Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 282 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 213 263 ... LastLast
Results 3,241 to 3,260 of 5621

Thread: Grand Theft Auto V - GTA 5 - GTA Online

  1. #3241 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    E fiica lui Michael cea din imagine, cred

  2. #3242 SP
    Member Dante's Avatar
    parca nu e atat de buna fi-sa

  3. #3243 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu v-ati prins, donsoara' e alter ego-ul lui Trevor!!

  4. #3244 SP
    Member Dante's Avatar
    cred ca Trevor si-ar lua la tavaleala alter egoul

  5. #3245 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    n-ar sta pe ganduri cand lumea ar spune "go F*** yourself" ?

  6. #3246 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Pt cei interesati de facut bani... Actualmente are loc o "lovitura" pe stock-ul online, BAWSAQ. Baietii de pe forumul GTAForums au inceput sa cumpere masiv actiuni in Pisswasser (PIS), care momentan e la un record low de 2,3$/actiune. O sa vanda toti luni la 11-12 noaptea. Daca bursa functioneaza dupa legile reale, la o asemenea cerere ar trebui sa explodeze pretul in weekend. Puteti sa faceti save game separat, daca nu vreti sa riscati banii.

    Daca vreti sa urmariti thread-ul original : Buy Pisswasser now! Dump every dollar into it - GTA V - GTA Forums
    wait, tranzactionarea actiunilor e online? adica fluctueaza pretul in functie de tranzactiile altora sau cum ca nu inteleg?

  7. #3247 SP
    Member Dante's Avatar
    nici eu nu prea am inteles. stiu ca in joc sunt 2 marketuri de bursa . din astea 2 doar bawsaq apare in contul de social club. ma gandesc ca asta fluctueaza in functie de jucatori

    deci da, LCN este afectata de actiunile din single player (asasinate, etc) iar bawsaq este afectata de actiunile jucatorilor de pe psn pe casre le fac ei la randul lor in singleplayer-ul lor, fiind conectati la psn.

    explicat aici
    http://www.ign.com/wikis/gta-5/Stock_Market

  8. #3248 SP
    Member raptorscream's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    daca alea ti se par grele incearca stunt jumps...
    Stunt Jumps sunt usoare ...
    Incearca al 3lea triatlon, pana acum am incercat de 10 ori sa'l fac ....

  9. #3249 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    am citit prin topicul respectiv. si ei se tot intreaba pe parcursul lui daca intr-adevar actiunile jucatorilor influenteaza piata (BAWSAQ). momentan nu e clar pentru ca fiecare posteaza cate un pret diferit si daca era valida teoria toti ar fi trebuit sa vada acelasi pret in acelasi moment. acum au alta teorie. ca cica valorile ar fi diferite in functie de platforma (PS3 sau X360). eu as zice ca e bull**** sau ma rog... nu avem dovezi clare ca teoria se aplica. cu alte cuvinte... don't bet on it sau do bet on it dar rezultatele sunt random, nicidecum previzibile.

    am gasit asta

    http://socialclub.rockstargames.com/...tav/ps3/bawsaq

    si intr-adevar poti sa alegi PS3 sau X360, ceea ce ar sugera ca preturile fluctueaza in functie de platforma, dar de aici si pana la a avea siguranta ca preturile sunt influentate de actiunile jucatorilor e cale lunga. ce nu e afisat este volumul total al tranzactiilor (zilnic) si numarul acestora. daca am avea informatiile astea ne-am da mai usor seama ce si cum se intampla.

    Dante, ok thanks, am citit acum articolul ala. vedem daca tine spilu (eu oricum nu am bani sa bag ca am jucat foarte putin) dar sunt curios.

  10. #3250 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Au fost geniale glumele in scenele cu Trevor...


  11. #3251 SP
    Member Dante's Avatar
    si un ghid cu propietatile din joc scris de un conational de-al nostru

    Grand Theft Auto V Properties Guide

    la mine ammu-nation are acum $710.97 pe ps3, la voi cat e?

    hmm dupa cum vad evolutia ammu-nation ps3 vs xbox as zice ca e mult mai multa lume care il joaca pe ps3

  12. #3252 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Dante, o chestie foarte interesanta intre platforme.

    In acest moment, actiunile AMU sunt in scadere pe X360 de la un maxim de 714.55 cat au fost ieri la 674.91. Pe PS3 ele sunt inca in crestere, nefiiind atins maximul de pe X360. In acest moment imi arata 710.97. As fi curios sa vad daca AMU se va comporta la fel si pe PS3, pentru ca asta ar insemna ca evolutia pretului pe X360 ar prezice evolutia pe PS3 si ai putea, de ex, vinde o actiune in crestere pe maximul atins pe X360 inainte sa scada.

    Ma uit si la Badger de ex. Pe X360 e 251, pe PS3 263, asta pe un trend de scadere, deci as zice ca PS3 este mereu in urma ceea ce i-ar avantaja pe posesorii de PS3 pentru ca ar avea o referinta a pragului minim si maxim si ar merge mai mult sau mai putin la sigur. Vedem, sunt chiar curios cum va fi cu AMU, daca incepe sa scada in curand asa cum a inceput deja pe X360.

  13. #3253 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    pe xbox a fost aseara 713 si acum a scazut pe undeva pe la 660, chiar aseara am bagat tot ce aveam in ammunation dar am uitat sa salvez pierdeam mult daca salvam

    acum am bagat tot ce aveam in pisswasser

  14. #3254 SP
    Member Dante's Avatar
    da s-ar putea sa ai dreptate hostile si sa fie un comportament scriptat si nu unul influentat de ce fac jucatorii. in cazul asta putem face bani seriosi daca urmarim evolutia de pe xbox

  15. #3255 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    sau ar putea fi o chestie mixta. pragurile sa fie scriptate, iar evolutia in sine influentata de jucatori. sunt curios care va fi pragul de la care va incepe sa scada AMU pe PS3. daca va fi identic cu cel de pe X360 (714.55) atunci coincidenta e prea mare si s-ar putea sa fie scriptata treaba in ceea ce priveste nivelul pretului, in timp ce evolutia lui e lasata la liber (si probabil ca oamenii pe X360 se misca mai repede, or fi terminat multi campania si nu se mai vand arme, dreak stie).

    CSergiu, as a rule of thumb, nu baga bani intr-o actiune care a crescut atat de mult cum e AMU, de la 500 la peste 700. e foarte riscant pentru ca la un moment dat incepe sa scada, insa fiind toata treaba la inceput nu prea ai cum sa-ti dai seama cand se intampla asta. baga bani in actiuni care au fost pe scadere, care au ajuns la un minim si care ar trebui sa inceapa sa creasca (sau care tocmai au inceput sa creasca dupa o scadere).

    pana si treaba cu PIS e cu dus si intors. daca nu creste indeajuns de mult pana duminica, vindeti inaintea tuturor ca daca vine valul si vinde lumea riscati sa scada sub pretul la care ati cumparat actiunile. ma rog, eu as vinde chiar daca ar fi pe crestere duminica. e mai bine sa ai un profit mai mic dar sigur, decat unul mare nesigur. e vorba aia cu cioara din mana. just a word of advice...

  16. #3256 SP
    Member Dante's Avatar
    da, o sa vedem, eu astept online mode cu bursa lui separata si toate cele. eu sper ca in online sa fie fara auto aim direct, fara optiune de a alege intre gradele de auto-aim.


  17. #3257 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Pai BAWSAQ e bursa separata de care vorbesti

  18. #3258 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Da, BAWSAQ e posibil sa fie separat pe x360 și ps3, poate ar trebui toți sa posteze niște cifre și sa comparam în același timp.

    Asta e un fel de experiment pana la urma, sa vedem cum funcționează bursa. Prețul a crescut ceva de ieri, de la 2.3$ la 2.85$, o creștere de aproape 25%. Sa vedem cum va evolua prețul pe parcursul week-end-ului. Planul e sa vândă toți luni seara pe la 11, însă trebuie să urmăriți topicul respectiv...

    Cat despre LCN, strategia ar fi sa cumpărați la firmele la care acțiunea costa câțiva dolari, pt ca asta înseamnă un nr mare de acțiuni și un return mult mai mare chiar și atunci când prețul creste foarte puțin.

    În online sper și eu sa nu fie ca în Max Payne 3, unde vedeai o eticheta mare cu numele inamicului de la 100m distanta și cu auto aim și puțin noroc îl terminai din celalalt capăt al hărții....

  19. #3259 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Un Helipad cumparat poate fi folosit de toate 3 personajele sau doar de catre cel care-l achizitioneaza?

  20. #3260 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Le poti achizitiona la fiecare personaj in parte un helipad

    L.E.: Inafara de Trevor care il are pe cel de la aeroportul din Sandy Shores

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto VI - GTA 6 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 285 Last Post: Today, 01:16
  2. Grand Theft Auto IV - GTA 4 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2021, 23:32
  3. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54
  4. Grand Theft Auto 4 Complete By paunstefan in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-10-2010, 20:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts