Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Colet UK - Ro - prin ce ar trebui sa trimit ?

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Colet UK - Ro - prin ce ar trebui sa trimit ?

    Pentru cei care au mai trimis / primit pachete din UK spre Romania, care e cea mai ok firma - si aici ma refer la pret - prin care pot trimite un colet plin cu dulciuri ? Cred ca va ajunge la 3-4-5 KG, si as vrea sa ajung in ceva de genu'... maxim 10 zile, sa zic.

    Initial m-am gandit la Royal Airmail, ca asta foloseste toata lumea vad, dar pe site nu ma lasa sa pun pachet mai greu de 2.5 kg.

    Deci... sugestii pls.

    ( ah si as prefera sa nu puneti pagini d-alea dubioase de facebook "coletaria lu' gigel UK" ).

    danke cu şoşoni

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    A mei imi trimiteau colete prin "Favorit curier/international". Pachetul ajungea din Campia Turzii (cluj) in Bradford cam intr-o saptamana. In urma cu un an doi aveau tarife ceva gen: 3 euro/kg si daca depasea 10 sau 20 de kg (nu mai stiu exact), atunci costa 2 euro/kg. Doar le dai un telefon si vin ei acasa la tine ca sa ridice coletul iar de lasat il livreaza ori la tine acasa ori la cel mai apropiat oficiu postal. Nu am avut niciodata probleme cu ei (si au trimis a mei de 3-4 ori parca).

    Arunca o privire pe site-ul lor si eventual da un telefon daca ai ceva nelamuriri: CURIER - FAVORIT INTERNATIONAL

  3. #3 SP
    Member DRAGOS10's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    A mei imi trimiteau colete prin "Favorit curier/international". Pachetul ajungea din Campia Turzii (cluj) in Bradford cam intr-o saptamana. In urma cu un an doi aveau tarife ceva gen: 3 euro/kg si daca depasea 10 sau 20 de kg (nu mai stiu exact), atunci costa 2 euro/kg. Doar le dai un telefon si vin ei acasa la tine ca sa ridice coletul iar de lasat il livreaza ori la tine acasa ori la cel mai apropiat oficiu postal. Nu am avut niciodata probleme cu ei (si au trimis a mei de 3-4 ori parca).

    Arunca o privire pe site-ul lor si eventual da un telefon daca ai ceva nelamuriri: CURIER - FAVORIT INTERNATIONAL
    Invers. UK -> Ro.

    ---------- Post added 16-10-2013 at 22:08 ----------

    Quote Originally Posted by DRAGOS10 View Post
    Astia par cam dubiosi. Adica, de ce trebuie sa pun adresa sediului lor din Londra ca destinatar ?

  5. #5 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    eu cu eastlines am trimis din uk in ro : TV ,sistem 5.1 , PC, toale , canapele etc .... pt restul intrebarilor sunai

  6. #6 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Mie ai mei imi trimit prin o firma care taxeaza 1.5 lire/kg dar coletul trebuie sa aiba minim 20 kg. Adica poate avea oricat pana in 20 dar le platesti oricum. Ajung cam in 3-4 zile. Daca te intereseaza lasa-mi PM si iti dau nr lor.

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Invers. UK -> Ro.
    Maybe it works both ways

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 02-02-2013, 13:00
  2. Sony IPs: Ce ar trebui continuat si ce nu? By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 16 Last Post: 15-09-2012, 23:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts