Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: CG Awards 2011 - Cel mai bun joc de Sport

Voters
164. You may not vote on this poll
  • Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters

    3 1.83%
  • Top Spin 4

    13 7.93%
  • Virtua Tennis 4

    5 3.05%
  • FIFA Soccer 12

    99 60.37%
  • Fight Night Champion

    32 19.51%
  • NBA NK12

    8 4.88%
  • Pro Evolution Soccer 2012

    4 2.44%
Results 1 to 15 of 15

Thread: CG Awards 2011 - Cel mai bun joc de Sport

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    CG Awards 2011 - Cel mai bun joc de Sport

    Va rugam sa votati aici care este alegerea dvs. pentru poll-ul Cel mai bun joc de Sport din cadrul Console Games Awards 2011. Multumim anticipat! Nominalizarile sunt urmatoarele:

    CG Awards 2011 - Cel mai bun joc de Sport
    • Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters
    • Top Spin 4
    • Virtua Tennis 4
    • FIFA Soccer 12
    • Fight Night Champion
    • NBA NK12
    • Pro Evolution Soccer 2012

  2. #2 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    Fight Night Champion

  3. #3 SP
    Member Nestea's Avatar
    FIFA cel mai tare joc Ever...spuneti voi o serie mai lunga ca fifa.

  4. #4 SP
    Member Merdiso's Avatar
    NBA 2K12 pentru ca desi nu-l joc prea mult, se apropie mai mult de realitate decat o face FIFA in comparatie cu fotbalul real. Totusi, e oarecum firesc sa se intample asta, din moment ce un joc de baschet nu mananca aceleasi resurse ca unul de fotbal. (mai putin de calculat pe parte de AI, arene mai mici etc)

  5. #5 SP
    dew
    Junior Member dew's Avatar
    Fifa 12 =d

  6. #6 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    Fara suparare, da cum #@#$ sa fie FIFA cel mai tare joc? Apoi cand ati vazut in Top Spin cand te apropii de victorie sa inceapa ala sa dea numai imparabile, numai asi, numai deviate de fileu si imposibil de scos? Ati vazut in Virtua Tennis sa alergi dupa o minge si jucatorul sa se uite in alta parte si s-o dea in arbitru nefortat? Sau sa se accidenteze in game decisiv? Unde ati vazut in NBA 2K12 sa se izbeasca intre ei aparatorii si mingea sa treaca pe langa ei? FIFA e plin, dar plin de bug-uri..de la AI pina la implementarea mizeriei de Impact Engine. N-are rost sa mai enumar sutele de faze penibile si ireale ce se intampla pe acolo. Nu zic, e joc bunicel, te prinde, dar cu atatea bug-uri, cu serverele de 2 lei, cu scriptarea evidenta...cel mai bun joc??

  7. #7 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Quote Originally Posted by Nestea View Post
    FIFA cel mai tare joc Ever...spuneti voi o serie mai lunga ca fifa.
    Daca te referi la ani si la o serie cu succes, Mario.
    Daca te referi la numarul de jocuri, tot Mario.

  8. #8 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    Nestea joci cu Real sau cu MC?

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaduHawk: e vorba de alegerea fiecaruia man. In plus (si din pacate), in ziua de azi valoarea unui joc este data si de numarul de vanzari. Si daca ne uitam un pic peste exemplele date de tine... Fifa 12 s-a vandut in peste 12 milioane de exemplare (ma bufneste rasul cand ma gandesc ca din cele 12 mil doar 0.19 mil sunt de PC ), pe cand Virtua Tennis 4 de-abia a atins 0.42 milioane de exemplare. Sorry, dar nu poti avea un GOTY cu atat de putine exemplare vandute...

  10. #10 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    Ce matinal esti Monky..sa nu-mi spui ca framanti pentru cozonaci la ora asta Stiu ce spui tu, ai dreptate, dar din punctul meu de vedere un rahat vandut in 12 mil de exemplare tot un rahat ramane, n-are cum sa iasa produsul anului. Refuz sa cred ca un joc atat de prost are atata succes doar datorita marketingului, a licentelor monopolizate de EA Sports si a popularitatii fotbalului. Omul joaca FIFA pentru ca vrea sa dribleze cu Messi, se bucura cand da gol din vole cu Ronaldo sau cand ia la driblat adversarii cu Neymar si cam uita esentialul. Ca si engine jocul e praf.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hehe... pai e Craciunul, normal ca-s matinal
    Sincer, eu am votat cu Fight Night Champion... mi-a placut la nebunie. E un picut mai diferit fata de Fight Night Round 4... dar tot imi place. Insa nah, majoritatea decide...

  12. #12 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    Tu cred ca ai stat la panda pina dimineata cu aparatul pregatit sa-l pozezi pe Mos Craciun. Sau pe craciunite

  13. #13 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    RaduHawk: e vorba de alegerea fiecaruia man. In plus (si din pacate), in ziua de azi valoarea unui joc este data si de numarul de vanzari. Si daca ne uitam un pic peste exemplele date de tine... Fifa 12 s-a vandut in peste 12 milioane de exemplare (ma bufneste rasul cand ma gandesc ca din cele 12 mil doar 0.19 mil sunt de PC ), pe cand Virtua Tennis 4 de-abia a atins 0.42 milioane de exemplare. Sorry, dar nu poti avea un GOTY cu atat de putine exemplare vandute...
    Pai normal, ai incercat macar varianta PC ? Este singurul joc din istorie care pe PC-ul meu merge agatat la peste 45FPS, am un microstuttering incredibil iar fara 60FPS constant nici nu-l pot juca, ca sa nu mai spun ce idiotenie de program este acel Origin, plus nervii pe care orice jucator si-i face in acest tort de cacao numit FIFA. Am dat 55 lei pe el (am avut bafta sa prind o licenta la un pret super ) dar uneori ma gandesc ca nici macar atat nu merita, d-apai sa dau 150 lei pe versiunea PS3.

    P.S. Si Top Spin 2 este mai bun ca VT4, nu inteleg de ce nu se lasa SEGA de franciza asta, de la VT3 n-au mai adus mai nimic nou.

  14. #14 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    Merdiso macar cei de la Sega nu l-au stricat de tot, macar in VT4 nu vezi lovituri date cu muchia rachetei, nu vezi jucatori care se deplaseaza pe teren de zici ca-s pe baterii, nu vezi la dublu ca se dau jucatorii cap in cap pe teren. Un lucru bun ar fi falimentul celor de la EA Sports, cu ocazia asta ar putea si alte firme probabil sa obtina licenta FIFA si ce licente mai au ei p`acolo. Oricum, nu inteleg spiritul asta de turma...cum sa votezi FIFA cel mai bun joc?

  15. #15 SP
    Junior Member vicy's Avatar
    fifa 12

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  2. Replies: 6 Last Post: 17-12-2013, 13:45
  3. Replies: 6 Last Post: 30-12-2011, 21:33
  4. Replies: 27 Last Post: 28-12-2011, 11:17
  5. CG Awards 2011 - Cel mai bun joc RPG By MonkY in forum Polls
    Replies: 5 Last Post: 23-12-2011, 09:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts