Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 101 to 120 of 151

Thread: eFootball Pro Evolution Soccer PES 2020

  1. #101 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Eu joc myclub pe online si ma rup in doua aia cu jucători vitezisti, gen messi, ronaldo, griezman sau mbappe. Trec astia pe langa fundasi ca avionul pe langa caruta.

  2. #102 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sa inteleg ca este ceva problema cu jucatori OP? sau pur si simplu partea de tactica, mai ales fundasii sunt praf?

  3. #103 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Am mai rumegat putin la el. In offline, imi mentin parerea, mi se pare ca este schimbat in bine. Atat timp cat nu joci pe cea mai mare dificultate, scriptingul nu te va rupe (prea tare). Ma enerveaza ca inca exista problema cu sansele ridicate de gol dat sau luat in minutele 45 si 90, veche metahna dobandita de la aia de peste gard. Macar de copiau partile bune... Surprise mechanics, dramatic moments, domnule!

    Pe online, mi se pare un mix. Ba se misca cum trebuie jucatorii, ba nu. Si am mai adus jucatori destul de sprinteni, nu doar astia mai domoli. Uneori zici ca au bile legate de picior sau aleraga in smoala. Nu exista o constanta, asa cum ar trebui. Fundasii prind din urma orice atacant, fie el Llorente sau Aubameyang. Sunt momente cand jucatorii se opresc din alergat total random, si atunci cand te aperi si apare evident atacantul care ia mingea si da gol, dar si atunci cand ataci, cand ar trebui sa fuga pe un spatiu liber, dar el decide sa se retardeze putin si sa se gandeasca la ce trebuie sa faca.

    Este o inconstanta marca Konami, as zice. Ei sigur nu vor sa ii supere pe cei care joaca predominant myClub, de asta asculta f mult de aceasta parte a comunitatii. Si pe mine ma seaca cei cu pressing total tot meciul si asta din simplul motiv ca nu are legatura cu realitatea si nu sunt penalizati in niciun fel. Jucatorii nu obosesc, fac pressing in ultimele minute ca in primele. Nicio echipa nu iti joaca asa meci de meci. Sunt unele meciuri in viata reala cand jucatorii dau 120%, dar nu din 3 in 3 zile. Din partea mea sa joace asa toti care vor asta, dar sa aiba parte si de revers, si anume sa oboseasca echipa per total. Si mie imi place sa joc un fotbal creativ, de posesie, pase, placut ochiului. Sa joci ping pong din poarta in poarta este caracteristic FIFA, lucru care imi displace.

    Cred ca o sa le ia cateva luni pana il aduc cum trebuie si pe partea online. Sau cine stie...poate ne surprind cumva. Oricum, chiar si cu bubele astea, mi se pare un joc peste 2019, atunci cand este programat sa fie jucat frumos.
    Este peste 19. Dar, nu pot trece peste faptul ca demo-ul a fost o bijuterie iar varianta finala... dezamagire totala prin comparatie cu demo.

    Chiar si-asa, da clasa “celuilalt” joc dpdv al gameplay-ului.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #104 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sa inteleg ca este ceva problema cu jucatori OP? sau pur si simplu partea de tactica, mai ales fundasii sunt praf?
    Nu stiu exact ce este, dar la fifa nu vezi asa ceva si stiu ce zic, deoarece il am pe Cristiano la UT 19 si rar depasesc fundasii adversi cu el in viteza.

  5. #105 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Tot am butonat jocul în MyClub, personal mi-se pare o porcărie de joc, în Demo se comporta altfel.

  6. #106 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Am mai rumegat putin la el. In offline, imi mentin parerea, mi se pare ca este schimbat in bine. Atat timp cat nu joci pe cea mai mare dificultate, scriptingul nu te va rupe (prea tare). Ma enerveaza ca inca exista problema cu sansele ridicate de gol dat sau luat in minutele 45 si 90, veche metahna dobandita de la aia de peste gard. Macar de copiau partile bune... Surprise mechanics, dramatic moments, domnule!

    Pe online, mi se pare un mix. Ba se misca cum trebuie jucatorii, ba nu. Si am mai adus jucatori destul de sprinteni, nu doar astia mai domoli. Uneori zici ca au bile legate de picior sau aleraga in smoala. Nu exista o constanta, asa cum ar trebui. Fundasii prind din urma orice atacant, fie el Llorente sau Aubameyang. Sunt momente cand jucatorii se opresc din alergat total random, si atunci cand te aperi si apare evident atacantul care ia mingea si da gol, dar si atunci cand ataci, cand ar trebui sa fuga pe un spatiu liber, dar el decide sa se retardeze putin si sa se gandeasca la ce trebuie sa faca.

    Este o inconstanta marca Konami, as zice. Ei sigur nu vor sa ii supere pe cei care joaca predominant myClub, de asta asculta f mult de aceasta parte a comunitatii. Si pe mine ma seaca cei cu pressing total tot meciul si asta din simplul motiv ca nu are legatura cu realitatea si nu sunt penalizati in niciun fel. Jucatorii nu obosesc, fac pressing in ultimele minute ca in primele. Nicio echipa nu iti joaca asa meci de meci. Sunt unele meciuri in viata reala cand jucatorii dau 120%, dar nu din 3 in 3 zile. Din partea mea sa joace asa toti care vor asta, dar sa aiba parte si de revers, si anume sa oboseasca echipa per total. Si mie imi place sa joc un fotbal creativ, de posesie, pase, placut ochiului. Sa joci ping pong din poarta in poarta este caracteristic FIFA, lucru care imi displace.

    Cred ca o sa le ia cateva luni pana il aduc cum trebuie si pe partea online. Sau cine stie...poate ne surprind cumva. Oricum, chiar si cu bubele astea, mi se pare un joc peste 2019, atunci cand este programat sa fie jucat frumos.
    Ii vezi acum pe cei de la Inter Milano cum alearga in minutul 90 si ceva dupa victorie? Zici ca realitatea e arcade.

    Exista metode de refacere ca la 2 zile dupa un meci alergi de rupi pamantul.

  7. #107 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Las că alergi tu pentru toată lumea.

    Ăștia de la Konami nu au nici o treabă cu MyClub, jocul abea a trecut de 1 săptămână și sunt mulți cu echipe de End Game.

    Eu sunt nevoit să am un Portar Silver pentru ca nu a picat nimic bun la packuri și nici nu ai posibilitatea de a cumpăra ceva mai bun.

  8. #108 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    MyClub este o mizerie scriptata pana la Dumnezeu. Daca vrei sa te distrezi in jocul asta, baga meciuri cu prietenii sau joaca modurile offline.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #109 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Las că alergi tu pentru toată lumea.

    Ăștia de la Konami nu au nici o treabă cu MyClub, jocul abea a trecut de 1 săptămână și sunt mulți cu echipe de End Game.

    Eu sunt nevoit să am un Portar Silver pentru ca nu a picat nimic bun la packuri și nici nu ai posibilitatea de a cumpăra ceva mai bun.

    Pe langa ce a spus Johnny, ti-as recomanda sa joci destul de mult in offline pana iti faci echipa cat de cat bunicica, tocmai pentru a avea sanse. Se poate sa dai de echipe de acelasi nivel sau mai slabe decat a ta, dar sansele sa dai de Mbappe, Depay, Ramos, etc Featured, sunt destul de mari, depinde de norocul fiecaruia de la spins. Plus ca multi au farmat GP in SIM pentru a avea destul ca sa dea scout jucatorilor buni.

    Dupa fiecare meci iti pica un scout obosit. Fa-ti o echipa separata de SIM, joaca cele 10 meciuri cu ei si cand le expira contractele, ii transformi in XP pe care o bagi in alti jucatori pe care vrei sa ii cresti. Rinse and repeat pana strangi GP destul pentru fiecare jucator pe care il vrei. Cu vreo 150-200K ar trebui sa iei cam orice jucator, trebuie doar sa cauti combinatiile bune de scout.

  10. #110 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Oricat de buna ar fi echipa @Khufu, in momentul in care “te loveste” scriptul, nu o sa o mai recunosti.

    MyClub, este genial(ca idee), dar implementarea este de tot rasul. Daca vrei sa nu urasti PES-ul, trebuie sa eviti modul asta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #111 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    @JohnnyUSA Asa este, scriptingul este o problema stufoasa si veche, dupa cum stii, de care sunt vinovati ambii developeri de jocuri de fotbal in acest moment. Degeaba ne plangem noi si posteaza lumea diferite clipuri si fisiere gasite cu acele "reguli" care intra in joc in anumite momente tocmai pentru a face jocul mai "spectaculos" sau pentru a da o sansa si celor mai slabi. Nu o sa schimbe chestia asta prea curand. Singura modalitate sa scapi de asta este sa joci 11 vs 11, cu fiecare jucator controlat de un om, atunci poate sansele sa te traga pe sfoara scriptul sunt mai mici.

  12. #112 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu prefer sa evit pentru ca sunt constient ca nu vor schimba. Sunt altii carora le place.

    Asta-i trendul, chiar daca PES-ul are un “learning curve” in momentul in care vii de la “odioșenia” celor de la Ea, nu mai este ce era odata. Acum este foarte “noob” friendly. De aceea si scripturile pe online, introduse tocmai in ideea de a-i ajuta pe.. neinitiati pentru ca si astia trebuie sa cumpere coins, nu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #113 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Exact.

  14. #114 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    @JohnnyUSA Asa este, scriptingul este o problema stufoasa si veche, dupa cum stii, de care sunt vinovati ambii developeri de jocuri de fotbal in acest moment. Degeaba ne plangem noi si posteaza lumea diferite clipuri si fisiere gasite cu acele "reguli" care intra in joc in anumite momente tocmai pentru a face jocul mai "spectaculos" sau pentru a da o sansa si celor mai slabi. Nu o sa schimbe chestia asta prea curand. Singura modalitate sa scapi de asta este sa joci 11 vs 11, cu fiecare jucator controlat de un om, atunci poate sansele sa te traga pe sfoara scriptul sunt mai mici.

    Daca tot vorbiti de realitate si de simulare, in lumea reala castiga intotdeauna echipele mari sau echipele cu super jucatori? Poate de aceea exista scriptul.

    ---------- Post added 18-09-2019 at 18:30 ----------

    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Pe langa ce a spus Johnny, ti-as recomanda sa joci destul de mult in offline pana iti faci echipa cat de cat bunicica, tocmai pentru a avea sanse. Se poate sa dai de echipe de acelasi nivel sau mai slabe decat a ta, dar sansele sa dai de Mbappe, Depay, Ramos, etc Featured, sunt destul de mari, depinde de norocul fiecaruia de la spins. Plus ca multi au farmat GP in SIM pentru a avea destul ca sa dea scout jucatorilor buni.

    Dupa fiecare meci iti pica un scout obosit. Fa-ti o echipa separata de SIM, joaca cele 10 meciuri cu ei si cand le expira contractele, ii transformi in XP pe care o bagi in alti jucatori pe care vrei sa ii cresti. Rinse and repeat pana strangi GP destul pentru fiecare jucator pe care il vrei. Cu vreo 150-200K ar trebui sa iei cam orice jucator, trebuie doar sa cauti combinatiile bune de scout.

    Cu banii astia nu iei 3 scout-uri de 5 stele.

  15. #115 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Daca vei merge fix pe combinatia cea mai cautata, gen: Campionat-Echipa-Pozitie, este normal sa nu iei pentru ca multi doar asa stiu sa faca scout. Cerere-oferta. Sunt multe alte combinatii pe care le poti face la bani mai putini.

  16. #116 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Oricat de buna ar fi echipa @Khufu, in momentul in care “te loveste” scriptul, nu o sa o mai recunosti.

    MyClub, este genial(ca idee), dar implementarea este de tot rasul. Daca vrei sa nu urasti PES-ul, trebuie sa eviti modul asta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Au copiat dupa UT de la FIFA. Numai cu scopul de a face bani. Trebuie sa traiasca si japonezii, care toata viata lor au furat de la altii.

    ---------- Post added 18-09-2019 at 18:47 ----------

    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Daca vei merge fix pe combinatia cea mai cautata, gen: Campionat-Echipa-Pozitie, este normal sa nu iei pentru ca multi doar asa stiu sa faca scout. Cerere-oferta. Sunt multe alte combinatii pe care le poti face la bani mai putini.

    Toate scouturile de 5 stele sunt super licitate. Orice e de 5 stele, sare de 200k.

  17. #117 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @kufu dacă vroiam să cumpăr un joc și să mă uit la el cumpărăm football manager, cum *** să stau cu orele și sa farmez la sim.

    Uite de ce echipă dau, pai jocul nu are nici 2 săptămânii și ala deja are echipă de End Game (cea din partea stângă)în condițiile în care nu ai market, numai idioții lucrează la Konamy ca altfel nu îmi explic.

  18. #118 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Explica-ti bani investiti, multi bani. Sunt unii atat de idioti, da.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #119 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Cine sunt idioti, japonezii sau gamerii?

  20. #120 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    @kufu dacă vroiam să cumpăr un joc și să mă uit la el cumpărăm football manager, cum *** să stau cu orele și sa farmez la sim.

    Uite de ce echipă dau, pai jocul nu are nici 2 săptămânii și ala deja are echipă de End Game (cea din partea stângă)în condițiile în care nu ai market, numai idioții lucrează la Konamy ca altfel nu îmi explic.

    Stiu ce zici, dar eu voiam doar sa ajut cu acest sfat. Multi dau SIM pentru ca asa faci bani usor si iti poti permite jucatori mai buni decat cei cu care incepi sau care iti pica.

    Legat de echipa aluia, da, are jucatori buni pentru care fie a farmat, fie a dat cu banul pentru a trage pachetele Serie A (CR) sau cele de POTW. Dar la pachetele alea Serie A sunt 300 de jucatori disponibili, mi-e greu sa cred ca a tras pachete de 100 coins pana i-a picat Ronaldo, iar la cele POTW tine de noroc, ca ai doar 3 incercari si exista sanse mari sa iti pice jucatorii mai slabi, sau chiar de 3 ori acelasi jucator. A avut ceva bulan, i-a picat Ramos, Depay, Donnarumma, etc. Nu este end game nici pe departe, stai sa vezi cand intra Messi, CR, VvD, Koulibaly, Kante, Sancho si altii in POTW. Sa vezi atunci stats.

    Nu trebuie neaparat sa bagi bani in joc la inceput pentru a face coins. Eu aveam aproape 3k doar din bonsuri, obiective facute si acele coins compensatie date de Konami pentru problemele pe care le-au avut. Nu le cheltui decat pe antrenori sau POTW packs, atat. Sunt cele mai bune investitii. Din pacate, Konami nu stie cum sa mentina un flow normal al jocului cu o crestere graduala. Ei au vazut POTW la FIFA si au zis, hai sa facem si noi asa. Doar ca aici ai sansele mult mai mari decat acolo sa iti pice jucatori buni si uite asa se ajunge ca in primele saptamani sa il ai pe Mbappe, Ramos si mai stiu eu cine. La FIFA poti sa tragi pachete pana iti creste barba si tot poti sa iei fix praful de pe toba si niciun Featured Player.

    Personal, ti-as recomanda sa iti faci o echipa de maxim 4 stele, poate chiar 3. Dai de alti oameni, alti jucatori si se joaca altfel, in general. Nu mai e asa sweaty. Sigur, poti sa dai intotdeauna de echipe de 3 stele cu vedete presarate pe acolo si white balls pe banca, dar hei, astia sunt oamenii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2018 By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 35 Last Post: 06-03-2022, 22:59
  2. Pro Evolution Soccer PES 2019 By nutzule in forum Console Club
    Replies: 56 Last Post: 01-11-2018, 18:14
  3. Pro Evolution Soccer PES 2017 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 129 Last Post: 24-03-2017, 12:18
  4. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  5. Pro Evolution Soccer PES 2013 By CooL in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 24-10-2012, 15:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts