Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: MP3 player pentru Peugeot 307

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    MP3 player pentru Peugeot 307

    Am si eu nevoie de un sfat de la expertii in auto... De cand am luat Peugeot-ul 307 (acum vre-o 3 ani), am cerut sa vina cu MP3 player. Nu era pe stoc, a venit cu CD clasic. Am tot incercat sa pun altceva pe el, dar m-am lovit de 2 probleme:

    1. Fie nu avea compatibilitate cu computerul de bord (eu din CD player controlez si anumite functii ale masinii)
    2. Fie era ceva incompatibil despre care cei de la Eurial spuneau ca-mi anuleaza garantia pe partea electrica.

    Bon, intre timp a iesit din garantie, asa ca pot sa sar peste partea cu electrica... Insa am si eu nevoie de un sfat. Imi trebuie un mp3 player (cat mai destept posibil) care sa se pupe cu comenzile de bord. Orice sfat e binevenit. Multumesc anticipat !

  2. #2 SP
    Junior Member arde85's Avatar
    Ca sa iti pastrezi comenzile de pe volan iti trebuie un mp3 original de la ei, se potriveste si cel de pe citroen c4, de gasit cred ca gasesti pe forum la peugeot sau citroen, exista si pentru mp3-urile aftermarket un adaptor cu care s-ar putea sa mearga comenzile de pe volan www.be-loud.ro/produse/Accesorii_instalare/Adaptoare_CD_Player/PC99-X44/. Si eu am la masina mea aceeasi problema cu mp3-ul, doar ca la mine a venit cu mp3 direct dar as vrea sa il schimb numa ca ii pacat de comenzile de pe volan

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Baietii de aici sunt cei mai profi din ro Wizards - navigatie, dvd auto, amplificatoare auto, boxe auto,polish Sunt sigur ca au o solutie pentru a nu renunta la comenzile de volan.

  4. #4 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Peugeot 307 Navigatie Dedicata GPS / DVD / TV / Bluetooth 1,950 RON

    Model Special Pentru Peugeot 307
    Kit-ul Contine Modul Pentru Interconectare Steering Connect
    Comenzile De Pe Volan Vor Putea fi Folosite Cu Noua Unitate multimedia

    SPECIFICATII TEHNICE
    NAVIGATIE GPS
    SISTEM NAVIGATIE FULL EUROPE - INCLUSIV ROMANIA

    � Voce si instructiuni in limba Romana.
    � Avertizare camere radar si de supraveghere
    � Harti la nivel de strada si numar postal.
    � Modul GPS SIRF III, 20 canale
    � Comenzi navigatie din telecomanda
    � GPS BOX Extern - Fiabilitate marita a nagivatie / rutare rapida
    � Antena GPS Externa
    MULTIMEDIA
    � Ecran 6.5 inch cu Touch Screen
    � Unitate DVD Redare: DVD / DIVX / VCD / CD / MP3 / MP4 / CD-R/W / DVD-RW
    � Radio AM / FM, memorare 30 de canale
    � Tunner TV analog, sistem PAL si NTSC (receptioneaza majoritatea posturilor TV de la noi).
    � Intrare / Iesire AV
    � Telecomanda Multifunctinala � Comenzi Navigatie
    � Posibilitate instalare camera pentru mers inapoi (camera nu este in kit)
    � Putere iesire: 4 X 45W
    BLUETOOTH CARKIT
    � Aparatul are microfon inclus, iar vocea se reda direct pe boxele autoturismului
    � Se apasa butonul Add Device, se creeaza conexiunea Bluetooth cu telefonul mobil
    � Acum puteti vedea pe ecranul aparatului apelurile efectuate / receptionate
    � Formare numarului se face direct pe tastatura virtuala a aparatului
    SD CARD 2GB Soft Navigatie FULL EUROPE + RO INCLUS

    Iesiri / Intrari:
    � 1 AV Input / 1 AV Output
    � Se Poate Monta TV Tuner Digital DVB-T - Receptia Posturilor TV in Format Digital
    � Subwoofer Output
    � CCD Input ( Magazie CD / DVD )
    � 2 Sets RCA Audio Output

    Accesorii:
    � Conectori + Cabluri
    � Telecomanda Multifunctionala
    � Card SD 2GB Soft Navigatie
    � Antena GPS Externa
    � GPS BOX cu SLOT pt. SD CARD NAVIGATIE
    GARANTIE 12 LUNI
    GRATUIT ANTENA PENTRU TV TUNER-UL INCORPORAT

    Str. Grigore Alexandrescu nr. 34 sector 1 Bucuresti Telefoane : 031.402.51.71
    0742.032.550
    Attached Images Attached Images peugeot-307.jpg

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Merci ffocus. Ai idee cumva ce model este... sau de ce firma e facut ? Sa caut si eu mai multe detalii. Mercic.

  6. #6 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Depinde si daca vrei sa schimbi sonorizarea pe masina, stiu eu, sa schimbi boxele, woofer etc. Daca vrei sa te rezumi la sonorizarea standard a masinii, eu iti recomand modelul asta CDX-GT630UI (CDXGT630UI) : Sistem audio auto : Sony. Are redare direct de pe stick usb, sau de pe CD si se poate conecta cu orice player care suporta usb.

    Tin minte ca l'am vazut in altex unirea cu ~500lei.

    P.S. Eu am pus pe un ciur de cielo un sony xplod luat din vitan cu sigilat cu 100lei si sunt super multumit.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    nops66: nu-i bai, ca playere sunt garla pe piata. Problema e ca daca nu e compatibil cu comenzile de pe volan si calculatorul de bord, e USELESS. Eu pana si setarile pt. faruri follow me home le am reglabile pe player

    Ar mai fi o solutie, pentru ca mai am un bay liber... sa adaug pur si simplu inca un player... ies mai cheap, pierd un bay, si il las pe celalalt pentru controlul celorlalte comenzi... Din pacate asta inseamna ca nu voi putea folosi ecranul masinii (cel central).

  8. #8 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Cand am schimbat pe Astra, am pus un mp3 player sony cu usb. Am pierdut si comenzile pe volan. Din fericire pt astia cu astre, exista un convertor de la opel la sony, dar nici pana in ziua azi nu l-am cumparat. Iti recomand sa cauti pe ebay germania si anglia sau amazon. Posibil sa gasesti un adaptor.

  9. #9 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Daca mai ai un bay liber, scoate playerul stoc si mergi pe asa ceva Clarion DUZ388RMP CD Playere MP3 Clarion , DUZ 388 RMP

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. MP3/MP4 Player problem. By Nightcrawl3r in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 28-06-2010, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts