. #10 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Chiar nu mai �mi aduc aminte, din păcate. Nu aveam un PC potent la vremea aceea, așa că singurele dăți �n care l-am �ncercat au fost la niște prieteni. Din c�te văd prin imagini, cred că a fost primul.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu le-am jucat pe ambele pe 286. Nu stiam yo ce gen era sau alte prostii. Pe atunci nu tineam cont. Stiu doar ca mi-a placut fff mult si chiar imi doresc sa-l scoata pentru iOS

  12. #12 SP
    Member szabi90's Avatar
    Ar fi fain , dupa cum am mentionat mai sus , cel mai interesant mod de a juca cele 2 jocuri este pe consola PSP.

    Ii modabil , astfel poti instala multe emulatoare " snes / sega genesis - Lost Vikings 1 si Snes / PS1 - Lost Vikings 2

    Daca este emulator snes sau ps1 pe IOS , ii de ajuns , te poti juca

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exista, dar nu vreau sa-l joc asa. Il vreau special facut pentru touch, eventual si cu rezolutia necesara. Sunt sigur ca-l pot pune si pe PC daca vreau, dar decat sa-l joc in 320 intr-o fereastrea prea mica sau upscaled si sa nu mai inteleg nimic, prefer sa raman cu amintirea lui de atunci.

  14. #14 SP
    Member szabi90's Avatar
    Ai vazut cum ii pe PSP ?

    Arata foarte bine , ambele jocuri. Poti regla si rezolutia , marimea imaginii


    Stiu ca ar fi mai interesant sa apara direct pt. IOS , decat sa le joci prin emulatoare , insa nu cred ca o sa apara Nu se stie , " lets hope "

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eee, degeaba. Nu mai am PSP din 2008.

  16. #16 SP
    Member szabi90's Avatar
    Am cicit pe wikipedia ca probabil The Lost Vikings 3 o sa apara in 2015.

    Poate Vikingii o sa fie inclusi in jocul " Blizzard Allstar " care o sa apara cam peste 1 an

    Cei care nu stiu , in jocul World Of Warcraft , cei 3 vikingi se regasesc intr-un loc numit " Badlands - Uldaman - Dig 2 "

  17. #17 SP
    Junior Member Kefalus's Avatar
    L-ai jucat pe primu joc.
    Super joc la vremea aia aveam un 486.

  18. #18 SP
    Member szabi90's Avatar
    Sigur ca l-am jucat , de aia am deschis acest topic Prima data am facut cunostinta cu jocul in 2001/2002 , iar in vara anului 2003 cand am primit primul meu calculator , l-am tot jucat , mi-a placut foarte mult , ceea ce m-a determinat sa cumpar The Lost Viking 2 Norse By Norsewest PC in 2003 noiembrie Am avut mare noroc ca am cumparat jocul , deoarece ii foarte rar , iar dupa ce l-am cumparat , nu am mai vazut niciodata jocul in magazine. L-am mai jucat si pe PSP, prin emulator , iar in 2011 am cumparat jocul original The Lost Vikings 1 pt. Gameboy Advance.

  19. #19 SP
    Member szabi90's Avatar
    No fans available ?

  20. #20 SP
    Junior Member bogz's Avatar
    De vanzare aici:
    The Lost Vikings

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 04-01-2011, 00:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts