Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 510 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 508 ... LastLast
Results 141 to 160 of 10181

Thread: Spambox XXL

  1. #141 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Stiu multe cazuri din cunoscuti unde cei cu talente si putin creier au ajuns super bine iar cei cu diplome de facultate si master stau si depun cv-uri si acum. (se exclude medicina aici)
    da..se dau exemple doar cazuri de reusita...dar nu ti se spune ce s-a intamplat si cu cei care n-au reusit...de ex Brad Pitt a abandonat facultatea cu 2 saptamani inainte de a-si lua licenta si s-a mutat in L.A. unde s-a angajat si a lucrat la diferite fast food-uri and stuff..a luat lectii de actorie si uite unde e astazi...dar ce s-a intamplat cu ceilalti care au incercat sa faca la fel ?in societate nu se dau exemple decat cu cei care au reusit..nu ti se spune si ce au facut ceilalti care au incercat dar n-au reusit,n-au avut noroc..

    e ca la poker...tii minte doar mainile la care ai avut ghinion..nu si mainile la care ai avut noroc..

  2. #142 SP
    Senior Member Razvan's Avatar

  3. #143 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

    I am so in love... rar asa frumusete de videoclip *with tears in eyes*

  4. #144 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Pot face clasa a 12-a si sa nu dau bacul ? cum fac asta ? pur si simplu nu ma prezint ?

  5. #145 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Poti, dar daca tot termini a 12-a, poti sa te prezinti la bac. Incercarea moarte n-are.

  6. #146 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  7. #147 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    da..se dau exemple doar cazuri de reusita...dar nu ti se spune ce s-a intamplat si cu cei care n-au reusit...de ex Brad Pitt a abandonat facultatea cu 2 saptamani inainte de a-si lua licenta si s-a mutat in L.A. unde s-a angajat si a lucrat la diferite fast food-uri and stuff..a luat lectii de actorie si uite unde e astazi...dar ce s-a intamplat cu ceilalti care au incercat sa faca la fel ?in societate nu se dau exemple decat cu cei care au reusit..nu ti se spune si ce au facut ceilalti care au incercat dar n-au reusit,n-au avut noroc..

    e ca la poker...tii minte doar mainile la care ai avut ghinion..nu si mainile la care ai avut noroc..
    Cati dintre cei pe care ii cunosti si au facultate/master/doctorat au ajuns sa faca exact ceea ce au invatat in scoala si au ajuns bine si cati dintre acestia fac cu totul altceva si diplomele au ajus sa fie trecut in CV undeva sub "permis categoria b"?

    Nu incurajez pe nimeni sa se lase de scoala, imi spun doar umila parerea personala. Ies de N ori mai multi absolventi de scoli superioare decat sunt locurile de munca (si nu numai in Romania). Dupa ce criteriu alegi atunci ca angajator? La mine la firma am vazut N cazuri in care au angajat oameni fara scoli superioare decat pe cei cu facultati bune. Majoritatea nu vor roboti pe banda.

  8. #148 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Cu facultatea este una dar aici este vorba de liceu, cu fara bac daca ai studii medii majoritatea persoanelor stau de vorba cu tine, fara studii medii totusi este mai greu altcumva esti privit. Daca tot a ajuns pana aici macar clasa a 12-a sa o termine, fara bac si facultate se poate descurca omul destul de bine daca arata ca are potential... dar fara studii medii este cam greu.

  9. #149 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Poti, dar daca tot termini a 12-a, poti sa te prezinti la bac. Incercarea moarte n-are.
    Prefer să nu dau bacul acum dec�t să mă duc să iau 6 fiindcă nu pot să mă concentrez să invăț, in loc să iau un 9 dacă aș avea posibilitatea.

  10. #150 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Ai grija stiu pe multi care au facut exact asta au zis ca il vor da mai tarziu cand se vor pregati mai bine, si dupa din cauza a tot felu de probleme aparute pe drum nu au mai fost in stare nici 6 sa scoata (findca nu au mai fost antrenati cu datele, de bine de rau la scoala iti ti creirul in miscare, se mai recapituleaza, esti tot timpul antrenat si cu o parte din date in cap, dar dupa ce ai terminat fara antrenament se uita destul de repede), toti pe care ii stiu ca au procedat asa si-au regretat pana in ziua de azi decizia.

    Am uitat sa mentionez prin greu vreau sa spun ca nu te poti angaja pe slujbe mai decente, cum ar fi la o firma imobiliara, pe post de vanzator, casier, la KFC, sau alte firme fasfood mai cu pretentii si conditii de salarializare mai buna, pe post de ajutor de bucatar, sunt multe cursuri pe care nu le poti urma, din pacate asa este legea. Fara liceu tot ce poti face in mare este sa lucrezi ca manipulant, in constructii, gunoier, ospatar cred ca daca nu sa schimbat ceva, in principal din acestea.

  11. #151 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by Strike105X View Post
    ^Ai grija stiu pe multi care au facut exact asta au zis ca il vor da mai tarziu cand se vor pregati mai bine, si dupa din cauza a tot felu de probleme aparute pe drum nu au mai fost in stare nici 6 sa scoata (findca nu au mai fost antrenati cu datele, de bine de rau la scoala iti ti creirul in miscare, se mai recapituleaza, esti tot timpul antrenat si cu o parte din date in cap, dar dupa ce ai terminat fara antrenament se uita destul de repede), toti pe care ii stiu ca au procedat asa si-au regretat pana in ziua de azi decizia.

    Am uitat sa mentionez prin greu vreau sa spun ca nu te poti angaja pe slujbe mai decente, cum ar fi la o firma imobiliara, pe post de vanzator, casier, la KFC, sau alte firme fasfood mai cu pretentii si conditii de salarializare mai buna, pe post de ajutor de bucatar, sunt multe cursuri pe care nu le poti urma, din pacate asa este legea. Fara liceu tot ce poti face in mare este sa lucrezi ca manipulant, in constructii, gunoier, ospatar cred ca daca nu sa schimbat ceva, in principal din acestea.
    Pe post de v�nzător și așa pot. Evident, la salariu minim.

  12. #152 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Mai zinodaure, baga-ti mintile-n cap si da bacul. Te-ai chinuit 12 clase, nu te mai poti chinui inca un pic sa dai un examen? Daca nu-l dai acum, 99% nu-l vei mai da niciodata si iti va parea rau in minim acelasi procent. Stii cum e, cand doi iti zic ca esti beat...
    Lasa prostiile, concentreaza-te si scapa de el, o sa-ti fie bine dup-aia, ai sa vezi.

  13. #153 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oh yeah. Only in Romania!

    only_in_romania_resized.jpg

  14. #154 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    are. you. f*cking. kidding me ?

  15. #155 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    My zinolord da man bacul ca nu stii cand o sa ai nevoie de el...

    Sent from my Nokia 1600 with touchscreen

  16. #156 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Cati dintre cei pe care ii cunosti si au facultate/master/doctorat au ajuns sa faca exact ceea ce au invatat in scoala si au ajuns bine si cati dintre acestia fac cu totul altceva si diplomele au ajus sa fie trecut in CV undeva sub "permis categoria b"?

    Nu incurajez pe nimeni sa se lase de scoala, imi spun doar umila parerea personala. Ies de N ori mai multi absolventi de scoli superioare decat sunt locurile de munca (si nu numai in Romania). Dupa ce criteriu alegi atunci ca angajator? La mine la firma am vazut N cazuri in care au angajat oameni fara scoli superioare decat pe cei cu facultati bune. Majoritatea nu vor roboti pe banda.
    nu..eu nu vorbeam de asa ceva....spuneam doar ca in societate se generalizeaza si se dau ca exemple doar cazuriile de reusita..insa cele de nereusita sunt cu mult mai multe..

  17. #157 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    tocmai am v�ndut 4 designuri pt 240$. feels good man

    ---------- Post added 17-07-2012 at 07:50 PM ----------

    și de banii ăia mi-am luat tabletă gen cintiq. FEELS EVEN BETTER MAN

  18. #158 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    pai uite..esti creativ..in publicitate e nevoie de asa ceva...

  19. #159 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    am cea mai bună idee de publicitate pentru apă plată / minerală ever.

  20. #160 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    ^ angajazate la o agentie de publicitate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 510 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 508 ... LastLast

Similar Threads

  1. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts