Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Indepartarea zgarieturilor de pe suprafetele de plastic lucios

  1. #1 SP
    Junior Member maniacu's Avatar

    Indepartarea zgarieturilor de pe suprafetele de plastic lucios

    Din pacate fabricantii de console au luat proasta decizie de a folosi carcase din plastic lucios usor de zgaraiat . Cum se pot indeparta aceste zgarieturi inestetice de pe carcase ?

  2. #2 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Folia tip actibild este singura solutie. Nu exista polisare pentru plastic lucios. Sau in cazul PS4 prima editie se poate inlocui carcasa lucioasa care acopera hdd-ul. In cazul Xbox nu exista solutie decat acoperirea cu folie adeziva.

  3. #3 SP
    Banned Templier's Avatar
    @ maniacu

    nope

  4. #4 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Este o solutie pentru suprafete lucioase dar pentru suprafete mari este destul de costisitoare . Am folosit-o eu si pentru zgarieturi fine pe suprafete lucioase rezultatele sunt incredibil de bune daca o aplici cum iti spun ei . Iti las un link mai jos si chiar daca nu e in stoc acolo cred ca o poti gasi in alta parte .

    https://www.gsmnet.ro/aparatura-inst...isplex-display

  5. #5 SP
    Junior Member maniacu's Avatar
    multumesc de sugestie mario_1303

  6. #6 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Cu placere, sper sa-ti foloseasca . Ai grija , daca iti cumperi , ca trebuie sa intinzi bine pasta ( circular ) pentru ca daca o lasi mai mult timp intr-un loc se solidifica si ramane ca o pata . Gasesti filmulete pe youtube cum sa o aplici .

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cumpara un spray negru-mat, e vreo 12-13lei unul. Dai doua straturi si iese perfect, eu asa facusem la PS4 ca se zgariase desi nu atingeam deloc zona aia. Pacat ca nu mai am poze sa iti arat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Luati-va Adio de la Xbox 360-ul lucios! By MonkY in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 17-08-2011, 08:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts