Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 13 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 246

Thread: Playerunknown's Battlegrounds (PUBG)

  1. #121 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pff, nu cred ca sunt in stare sa explic. De exemplu daca pui aim acceleration pe 0 si misti stickul la maxim tinta se va misca cu o viteza constanta. Cu aim acceleration mai mare de 0, daca apesi stickul la maxim viteza cu care se misca tinta nu este constanta ci creste de la o anumita valoare pana ajunge la maximul setat (bănuiesc ca in funcție de sensitivity). Asta nu se aplica doar cu stickul apăsat la maxim, dar mi-a fost mai ușor sa dau exemplu asa.
    Chestia asta nu e buna pt ca neavând o mișcare constanta a tintei pe ecran echivalenta cu mișcarea stick-ului nu iti dezvolti memoria mușchilor. Cu aim acceleration pe 0 creierul invata de la un timp exact cat trebuie sa misti de stick pt a muta tinta o anumita distanță in joc. E mai greu de estimat asta cand viteza de mișcare a tintei nu e constanta.

  2. #122 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Recomand discutarea subiectului cu legatura specifica cu Xbox One pe topicul deschis la acea sectiune: http://www.consolegames.ro/forum/f11...tlegrounds-xo/

    Nu de alta dar incarcam topicul de PC cu chestiuni complet nespecifice.

  3. #123 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Genial.
    Attached Images Attached Images 26914115_1765880796764983_184417620_n.jpg

  4. #124 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O scurta intrebare pt. cei care-l joaca. Un sistem cu i3 (cred ca gen 3 or something) cu 8GB RAM, GTX660 si SSD ar fi suficient sa poata juca in 1080p pe High?

  5. #125 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    O scurta intrebare pt. cei care-l joaca. Un sistem cu i3 (cred ca gen 3 or something) cu 8GB RAM, GTX660 si SSD ar fi suficient sa poata juca in 1080p pe High?
    pai Minimul recomandat e :
    OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
    Processor: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
    Memory: 6 GB RAM
    Graphics: Nvidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
    DirectX: Version 11

    iar recomandarea de pe PC Gamer e:
    OS: 64-bit Windows 10
    Processor: AMD Ryzen 5-1600 / Intel Core i5-7600K
    Memory: 8 GB RAM
    Graphics: Nvidia GTX 1060 6GB or better

    PUBG system requirements | PC Gamer

    eu am i7 4790k, 16GB ram, GTX 1060 6GB si asta ma duce in High la 1080p peste 60 fps (mai scade uneori sub, dar rar)

    Deci as zice ca cel mai probabil cu sistemul mentionat vei fi in low

  6. #126 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am aruncat si eu o privire peste system requirements, dar de multe ori nu se pupa ce-i acolo cu realitatea. Era pt. un client care printre altele vroia si jocul asta. In final i-am setat pe Medium si parea ca se misca decent.

  7. #127 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hes Back! Let's gooooo! Wooh! #DrDisRespect #ChampionsClub

  8. #128 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Si doua victorii back2back <3
    Attached Images Attached Images 20180203014743_1.jpg 20180203022550_1.jpg

  9. #129 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #130 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  11. #131 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Primul chicken dinner, dupa 55 de ore.

    Cum poate fi jocu' asta, sa mor io... Ma simteam de parca am castigat la loterie.
    Attached Images Attached Images 29425230_1836624863023909_2967656147646939136_o.jpg

  12. #132 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Si eu am castigat dupa multe ore si eram asa mandru de parca cine ce fapta facusem Nici ca am mai castigat dupa (desi am prins recent un last 2 si am facut-o de oaie)

  13. #133 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Jocul asta (si genul asta de joc, in general) are un farmec aparte. Sunt extrem de multe lucruri care imi plac la el, iar cel mai mult, faptul ca nu simti niciodata ca joci doua meciuri la fel. Randomness-ul zonei si situatiile variate in care esti intr-un fel sau altul pus te fac sa te intorci la el tot timpul. Armele se comporta complet diferit unele fata de celelalte, chiar si in interiorul aceleiasi clase, iar pe unele, ai de putine ori ocazia sa le experimentezi. Cand reusesti sa pui mana pe un AWM sau M24, ar fi bine sa inveti sa il folosesti. Mai ales daca ai si un 8x sau ceva. Una peste alta, trebuie exersat mult. Poate de-aia se simte atat de bine o victorie. Stii ca e o chestie care se intampla in mai putin de 1% din meciurile pe care le joci (vorbesc in nume propriu).

    Oricum, abia astept harta cea noua. Sper ca de data asta sa se tina de cuvant si sa fie 4X4, o sa fie interesant sa fie 100 de playeri pe o harta de 4 ori mai mica.

  14. #134 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quick redminer: Combine skins, create, preview and Share Outfits with the Outfit generator for PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS. aka in caz ca vreti sa va cumparati skin-de zeci (sau chiar sute de $ - ca subsemnatul) si vretis a fiti 99% siguri ca arata bine.

  15. #135 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Eu am inceput sa întru mai rar în PUBG. La 1 an după lansare încă e plin de bug-uri in ceea ce privește conexiunea server-client. Server tick e încă foarte slab și blue hole inoc sa se come centreze pe asta ei stau și baga skin-uri și emote-uri în timp ce au scos versiunile (superbe de altfel) de hărți cu ceata și ploaie.

  16. #136 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Am inteles ca existau ceva probleme legate de conexiunea la server in ceea ce priveste ceata si ploaia si ca de-aia le-au scos.

    Si eu am un mare numar de nemultumiri cu el. In ultima vreme, parca au innebunit cu serverele, dupa fiecare meci trebuie sa dai Reconnect de cate 3 ori minim ca sa ajungi iarasi in lobby. Modderii se simt ca acasa, in ultima saptamana am intalnit 3. Si efectiv nu ai cum sa lupti impotriva lor, mai ales cand ii vezi ca trag absolut random (inclusiv in cer) si tot te omoara, iar tu esti in cealalta parte a hartii. In continuare exista bug-uri si alte mici probleme. Una peste alta, e clar ca fundamentul jocului e unul extrem de subred si de-aia optimizarea continua sa fie o problema. Cum zicea si PlayerUnknown la un moment dat, in momentul in care umbla la engine si fac o simpla modificare, apar alte mici 100 de probleme.

    Pacat ca imi place atat de mult si ca il joc in continuare cu o placere deosebita.

  17. #137 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #138 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Noua harta seamana cu cea din Fortnite
    Attached Images Attached Images 29683281_1993356450924846_6858008370233598427_n.png anarchy_acres_treasure_map-1152x1152.jpg

  19. #139 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #140 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 13 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayerUnknown's Battlegrounds PS4 By vladthegamer in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 20 Last Post: 12-03-2020, 17:43
  2. PlayerUnknown's Battlegrounds - Xbox One By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 56 Last Post: 07-12-2018, 12:14
  3. PlayerUnknown's Battlegrounds By Cristy in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 22-08-2018, 10:17
  4. Replies: 1 Last Post: 18-06-2018, 09:20
  5. Vand PlayerUnknown's Battlegrounds Xbox One plus Bonus By raducucosmin in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 19-04-2018, 08:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts