Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: F1 2011

  1. #1 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    F1 2011

    first trailer:



  2. #2 SP
    Junior Member alin_e's Avatar
    Si cele doua developer diaries:
    1.

    2.

  3. #3 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Niste screen-uri
    Attached Images Attached Images screen6_large.jpg screen1_large.jpg screen2_large.jpg screen3_large.jpg screen4_large.jpg screen5_large.jpg

  5. #5 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Jocul arata extraordinar pe ploaie :X defapt asa era si 2010, insa macar acesta arata foarte bine pana si ziua.

  6. #6 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    insa macar acesta arata foarte bine pana si ziua.
    Eu unu n-as zice ca e chiar asa...nu mi se pare ca arata altfel pe ziua decat 2010...nu are acele culori vii si clare care ar incanta ochiul...e o grafica oarecum spalacita asa...ma rog...eu tot ce sper e sa fie mai elaborat putin decat 2010...sa avem podium unde sa auzim si imnul (de ce nu), safety car, si sper sa lucreze mai mult la capitolul replay pt ca in F1 2010 acesta e destul de varza pana si masina de te uiti bine nu ruleaza pe pista ci undeva deasupra ei.Vom vedea ce aduce nou acest 2011.

  7. #7 SP
    Junior Member alin_e's Avatar
    Au imbunatatit totusi condusul pe zi.Ca nu e perfect,asta e altceva.
    In August 2011, Codemasters announced that the safety car will be implemented in the game following its absence in F1 2010 and that it will be available in races that are 20% of real race distance or longer. Red flags will also be included for extreme situations. Rule changes for the 2011 season, including KERS, DRS and Pirelli tyres are also featured in the game.
    Sursa: Wiki

    Destul de interesanta ideea cu steagul rosu.

  8. #8 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by alin_e View Post
    Au imbunatatit totusi condusul pe zi.Ca nu e perfect,asta e altceva.
    Sursa: Wiki

    Destul de interesanta ideea cu steagul rosu.
    Nu stiu daca stirea e adevarata...nu zic ca nu e, dar recomand sa nu va bazati asa mult pe Wikipedia daca doriti sa aflati ceva vesti noi legate de gaming.Pana la urma oricine poate edita ce scrie pe'acolo.

  9. #9 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Eu anul asta sper pentru:
    - Rezolvarea problemelor tehnice (de ex. de pe primul loc intrai la Pit, iar rivalul tau termina cursa pe uscat fara nici o oprire sau faptul ca te tine ala cu acadeaua la Pit degeaba, desi nu e nimeni etc)
    - Comentarii mai elaborate, pentru ca cele la F1 2010 sunt seci foarte seci (ma refer aici la cele din timpul cursei)
    - Accidente intre AI, Safety Car si abandonuri

  10. #10 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Mai multe screen-uri aici

  11. #11 SP
    Member iUser's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Eu anul asta sper pentru:
    - Rezolvarea problemelor tehnice (de ex. de pe primul loc intrai la Pit, iar rivalul tau termina cursa pe uscat fara nici o oprire sau faptul ca te tine ala cu acadeaua la Pit degeaba, desi nu e nimeni etc)
    - Comentarii mai elaborate, pentru ca cele la F1 2010 sunt seci foarte seci (ma refer aici la cele din timpul cursei)
    - Accidente intre AI, Safety Car si abandonuri
    "ala cu acadeaua" nu te tine fara rost acolo, stai pentru alimentare...

  12. #12 SP
    Junior Member alin_e's Avatar
    Quote Originally Posted by Mozambic View Post
    "ala cu acadeaua" nu te tine fara rost acolo, stai pentru alimentare...
    Pacat ca regulamentul F1(pe care se bazeaza si jocul) nu permite alimentarea in timpul cursei.Pit-stop-ul a fost un mare minus al F1 2010,efectiv te chinuiai sa ajungi in fruntea cursei si te trezeai tinut pe loc inca 5 secunde(pe langa timpul stop-ului efectiv) de catre acel inginer,pierzand astfel tot avansul(dupa caz).Sper sa remedieze si aceasta problema.

  13. #13 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Mozambic View Post
    "ala cu acadeaua" nu te tine fara rost acolo, stai pentru alimentare...
    Ba da, te tine degeaba si foarte aiurea.Sa zicem ca esti in fruntea unui pilot si intrati deodata la boxe, el fiind in spate evident...ei bine ala cu acadeaua, de cele mai multe ori, te va tine acolo pana trece ala din spate de tine. si asa pierzi locuri bune si chiar cursa, in cazul meu, de foarte multe ori...cand joci la cel mai greu nivel nu-ti permiti astfel de greseli care strica din atmosfera cursei.

  14. #14 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Xbox360Achievements.org - F1 2011 Achievements

    Foarte multe achievementuri care pot fi luate din primul weekend in cariera.
    Si avem asa:
    Season Opener 10G
    Complete your first Career Race

    Pole Position 20G
    Take the first Pole Position of your Career

    Just the Beginning 30G
    Take your first Career victory

    Lightning Fast 30G
    Set the fastest penalty-free lap of the Race in any game mode

    *Sublime Talent 30G
    Set the fastest lap in every session of a Long Race Weekend in any mode
    *Asta daca faceti primul weekend long

    Precision Driving 30G
    Complete any Race without colliding with another car or object

    Impeccable Performance 20G
    Win a Race after Qualifying in Pole Position in any game mode

    On the Podium 35G
    In any Career Race, finish in the top three

    *Slingshot 15G
    Spend a total of 10 minutes slipstreaming your opponents in any game mode
    *Daca alegeti long weekend, nu va fi nici o problema sa faceti si acest achievement
    Asta ar insemna 220G la sfarsitul primului weekend. Se poate chiar si mai bine, daca punem la socoteala si achievementurile pentru depasire cu KERS sau DRS.

  15. #15 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar

  16. #16 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar

    Trebuie sa recunosc ca arata din ce in ce mai bine jocul,mai ales pe ploaie

  17. #17 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Nu stiu asta ce F1 2011 este dar asa ar fi bine sa arate cel de la Codemasters (as vrea eu)...interfata grafica exact cu cea din realitate (bateria KERS, DRS, treptele de viteza etc)...timpii obtinuti pe fiecare sector, temperatura etc.


  18. #18 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMiR View Post
    Nu stiu asta ce F1 2011 este dar asa ar fi bine sa arate cel de la Codemasters (as vrea eu)...interfata grafica exact cu cea din realitate (bateria KERS, DRS, treptele de viteza etc)...timpii obtinuti pe fiecare sector, temperatura etc.


    Is RFT 2010 Skins 2011

    is this rfactor?

    > Yes

  19. #19 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    nici nu stiu cum sa reactionez la asa ceva...


  20. #20 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Li s-a terminat culoarea verde pt a evidentia un timp mai bun pe un anumit sector...au trecut la mov acum (flacara violet).Cat despre handling nu stiu ce sa spun dar nu-mi place deloc ce vad ca face asta cu volanul ala.Nu inteleg de ce-l cerne atat pe fiecare viraj...niciun viraj nu-l face dintr-o singura miscare de volan...ar trebui sa inscrie masina pe trasa si sa o tina din acceleratie pana aproape de iesirea dp viraj unde poate accelera din nou...din pacate aici vad doar miscari multe de volan, accelerari foarte bruste (in blana) si franari la fel de bruste pana ce motorul scade drastic in turatii.Nu stiu ce sa zic...o sa vedem ce-o fi.Oricum cel de mai sus care se zice ca ar fi rFactor e alta mancare de peste...bestial.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 23-06-2011, 06:03
  2. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 21:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts