Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 349 of 510 FirstFirst ... 249 299 339 347 348 349 350 351 359 399 449 ... LastLast
Results 6,961 to 6,980 of 10181

Thread: Spambox XXL

  1. #6961 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce ai spus tu era de la ora 1

  2. #6962 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    si eu am votat (Bedenke das Ende). sunt curios daca exista vre-o estimare la rezultate pana la ora aceasta.

  3. #6963 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ce ai spus tu era de la ora 1
    Se poate, asta aratau ei exact cand am postat eu.

  4. #6964 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by cashonly View Post
    si eu am votat (Bedenke das Ende). sunt curios daca exista vre-o estimare la rezultate pana la ora aceasta.
    Doar Australia si Noua Zeelanda, Iohannis undeva peste 90%

  5. #6965 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Ultima estimare:

    Ponta 51%
    Iohannis 49%

    E de la ACL, deci e putin umflata. Probabil ca Ponta e undeva pe la 52%.

  6. #6966 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca e asa, diaspoa salveaza tara din nou. Sper sa fi meritat si nebunia de azi cu votul. La mine a fost mai bine decat la Paris unde am stat 5 ore in primul tur. Acum la Haga doar vreo 3 jumate

  7. #6967 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Micutzu despre Ponta si Iohannis:

  8. #6968 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Eu nu cred. Sunt dezinformari din partea ambelor tabere, dar aceiasi care o dadeau pe Macovei cu 10%, il dau si pe Iohannis cu 48%-50%. La 21:00 in seara asta, si maine dimineata, vor fi sondaje cu totul si cu totul diferite fata de estimarile actuale.

  9. #6969 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca prelungesc votul pana la ora 24 avem o șansă

  10. #6970 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Nu vor prelungi, si Basescu stie asta. Decizia lui de a convoca guvernul, a fost mai mult ca sa agite spiritele. Data trecuta, Basescu a controlat diaspora, si s-a "votat" de s-a rupt (remember Paris). Acum e fix invers.

  11. #6971 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    58.21% prezenta la ora 19.

  12. #6972 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Astia care sunteti cu Iohannis (nici Ponta nu e deloc breaz, dar din toate relele, eu am ales raul cel mai mic), chiar atat de tare v-a placut regimul lui Basescu ?

  13. #6973 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ai dreptate raul cel mai mic, tu i-ai preferat pe astia nu?

    1. Adrian Nastase, prim ministru, presedinte PSD, condamnat definitiv
    2. Liviu Dragnea, secretar general PSD, deputat PSD, trimis in judecata
    3. Viorel Hrebenciuc, cercetat penal
    4. Voicu Catalin, deputat PSD, condamnat definitiv
    5. Ecaterina Andronescu, ministru PSD, senator, cercetata penal
    6. Serban Mihailescu, senator, urmarit penal
    7. Miron Mitrea, vicepres. PSD, vicepres CDEP, condamnat la 2 ani cu executare in prima instanta.
    8. Dan Nica, europarlamentar PSD, cercetat penal
    9. Dan Sova, senator, vicepres. PSD, cercetat penal
    10. Ioan Adam, Senator PSD, cercetat penal
    11. Victor Mocanu, senator PSD, trimis in judecata
    12. Adrian Duicu, fost pres CJ, cercetat penal
    13. George Bunea Stancu pres. CJ Braila, cercetat penal
    14. Nicusor Constantinescu, presedinte CJ Constanta, trimis in judecata
    15. Ion Prioteasa, sef CJ Dolj, cercetat penal
    16. Sebastian Ghita, deputat PSD, trimis in judecata
    17. Ristea Priboi, deputat PSD, trimis in judecata
    18. Maior Lazar Dorin, deputat PSD, condamnat la inchisoare cu executare, nedefinitiv
    19. Dumitru Ion, deputat PSD, trimis in judecata
    20. Marian Oprisan, presedinte CJ Vrancea, trimis in judecata
    21. Bradisteanu Serban Alexandru, senator PSD, cercetat penal in dosarul Nastase, trimis in judecata pt. Abuz in serviciu
    22. Mazare Radu, primar Constanta, trimis in judecata
    23. Mirza Gavril, presedinte CJ Suceava, trimis in judecata
    24. Surupaceanu Mugurel, senator PSD, trimis in judecata
    25. Constantin Nicolescu, presedinte CJ Arges, trimis in judecata
    26. Ghiveciu Marian, deputat PSD, trimis in judecata
    27. Niculae Badalau, deputat PSD, cercetat penal
    28. Florin Paslaru, deputat PSD, cercetat penal
    29. Ion Stan, deputat PSD, cercetat penal
    30. Nicolae Vasilescu, deputat PSD, trimis in judecata
    31. Constantin Boscoldeala, primar PSD Buzau, trimis in judecata
    32. Constantin Contac, Presedinte CJ Botosani, condamnat definitiv
    33. Sebastian Secosan, sef OPC Bihor,
    34. Duta Vasile, senator PSD, condamnat definitiv
    35. Cutean Emilian Vasile, deputat PSD, secretar de Stat condamnat definitiv la inchisoare cu executare LISTA ALCATUITA DE PROF. Stefan Vlaston

    si ce a facut ponta in 2 ani de zile, a crescut salarile si pensile cu 50 de lei si a introdus urmatoarele taxe: (nu pun spoiler ca sa-ti faci idee cat de lunga e lista)

    In Agricultura au fost introduse 3 noi taxe:


    1. Impozit de 16% şi CAS pe veniturile din creşterea şi exploatarea animalelor şi din valorificarea produselor de origine animală;


    2. Impozit de 16% şi CAS pe veniturile realizate din cultura plantelor, de pe suprafeţele de teren situate peste limita care asigură necesităţile de trai ale unei familii;


    3. Impozit de 16% şi CAS pe veniturile din silvicultură şi piscicultură


    Taxele locale s-au majorat pentru a putea sigura veniturile necesare bugetelor locale, intrucat Guvernul nu le putea acoperi.


    4 – Majorarea taxelor locale cu 16% la începutul anului 2013


    Guvernul Ponta a introdus si 4 noi taxe care afecteaza mediul industrial si de exploatare a resurselor:


    5 – Taxă pe monopolurile naturale (energie electrică şi gaze naturale), în valoare de 0,1 lei/MWh pentru energia transportată către sistemele de distribuţie, de 0,75 lei/MWh în cazul cantităţii distribuite şi de 0,85 lei/MWh pentru cantitatea transportată numai prin sistemul de transport;


    6 – Taxă specială de 0,5% aplicată veniturilor obţinute din exploatarea resurselor naturale, altele decât gazele naturale;


    7 – Taxă de 60% asupra veniturilor suplimentare obţinute ca urmare a dereglementarii preţurilor din sectorul gazelor naturale de către operatorii economici care desfăşoară cumulativ activităţi de extracţie şi comercializare;


    8 – Impozit pe venit şi CAS la indemnizaţia şi orice alte sume de aceeaşi natură primite de toţi angajaţii pe perioada delegării, pentru partea care depăşeşte limita de 2,5 ori nivelul stabilit pentru personalul instituţiilor publice.


    Trei noi taxe si majorari au fost introduse pe diferite surse de venit


    9 – impozit de 16% pe veniturile considerate dividende;


    10 – Cotă majorată de impozit, de 50%, pentru veniturile din prestarea de servicii în România sau în afara României, dividende, dobânzi, comisioane, redevenţe şi din exercitarea unei profesii libere plătite într-un stat cu care România nu are încheiat un instrument juridic în baza căruia să se realizeze schimbul de informaţii,


    11 – CAS aplicat persoanelor care realizează venituri din cedarea folosinţei bunurilor (chirii şi arendă) începând cu 1 ianuarie 2014.


    Sase taxe au fost majorate cum ar fi cea pentru pasapoarte, taxe de mediu, de divort, taxe juridice sau medicale.


    12 – Taxă majorată pentru eliberarea paşapoartelor temporare (de la 84 lei la 100 lei) şi a celor electronice (de la 244 lei la 270 lei);


    13 – Taxă de pod majorată: în cazul podului Giurgeni-Vadul Oii de la 9 lei la 10 lei (3 februarie 2013) şi apoi la 11 lei (1 aprilie 2013) şi în cazul podului Feteşti-Cernavodă de la 11 lei la 12 lei (3 februarie 2013) şi apoi la 13 lei (1 aprilie 2013).


    14 – Taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule (timbrul de mediu).


    15 – Taxa pe timbru de mediu este mai mare cu 10% faţă de vechea taxă de poluare;


    16 – Coplata în sistemul sanitar, de până la 10 lei pe zi de spitalizare;


    17 – Taxă de 500 lei pentru îndeplinirea procedurii de divorţ pe cale administrativă;


    18 – Taxa judiciară de timbru, colectată de primării şi vărsată în proporţie de 70% la bugetul public.


    Lovitura de gratie a venit insa la capitolul accize 15 astfel de taxe au fot fie introduse, fie majorate de Guvernul Ponta. Dintre acestea cea mai cunoscuta este cea de 7% pentru carburanti, dar tot aici intra si accizele pentru alcool, tigari si obiecte de lux.


    18 – Acciză suplimentară de 10 euro/hl de produs la berea din amestecul cu băuturi nealcoolice, la care ponderea gradelor Plato este mai mică de 30%;


    19 – Acciză suplimentară de 25 euro/hl de produs pentru băuturile fermentate, altele decât bere şi vinuri;


    20 – Acciza pentru bere majorată de la 0,748 euro/hl/grad Plato la 0,8228 euro/hl/grad Plato;


    21 – Acciza pentru berea realizată de micii producători majorată de la 0,43 euro/hl/grad Plato la 0,473 euro/hl/grad Plato;


    22 – Accizele pentru alcool etilic majorate de la 750 euro/hl alcool pur la 1.000 euro/hl alcool pur;


    23 – Acciza specifică la ţigarete majorată de la 53,18 euro/1.000 ţigarete la 56,71 euro/1.000 ţigarete;


    24 – Acciză pentru bijuterii din aur şi/sau din platină, cu excepţia verighetelor: acciză de 1 euro/gram pentru bijuteriile cu până la 14k şi de 2 euro/gram pentru cele peste 14k;


    25 – Acciză pentru confecţii din blănuri naturale: acciză cuprinsă între 50 şi 1.200 euro/bucată, în funcţie de costul de achiziţie al blănurilor;


    26 – Acciză pentru iahturi şi alte nave şi ambarcaţiuni cu sau fără motor pentru agrement;


    27 – Acciză pentru motoarele cu capacitate de peste 100 de cai-putere destinate iahturilor şi altor nave şi ambarcaţiuni pentru agreement;


    28 – Acciză pentru autoturisme şi autoturisme de teren, inclusiv cele importate sau achiziţionate intracomunitar, noi sau rulate, a căror capacitate cilindrică este mai mare sau egală cu 3.000 cm3;


    29 – Acciză pentru arme de vânătoare şi arme de uz personal, altele decât cele de uz militar sau de uz sportiv: acciză cuprinsă între 50 şi 1.500 euro/bucată, în funcţie de costul de achiziţie al armelor;


    30 – Acciză pentru cartuşe cu glonţ şi alte tipuri de muniţie pentru armele prevăzute anterior: acciză cuprinsă între 0,1 şi 0,4 euro/bucată în funcţie de costul de achiziţie;


    31 – Acciza suplimentară pe litrul de benzină, motorină şi kerosen de la 1 ianuarie 2014;


    32 – Indexarea accizelor cu rata medie a inflaţiei. 33- Impozit pe construcţii speciale de 1,5% din valoarea construcţiei, începând cu 1 ianuarie 2014.


    34- Redevenţele pentru resursele naturale vor creşte cu 25% (cu excepţia celor la petrol şi gaze) de la 1 ianuarie 2014.


    35- Eliminarea prevederii legale prin care primarii nu aveau voie să majoreze taxele locale cu mai mult de 20% peste rata inflaţiei în cazul persoanelor fizice (la persoanele juridice limita va rămâne).

    si respectivul pe care l-ai votat este urmatorul:



    check your facts inainte sa votezi... raul cel mai mic nu?

    ai avzut cozile din diaspora? sau te uiti doar la latrina3 care spunea ca nu sunt cozi? stii ca in 2012 pentru referenduum nu stium cum naiba acelasi guvern condus de ponta a dat OUG sa se prelungeasca votul pana la ora 24:00 si sa deschida noi sectii de votare, dar acum nu au mai putut? cum va lasati mintiti si dezinformati, uite un exemplu clar: Melescanu: Am cerut la BEC prelungirea programului de vot in diaspora, a fost respinsa. BEC: Nu am primit nimic de la MAE si mai nou sunt peste 1.000.000 de turisti in romania, toti concentrati in ilfov, teleorman, olt etc unde sunt baronii locali PSD. dar noah raul cel mai mic, te rog mult sa citesti si sa raspunzi poate asa ai mai aflat ceva.

    sorry for long post

  14. #6974 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Sa scriu si eu un post si mai lung cu mizeriile pe care le-a facut Basescu in 10 ani ? Nu are rost. Oricum, fiecare alege si voteaza pe cine vrea, important e sa isi exprime opinia, asta inseamna o democratie puternica.

  15. #6975 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ Pai nu ti-ai dat seama?? A facut base si el ceva bine din tot raul, a bagat fackerii de mai sus la zdup, intelegi?

  16. #6976 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Sa scriu si eu un post si mai lung cu mizeriile pe care le-a facut Basescu in 10 ani ? Nu are rost. Oricum, fiecare alege si voteaza pe cine vrea, important e sa isi exprime opinia, asta inseamna o democratie puternica.
    ce naiba are basescu cu algerile astea, incredibil cat va spalat pe creieri latrina3, tu nu intelegi ca psd-corupt, ponta-mincinos. iohannis - nimic de reprosat, doar ca nu e un politician "bun" (sa minta in fata) echipa lui mai mult sau mai putina buna, deci care e raul cel mai mic. ce naiba are basescu doamne doamne..

    ps: avand in vedere ca ai raspuns dupa 2 minute inseamna ca nu ai citit nimic, ai ales din nou sa nu te informezi nu mai am ce sa mai scriu ai argumentul suprem, basistul de mine

  17. #6977 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Ati mutat threadul baieti? Parca postati pe threadul suparatilor

    Una peste alta, oricine ne va conduce, tot rau ne va fi. Credeti ca daca iese neamtul in ziua 2 iese tara din criza? Sau daca iese Ponta aranjeaza ceva cu Satan si vine apocalipsa in Romania?

  18. #6978 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    ^ Pai nu ti-ai dat seama?? A facut base si el ceva bine din tot raul, a bagat fackerii de mai sus la zdup, intelegi?
    Dragii mei, apelati la functia ignore, lăsați morile de vânt. Hai Romania, trezește-te!
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ce naiba are basescu cu algerile astea, incredibil cat va spalat pe creieri latrina3, tu nu intelegi ca psd-corupt, ponta-mincinos. iohannis - nimic de reprosat, doar ca nu e un politician "bun" (sa minta in fata) echipa lui mai mult sau mai putina buna, deci care e raul cel mai mic. ce naiba are basescu doamne doamne..

    ps: avand in vedere ca ai raspuns dupa 2 minute inseamna ca nu ai citit nimic, ai ales din nou sa nu te informezi nu mai am ce sa mai scriu ai argumentul suprem, basistul de mine

  19. #6979 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ce naiba are basescu cu algerile astea, incredibil cat va spalat pe creieri latrina3, tu nu intelegi ca psd-corupt, ponta-mincinos. iohannis - nimic de reprosat, doar ca nu e un politician "bun" (sa minta in fata) echipa lui mai mult sau mai putina buna, deci care e raul cel mai mic. ce naiba are basescu doamne doamne..

    ps: avand in vedere ca ai raspuns dupa 2 minute inseamna ca nu ai citit nimic, ai ales din nou sa nu te informezi nu mai am ce sa mai scriu ai argumentul suprem, basistul de mine
    Pai din moment ce in echipa lui Iohannis exista Blaga, Videanu, Berceanu, Anastase, Blejnar, Ungureanu etc, eu cred ca Basescu are legatura.

    PS: Citesc repede.

  20. #6980 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    macar ponta a avut dreptate, e presedintele care uneste si ne-a unit pe toti atat in tara cat si in diaspora si s-a vazut si la prezenta la vot trebuie sa-i multumim poate poate incepe o noua etapa in RO si nu ma refer la clasa politica ci la romani, perceptia lor si mentalitatea lor, nu se mai alsa calcati in piciaore. chiar daca iese ponta, tot avem o mica victorie cu tot ce s-a intamplat astazi, bine a zis domnul octavian paler, Romania doar peste 20-30 de ani va stii ce inseamna democratie.

    ---------- Post added 16-11-2014 at 20:12 ----------

    si recomand: VIDEO | Digi24 cel mai obiectiv si profesiont post de la noi, au prezentat non-stop situaita algerilor, fara pauze sau alte prostii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts