Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cu cine votati?

Voters
107. You may not vote on this poll
  • Traian Basescu

    14 13.08%
  • Mircea Geoana

    14 13.08%
  • Crin Antonescu

    26 24.30%
  • Sorin Oprescu

    3 2.80%
  • George Becali

    5 4.67%
  • Vadim Tudor

    4 3.74%
  • Remus Cernea

    5 4.67%
  • Altul

    1 0.93%
  • Nu votez

    14 13.08%
  • Nu am drept de vot

    21 19.63%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 122

Thread: ...eu cu cine votez?

  1. #61 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    sper sa crape toti cat mai repede ( aia care merita, adica vreo 90%)
    Sa inteleg ca tu faci parte din aia 10%?

  2. #62 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu pot sa zic ca sunt foarte dezamagit de aceste alegeri. il urasc pe basescu si mi se face rau cand il vad pe geoana cred ca o sa dau cu banu pana la urma

  3. #63 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    da..nu cred ca sunt un nenorocit, cocalar, dau in cap oamenilor sau ma port ca un nesimtit ordinar.
    deci cred ca ma pot incadra cu mintea impacata in aia 10%.

  4. #64 SP
    Banned Venom's Avatar
    In cazul asta esti mai rau ca aia 90%!

  5. #65 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by eXistenZ View Post
    logic ca nu e normal ca un presedinte sa loveasca un cetatean dar din aceea inregistrare nu pot sa fiu sigur ca a fost o lovitura intentionata,eu zic sa asteptam replica oficiala a presedintelui
    De ce dupa ce a vazut filmarea Basescu nu a negat vehement? De ce nu a spus ca e o facatura? De ce n-a zis ca voia sa-l mangaie pe dinti sau sa-l puna sa-i pupe mana de smecher ce e dar a ricosat putin.

    Cum sa raspunzi cu: POATE M-A INJURAT? Si raspunsul lui Basescu a fost tot facatura?

    Imi place ca toti cei care ii iau apararea lui Basescu uita ca el a dat deja un raspuns si ala a fost de toata rusinea.

  6. #66 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    multumesc mult khan pentru ca ai spus ce vroiam si eu sa spun!
    venom..nu crezi ca te cam intinzi mai mult decat iti este patura?
    ce legatura ai tu cu mine, cat de mult ma cunosti incat sa ma critici?
    am spus eu ceva de tine? sau te-ai simtit cand am pomenit de cei 90%?

  7. #67 SP
    Banned Venom's Avatar
    Nu-mi plac imberbii.

  8. #68 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    In cazul asta esti mai rau ca aia 90%!
    spui ca sunt mai rau decat aia 90% de ce? ..ca nu prea are logica ce spui..
    insinuezi cumva ca o ducem prea bine? sau ca fac eu rau ca nu imi mai doresc astfel de oameni in tara mea? atunci, ok, doreste-ti-i tu...dar nu te astepta si de la mine la asa ceva.

    ---------- Post added 26-11-2009 at 11:12 PM ----------

    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Nu-mi plac imberbii.

    ok, Domnule barbos cu mintea limpede. (no offence..poate o fi)
    cred ca nu iti place sa vezi ca un pusti are mai multa dreptate ca tine. esti mojic, nu crezi?

  9. #69 SP
    Member Harilip's Avatar
    parerea mea: in turul 2 ar fi bine sa votati cu Geoana. De ce? Cu siguranta nu puteti fi orbi si sa nu vedeti unde am ajuns din cauza dezorganizarii in parlament si a planurilor economice in timpul in care Basescu a fost la carma acestei tari.
    Poate ca Geoana nu e nimic pentru voi dar totusi am vazut ce a facut Basescu si de aceea el poate fi singura varianta spre ceva mai bun.

    si cum a zis si Becali: Geoana macar mai are fatza ( scuze pentru tz dar ca sa se inteleaga) pe cand Basescu sperie si oile lol

    un sfat

  10. #70 SP
    Banned Venom's Avatar
    Nu! Insinuez ca ai tendinta sa imparti lumea in doua. Vezi ca asa gandea si Hitler ca 90% din populatia lumii trebuie sa moara.

  11. #71 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    eu nu vreau sa nu existe evrei, negri si sa avem doar blonzi de 2 metri cu ochi albastri. pe mine nu ma intereseaza aspectul omului atata timp cat vad ca rationalizeaza mai mult decat o maimuta. eu m-am referit la populatia actuala a romaniei si nu a lumii.

  12. #72 SP
    Banned Venom's Avatar
    E acelasi lucru, numai ca tu ai alte criterii.

  13. #73 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    ok, man..se pare ca nu o scoatem la capat. oi avea eu o gandire hitlerista, dar nu cred ca pot sa accept prostia crancena cand vad cum se "dezvolta" lumea in care traim.
    My 2 cents...

  14. #74 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Prostia nu trebuie sa dispara, pentru ca o poti folosi ca mijloc prin care sa te distingi de ea. Atata timp cat te folosesti de prosti pentru a te clasa cat mai sus, bun venit in capitalism.

    Cu riscul arogant de a ma considera "destept", n-as vrea sa fac parte dintr-o lume elitista, in care ne-am lupta cu totii in idei si teorii ca sa ne hotaram care-i ala mai prost ca sa puna osul la munca. S-ar muri de foame mai mult decat se moare in ziua de azi.

    Si-n plus, e bine sa ai si prosti in jurul tau pentru ca-ti ofera motivatia zilnica de a trai. Sigur, poti sa cazi in plasa prostului arogant care tot prost e dar o face pe desteptu'... da' macar poti trai zilnic fara presiunea ca trebuie sa demonstrezi cuiva cat de destept esti.

  15. #75 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci, sa recapitulam:

    1. Ii da un cap in gura omului care se asezase in fata buldozerelor pentru ca i se darama afacerea.
    2. Ii da un pumn in fata unui pusti pentru ca striga "Traiasca Iliescu".
    3. Ii fura telefonul unei jurnaliste si o face "Tiganca imputita"
    4. Pleaca (si nu odata) beat la volanul masinii.
    5. Diverse (mi-e prea somn sa le amintesc pe toate)

    Fara suparare... l-am votat pentru schimbare. Dar intre timp am mai aflat si noi una alta, am mai citit si noi o carte, am intrat in Europa... Este totusi PRESEDINTELE ROMANIEI oameni buni ! Daca nu mergeti la vot, inseamna ca asa vreti sa fim vazuti in lume. O tara de lumea a treia... sau mai jos. Caz in care mi se face rusine ca sunt roman. Damnit... inca am imaginea pe retina cu pustiul acela caruia ii sare capul de la lovitura...

  16. #76 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci, sa recapitulam:

    1. Ii da un cap in gura omului care se asezase in fata buldozerelor pentru ca i se darama afacerea.
    2. Ii da un pumn in fata unui pusti pentru ca striga "Traiasca Iliescu".
    3. Ii fura telefonul unei jurnaliste si o face "Tiganca imputita"
    4. Pleaca (si nu odata) beat la volanul masinii.
    5. Diverse (mi-e prea somn sa le amintesc pe toate)

    Fara suparare... l-am votat pentru schimbare. Dar intre timp am mai aflat si noi una alta, am mai citit si noi o carte, am intrat in Europa... Este totusi PRESEDINTELE ROMANIEI oameni buni ! Daca nu mergeti la vot, inseamna ca asa vreti sa fim vazuti in lume. O tara de lumea a treia... sau mai jos. Caz in care mi se face rusine ca sunt roman. Damnit... inca am imaginea pe retina cu pustiul acela caruia ii sare capul de la lovitura...
    Ai perfecta dreptate cu imaginea Romaniei, insa sa votez....cu....Geoana.....? Adica Mitrea, Hrebenciuc, Iliescu, Nastase etc. ? Dupa parerea mea e clar: exista o anumita categorie de oameni (printre care ma consider si eu) care nu are loc in aceasta tara. Adica tara cocalarilor, manelarilor, hotilor si smecherilor. Eu am votat nul la aceste alegeri si nu ma duc sa votez nici acum cu cei doi . Desi nu e o atitudine de laudat, eu m-am hotarat sa ma izolez de lumea politica si de mass media de stiri (realitatea, antena 3) care face mult mai mult rau decat bine. Ma duc la munca sau la scoala linistit si aia e, am ajuns la concluzia ca nu merita sa ma imbolnavesc eu degeaba pt asa ceva, surse de stres sunt la tot pasul. Ceea ce e paradoxal: majoritatea care ii voteaza pe sunt cei saraci, someri etc. (cred ca as fi dur daca as spune ca isi merita soarta). Si pana nu se ridica un pic clasa de jos (reprezentata de o majoritate zdrobitoare la romani) nu prea avem ce face, iar politicienii asta si urmaresc, sa-i tina cat mai flamanzi ca sa le dea o bucata de paine la alegeri.

    E foarte complicat. Oricum toti suntem mai mult sau mai putin sclavii sistemului, si nu numai in Romania.

    putin offtop Ati auzit de ultima conspiratie? Un hacker a intrat in documentele unei agentii guvernamentale britanice care se ocupa cu incalzirea globala si s-a dovedit ca totul e o mare minciuna (temperatura planetei nu a mai crescut din anii 60). Bineinteles ca au aparut taxele verzi, companiile care se ocupa de tehnologiile verzi au inflorit, americanii platesc taxa verde pe semineu, noi am platit taxa verde pentru automobile s.a.

  17. #77 SP
    Admin MonkY's Avatar
    kane86: si eu ma hotarasem ca nu am cu cine sa votez deci nu ma duc, pana au inceput sa ma omoare cu taxe peste taxe, impozite peste impozite. Si hai, ziceam si eu ca e criza, si le duceam la randul meu eu ca tot omul. Dar dupa ce ma rup la taxe, mai imi dau si un cap in gura, imi iau mobilul dupa care continua cu scandal toata ziua la TV. Dap, ma duc sa votez cu aia care fura in liniste. Macar daca ma fura, sa ma lase Dzeului in pace, sa nu ma faca sa ma simt prost ca sunt roman si sa-mi rada in fata.

  18. #78 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    kane86: si eu ma hotarasem ca nu am cu cine sa votez deci nu ma duc, pana au inceput sa ma omoare cu taxe peste taxe, impozite peste impozite. Si hai ca ziceam ca e criza, si le duceam si eu ca tot omul. Dar dupa ce ma rup la taxe, mai imi dau si un cap in gura, imi iau mobilul dupa care continua cu scandal toata ziua la TV. Dap, ma duc sa votez cu aia care fura in liniste. Macar daca ma fura, sa ma lase Dzeului in pace, sa nu ma faca sa ma simt prost ca sunt roman.
    In loc de Mitrea, Nastase, Vanghelie ii avem pe Udrea, Videanu si Boc. Nici astia 3 nu sunt de iertat, deci sa oferi votul negativ PSD-ului doar pentru ca Videanu a pus doar 3 randuri de borduri sau ca ministerul Turismului a papat mai multi bani de la infiintare decat Ministerul Sanatatii in ultimii 2 ani mi se pare ca nu analizezi furtul din ambele parti.

    Nu cred ca e cineva de aici care voteaza cu gandul de a "scapa tara de hoti". Eu voi vota petru liniste inainte de toate.

  19. #79 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    kane86: si eu ma hotarasem ca nu am cu cine sa votez deci nu ma duc, pana au inceput sa ma omoare cu taxe peste taxe, impozite peste impozite. Si hai ca ziceam ca e criza, si le duceam si eu ca tot omul. Dar dupa ce ma rup la taxe, mai imi dau si un cap in gura, imi iau mobilul dupa care continua cu scandal toata ziua la TV. Dap, ma duc sa votez cu aia care fura in liniste. Macar daca ma fura, sa ma lase Dzeului in pace, sa nu ma faca sa ma simt prost ca sunt roman.
    Pare o solutie de mijloc....dar sa vedem... Atat timp cat exista televiziuni de scandal, patronate de anumiti , cu anumite interese, vor exista si scandaluri, deci nu stiu ce sa zic. Intradevar, daca te uiti la antena3 de exemplu (mai nou si la realitatea) zici ca Basescu e cel mai mare scandalagiu din lume ( nu mai zic ca emisiunea lui Gadea e cea mai penibila de pe planeta) pentru ca asa vor ei sa iti prezinte lumea politica. (PSD + PC ? )

    Oricum, si eu sunt de acord sa nu mai iasa Basescu, o sa dea faliment televiziunile cu Geoana pe ecran , si, serios, nu mai suport remarcile la adresa lui Basescu, m-am plictisit, mi-e scarba. Nu stiu ce job e ala sa te duci sa injuri in fiecare zi o anumita persoana, si ani nu cateva zile. Dupa cum am mai spus, cel mai bine te izolezi cat poti de cocalareala, stiri TV, politica si joci ceva pe consola, iesi intr-o excursie (de preferat in alta tara),mergi la un fotbal, un tenis, o bere etc hehe....

    ---------- Post added 27-11-2009 at 02:02 AM ----------

    Quote Originally Posted by Khan View Post
    In loc de Mitrea, Nastase, Vanghelie ii avem pe Udrea, Videanu si Boc. Nici astia 3 nu sunt de iertat, deci sa oferi votul negativ PSD-ului doar pentru ca Videanu a pus doar 3 randuri de borduri sau ca ministerul Turismului a papat mai multi bani de la infiintare decat Ministerul Sanatatii in ultimii 2 ani mi se pare ca nu analizezi furtul din ambele parti.

    Nu cred ca e cineva de aici care voteaza cu gandul de a "scapa tara de hoti". Eu voi vota petru liniste inainte de toate.
    Cred ca m-ai inteles gresit. Eu nu sunt impotriva PSD si pro PD-L. Am specificat ca nu ma duc, sau daca ma duc votez nul. Si nu prefer raul cel mai mic (nu poate creierul meu sa se gandeasca sa voteze cu Geoana, de Basescu nu mai zic, pur si simplu), ci prefer sa stau deoparte. Dupa cum i-am raspuns si lui Monky, scandalurile nu se opresc daca iese Geoana stai linistit.

  20. #80 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu cred ca se opresc. Baietii de la PSD au experienta in spate si stiu sa lucreze in spatele scenei

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Cine a cumparat de la allromedia? By paulone in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 38 Last Post: 24-03-2022, 23:40
  2. Cine invinge? By MonkY in forum Polls
    Replies: 41 Last Post: 11-09-2012, 08:29
  3. Cine ma poate ajuta? By razvan2701 in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 05-02-2009, 01:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts