Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: The best karaoke on PS5/XSX recommendations!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cool The best karaoke on PS5/XSX recommendations!

    Guys, am si eu nevoie de ajutorul vostru. Mi-am adus aminte de vremurile in care iesea nebunie la karaoke pe console (inclusiv la intalnirile consolistilor), si m-a lovit nostalgia. Therefore, o sa am niste invitati saptamana viitoare, pentru o sesiune de karaoke. Aici apelez la voi. Recomandati-mi si mie va rog care este cel mai bun joc (sau app) pe PS5 sau pe Xbox Series X. Ceva cu muzica buna, si la care sa nu trebuiasca sa cumpar chiar fiecare melodie posibila. Si please, specificati daca trebuie sa cumpar si microfoane sau daca necesita smartphone. Ah, si sa fie fun, of course.

    Thanks in advance!
    Attached Images Attached Images lets-sing.jpg

  2. #2 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Nu stiu sa fie altceva in afara de Let's Sing , care merge si cu microfon si cu smartphone.

    Eu ma joc pe PS2 , jocurile sunt foarte ieftine si variate iar muzica e mai buna din punctul meu de vedere, la Let's Sing daca recunosc 2-3 cantece in rest .

  3. #3 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ar trebui sa poți conecta orice microfon cu USB la PlayStation. Din setările consolei modifici volumul microfonului, deschizi YouTube și cauți orice karaoke vrei. Nu am încercat încă, dar și soția mea m-a întrebat recent de karaoke și am căutat puțin despre asta.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Ar trebui sa poți conecta orice microfon cu USB la PlayStation. Din setările consolei modifici volumul microfonului, deschizi YouTube și cauți orice karaoke vrei. Nu am încercat încă, dar și soția mea m-a întrebat recent de karaoke și am căutat puțin despre asta.
    Neah, sunt mai fun aplicatiile oficiale. Pentru ca recunosc unde se greseste sau se falseaza, se da punctaj... Pai cum altfel decidem cine trebuie sa bea?

  5. #5 SP
    Member iionut's Avatar
    Let's sing 2023 PS5 am cumpărat pentru revelion de la Altex cu un microfon bundle, are vreo 30 de melodii, ai battle-uri adică amândoi cântați live și vedeți punctajul pe ecran și versurile dacă nimeriți când trebuie și înălțimea vocii deasemenea. Am folosit microfonul din bundle si un telefon cu aplicația lor. Dar cică merge orice microfon pe USB.

    Let's sing 2023 are și Ozone dragostea din tei, jocul fiind făcut de germani, acolo a fost hit la vremea lui. Avantajul cu melodia asta la battle online cu necunoscuți, tu poți pronunța versurile pe când la oponenți vezi cum le ratează

    Apoi Ed Sheeran, BTS, J Bieber, Queen, rita ora, Derulo, Meduza, atb, lady gaga, pink, charlie Puth, glass animals, și altele care nu prea le-am știut

    Pentru 25 de Ron mai poți să cumperi acces la alte melodii tematice, de Crăciun, dance, classic și country

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pana la urma am luat pentru XSX varianta Let's Sing 2023 Platinum Edition. Spre deosebire de PS5 (unde le iei separat), la Xbox acel "Platinum" inseamna ca este cu TOATE addon-urile, toate DLC-urile (Rock, Dance, Country, etc.). Cu 89.99$ le-am luat pe toate.

    Btw, microfonul din aplicație mi se pare extrem de prost. Bine, nu microfonul, cat aplicatia in sine. Am comandat si doua microfoane, sper sa fie mult mai bine.

  7. #7 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Mai da-ne un update/ impresii te rog dupa o sesiune de karaoke. Sunt interesat si eu de asa ceva.

  8. #8 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Mi se parea ciudat sa fie doar pe Xbox "Platinum Edition" dar se pare ca exista si pe PSN: https://store.playstation.com/en-ro/...2023PS5EUPLAT0 .

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Mi se parea ciudat sa fie doar pe Xbox "Platinum Edition" dar se pare ca exista si pe PSN: https://store.playstation.com/en-ro/...2023PS5EUPLAT0 .
    Eu nu am găsit versiunea Platinum pe consolă. Poate pentru că am cont de US și o fi disponibilă doar pentru alte regiuni? No ideea, cert e că pe mine nu mă lăsa să cumpăr decât varianta standard, după care să iau addon-urile.

    P.S. Oricum, mare păcat că există doar un singur "joc" pentru așa ceva. În ziua de azi unii se joacă cu AI la orice, și noi în 2023 avem o aplicație de karaoke pe care o poți păcăli ușor fără să cânți vreun vers corect... ci doar făcând "MMmmmmMmm" pe tonalitatea corectă.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 13 Last Post: 28-05-2014, 00:26
  2. Best Games of the PS2 By tsuby in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 43 Last Post: 30-07-2013, 06:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts