Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 91 of 91

Thread: Need for Speed Payback

  1. #81 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Yep, NFS is officially DEAD!




  2. #82 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Nu mai tat scrie prostii ca nu sti despre ce vorbesti.Acelea is niste buguri iar eu nu am intalnit nici unul dintre ele.Mie imi place noul NFS.

  3. #83 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Frankie. View Post
    Nu mai tat scrie prostii ca nu sti despre ce vorbesti.Acelea is niste buguri iar eu nu am intalnit nici unul dintre ele.Mie imi place noul NFS.
    Tu invata in primul rand sa scrii corect gramatical, apoi sa ma critici.


    Nu stiu care versiune ai jucat dumneata, dar daca dai un ochi pe forumurile NFS, o sa vezi ca toti jucatorii sunt FOC si PARA.
    Sa negi existenta bugurilor cand gasesti destule clipuri video pe YT cu acestea e de o ignoranta crasa.

  4. #84 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    L-ai jucat?Daca nu ai facut-o taci din gura si nu vorbi aiurea.Simt nevoia sa ma repet:vorbesti prostii iar majoritatea postarilor tale sunt pline de hate si imi lasa impresia ca doresti sa influentezi cu pareri negative.Taci din gura atat timp cattu nu ai jucat jocul nu ai ce comenta in privinta lui.So do us all a favor and just stop trolling.

  5. #85 SP
    Banned Alex Khan's Avatar

  6. #86 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai nu stiu, trecand peste toate review-urile de la oameni cu diverse asteptari si peste comentariile negative ale persoanelor care nu l-au incercat, pot spune ca-mi place jocul.

    Am peste 10h in el si cu siguranta o sa-i termin povestea, ceea ce nu pot spune despre NFS-ul anterior.

    Basically, daca v-a placut NFS The Run, o sa va placa si asta. Progresul nu este deloc limitat/ingreunat de microtranzactii sau ce naiba sunt alea. Si nici de grind nu este nevoie pentru asta. Totul progreseaza perfect firesc si nu ai niciun moment impresia ca te obliga sa faci altceva decat vrei tu, pentru ca altfel nu poti avansa.

    Grafic e ok, nimic wow dar nici nu am gasit chestii deranjante. Din pacate harta open world cu care se lauda ei nu este la fel de open world ca in Forza Horizon spre exemplu, in sensul ca exista foarte multe limitari/bariere de bolovani peste care nu poti trece, dar cu asta avem si o mica parte buna. Si anume faptul ca au implementat niste mici puzzles de ajuns in anumite zone, unde gasim car parts pentru epavele pe care le reconstruim.

    Controlul este tipic jocurilor NFS iar build-ul masinii conteaza destul de mult. O masina facuta pentru Drift se controleaza absolut diferit de una facuta pentru Off-road sau pentru Sprint.

    Povestea este interesanta, sa zicem si cumva, te face sa vrei sa avansezi, doar ca sa vezi ce se mai intampla. Asta nu inseamna ca nu este plina de clisee, dar cred ca suntem si noi prea obisnuiti cu genul asta de povesti/filme.

    Ce nu-mi place...
    Traficul este absolut oribil. Uneori cred ca sunt doar probleme de moment, pana dau un restart la joc, dar alteori nu e cazul. In sensul ca am momente cand peste 50% din masinile din trafic stau pe loc in loc sa se deplaseze, iar din acele 50%, prin cel putin 50% din ele poti sa treci, fara coliziune. Si aici intervine partea "interesanta" si anume ca nu stii in care poti intra si in care nu, asa ca esti obligat sa le ocolesti pe toate.

    O alta problema enervanta este fizica masinilor la "sarituri". Cred ca au aceiasi fizica precum in Ghost Recon Wildlands, la impactul cu pietrele. Absolut oribil.

    Foarte dubios mi se mai pare si faptul ca, parca nu esti impins de la spate sa incerci masini noi. Cred ca poti termina jocul fara probleme cu masinile initiale, daca le faci upgrade automat. Iar faptul ca nu le poti customiza prea mult daca nu faci side activities ca sa deblochezi anumite lucruri de caroserie este meh, cel putin pentru mine. Chiar nu-mi bat capul cu asta.

    Overall il consider un joc peste medie, dar nah, asta este doar parerea mea

  7. #87 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai din cate am înțeles, dupa ce s-a plâns toată lumea, au mai schimbat printr-un patch cate ceva la modul de upgrade al mașinilor. Poate si de aceea ti se pare ca nu trebuie grind. Oricum asta e bine, și asa aveam de gând sa il incerc, dar nu ma grăbesc, aștept pana va fi la oferta 50 de lei le store ca asa am făcut și cu ultimele doua nfs.

  8. #88 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Enter the Speedcross


  9. #89 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un mic bug intalnit aseara


  10. #90 SP
    Member krOOm's Avatar
    Cum pot debloca curse de drag racing? Mi am cumparat masina pentru drag race dar pe harta nu imi apare niciun event de drag? Sunt pe la inceputul jocului.

  11. #91 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    La mine au aparut automat pe harta, odata ce am avansat in poveste.Mai joaca din story.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 21-11-2017, 18:00
  2. Replies: 0 Last Post: 10-06-2017, 23:47
  3. Replies: 0 Last Post: 19-12-2012, 12:59
  4. Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 14:46
  5. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 20:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts