Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast
Results 81 to 100 of 111

Thread: ODesk - munca de acasa

  1. #81 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Foloseste cineva retragere direct in cont?
    Am gasit codul swift de la ing Bucuresti si is curios daca are si Clujul un alt cod(putin probabil). Maine sun oricum la banca sa intreb, vroiam doar sa vad ce metoda de retragere folositi voi.

  2. #82 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Eu am tot folosit Payoneer-ul dar mai nou am trecut pe Paypal pentru ca multa lume prefera sa iti plateasca direct in cont(fara sa treaca prin oDesk).
    E vre-un Flexer care stie Spark pe aici?

  3. #83 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Si eu mi-am facut setarile pt extragere direct in contul ING, dar am pus tot swift-ul sediului din Bucuresti, si n-am incercat pana acum sa vad daca ajung sau nu Daca incercati, si nu sunteti din Bucuresti, spuneti-mi si mie daca merge. Pana atunci, raman la Paypal...

  4. #84 SP
    Junior Member damnit's Avatar
    Cum va mai descurcati?
    Eu am facut $6500 din iulie anul trecut.
    Merge sa extragi direct in contul bancar. Am facut eu o extragere. Nu sunt din Bucuresti.

  5. #85 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Chiar daca n-are legatura cu Odesk, si eu am facut un transfer intre banci catre ING cu ceva timp in urma folosind swiftul din Bucuresti, eu nefiind de acolo, si a mers. Am impresia ca e unul comun.

  6. #86 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Da, e unul singur. Asa mi s-a spus la banca.
    Eu momentan fac transcripturi pt. un tip. Iau cam 200$ pe luna. 300$ cateodata.

  7. #87 SP
    Junior Member damnit's Avatar
    Eu nu am un venit constant pe luna
    Saptamana trecuta am facut $350 si saptamna asta am $82 pana acum.

  8. #88 SP
    Junior Member htcsas's Avatar
    Voi cum declarati venitul castigat prin oDesk? Sunteti PFA sau il declarati ca si venituri din activitati independente pana in martie pentru anul precedent?
    (Nu sunt de la fisc, intreb ca sa stiu cum sa procedez)

  9. #89 SP
    Junior Member Maxbleik's Avatar
    Salut. Mai foloseste cineva metoda de withdraw direct in cont? Cam cat timp dureaza o asemenea tranzactie? Intreb pentru ca mi-am verificat contul pe oDesk, mi-am facut setarile pentru withdraw direct in cont,am facut un withdraw si desi imi apare Expected delivery date:19 Oct 2011, inca nu am primit nimic. Daca mai foloseste cineva metoda asta va rog lasati un reply.

  10. #90 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Vorbesti de Wire transfers sau Local Funds?

  11. #91 SP
    Junior Member Maxbleik's Avatar
    Quote Originally Posted by reborn2603 View Post
    Vorbesti de Wire transfers sau Local Funds?
    Local Funds Transfer

  12. #92 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Pe acelasi principiu functioneaza si Freelancer.com care e mult mai cunoscut insa e greu la inceput sa castigi proiecte pentru ca nu ai feedback iar cumparatorii nu au incredere in tine... nu stiu cum e aici dar sunt tentat sa incerc

  13. #93 SP
    Junior Member Maxbleik's Avatar
    LFT e o porcarie(cel putin cu card de BT) din 14 octombrie inca nu mi-au intrat banii.

    Paypal in schimb recomand tuturor pentru ca plateste super rapid desi va ia cu $1 mai mult la withdraw eu zic ca merita. am facut tranzactia joi seara si acum miam verificat contul si banii imi sunt in cont.

    Numai bine si spor la treaba, si incercati sa va feriti de LFT

  14. #94 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Ati dat careva testul "Accounting Principles"?
    Daca da, aveti idee de unde as putea citi pt. testul asta?
    Ms.

  15. #95 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Si eu recomand Paypal. Numai asa am scos bani de 3 ani de cand sunt pe Odesk si Rentacoder si n-am avut nici o problema. Daca ii dau vineri sa-i scot, luni ii am in cont. Daca dau miercuri, vineri in jurul orei 6-7 ii am in cont. Foarte rapid si sigur Ca sa nu mai zic ca banii pot fi folositi pentru cumparaturi pe diferite site-uri sau pe Steam. Mereu mai iau cate ceva inainte de o extragere

  16. #96 SP
    Junior Member jadeeed's Avatar
    Buna tuturor. Sunt noua pe Odesk...si sper sa ma lamuriti cu niste chestii. Am aplicat pentru primul meu job si tipul mi-a raspuns ca imi da niste sarcini pe care sa le fac pentru suma de 60 dolari. Acum eu trebuie sa decid daca ma bag sau nu. Ideea este ca ceea ce imi cere el nu e tocmai ce spunea in anunt. Eu am vreo siguranta ca ma plateste? Bine, am vazut ca oricum la fixed-price contracts e riscul tau daca iti iei banii sau nu. Dar totusi el ii va pune in contul de O-desk, nu? Si imi va oferi feed-back-ul aferent...

    Si mai am o intrebare...Inca nu am stabilit nicio modalitate de extragere a banilor pentru ca recent mi-am inchis toate cardurile. M-as putea apuca de treaba si apoi sa introduc in profil detaliile despre cum imi voi extrage banii? Sau ar trebui sa stabilesc toate detaliile acestea inainte de a incepe un job?

    Daca optez pentru Paypal va trebuie sa imi fac un cont pe numele meu, dar banii ii pot vira in contul in RON a altcuiva? Pot converti suma din USD?

    Sper sa ma puteti ajuta cu info pentru ca intr-adevar momentan sunt putin in plop...

    Multumesc

  17. #97 SP
    Junior Member Maxbleik's Avatar
    Salut, ideea ii ca nici feedbackul tau nici al lui nu devine vizibil pe cont pana nu te plateste ceva, deci la fixed-price asa cum mentioneaza si cand aplici e pe riscul tau. Cel mai bine te poti ghida dupa feedbackul pe care il are deja dar nici atunci nu e sigur. Eu de 3 luni nu am luat nicio teapa pana acuma si majoritatea am lucrat fixed-price, dar cel mai important: nu aplica pt joburi de la employeri care nu au Payment Status Verified, aia is cei ai dubiosi.

    Pt payment, nu trebuie sa ai activat nimic, iti tii banii pe contul de oDesk pana te hotarasti. Eu personal am incercat LFT si PayPal. Recomand PayPal din toate punctele de vedere. Eu am cont la ING si acolo imi transfer banii de pe paypal, iti vin in RON direct, la BT iti vin in dolari in cont si poti alege cand vrei sai schimbi.

  18. #98 SP
    Junior Member jadeeed's Avatar
    Quote Originally Posted by Maxbleik View Post
    Salut, ideea ii ca nici feedbackul tau nici al lui nu devine vizibil pe cont pana nu te plateste ceva, deci la fixed-price asa cum mentioneaza si cand aplici e pe riscul tau. Cel mai bine te poti ghida dupa feedbackul pe care il are deja dar nici atunci nu e sigur. Eu de 3 luni nu am luat nicio teapa pana acuma si majoritatea am lucrat fixed-price, dar cel mai important: nu aplica pt joburi de la employeri care nu au Payment Status Verified, aia is cei ai dubiosi.

    Pt payment, nu trebuie sa ai activat nimic, iti tii banii pe contul de oDesk pana te hotarasti. Eu personal am incercat LFT si PayPal. Recomand PayPal din toate punctele de vedere. Eu am cont la ING si acolo imi transfer banii de pe paypal, iti vin in RON direct, la BT iti vin in dolari in cont si poti alege cand vrei sai schimbi.

    Multumesc mult pentru sfaturi. Sper sa mearga treaba. Acum am prins un contract usor zic eu si sper sa fie ok odata ce incep sa am si ceva experienta pe odesk. Mi-am facut cont la ING si o sa aleg ca si voi varianta cu Paypal. Apropo�pe ce site-uri mai merge treaba?

  19. #99 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Developeri PHP sau smarty sunt printre noi?

  20. #100 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by damnit View Post
    Cum va mai descurcati?
    Eu am facut $6500 din iulie anul trecut.
    Merge sa extragi direct in contul bancar. Am facut eu o extragere. Nu sunt din Bucuresti.

    Bai frate ( scuzati expresia dar sunt cracanat de mirare...) reusiti sa strangeti 6500$ intr-un an ??? Pana acum nu am reusit sa obtin nici un job. Bine, recunosc ca nu pot traduce in alte limbi decat din engleza in romana, nu stiu C++, PHP, la naiba cina m-a pus sa ma fac economist si consilier auto !!!
    Baieti am toata stima pentru voi ! Serios. Daca aveti ceva idei despre cum pot incepe si eu sa fac treaba pe oDesk va raman dator o mie de beri !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Miscare, Sport, Fitness... acasa! By MonkY in forum Health, Food & Sports
    Replies: 4 Last Post: 14-03-2011, 14:59
  2. Site-uri cu jocuri ieftine si livrare acasa By sensamur in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 1 Last Post: 27-08-2010, 15:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts