Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 117 of 282 FirstFirst ... 17 67 107 115 116 117 118 119 127 167 217 ... LastLast
Results 2,321 to 2,340 of 5621

Thread: Grand Theft Auto V - GTA 5 - GTA Online

  1. #2321 SP
    Member Duni's Avatar
    cea cu personajul chel este 360, cel cu par PS3, a si scris

  2. #2322 SP
    Member asari's Avatar
    Sunt un fan al seriei de mai bine de 10 ani, primul joc pe care l am jucat a fost Gta 2.Rockstar m-a surprins mereu cu un gameplay fenomenal, poveste exceptionala, caractere memorabile si un open world plin de viata si caracter.La aceste aspecte sa va asteptati de la V, nu la grafica sau car damage .Jocul arata foarte bine pentru o conola veche de 7 ani...

  3. #2323 SP
    Member Hazer's Avatar
    @Teo: Mersi mult de informatie. Intr-adevar, arata mai bine nitel pe PS3, dar nu pot sa nu observ aripa masinii rosie care este foarte colturoasa in varianta pe PS3, iar pe 360 este destul de smooth. O fi oare din cauza unghiului putin diferit, sau ca e mai aproape?

  4. #2324 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Tipul care zicea ca jocul arata mai bine pe X360 cred ca nu stie ce a vorbit....

    Pe XBOX360 de asemenea in exemplele de mai jos se vede mai necolorat din cauza ca e pe semnal analog, PS3-ul fiind pe HDMI.
    Cum poti sa te iei de cineva spunand ca nu stie ce a vorbit, dupa care tu sa faci un mare fail si sa compari Xbox 360 pus pe analog (presupun ca e component) cu PS3 pe HDMI (digital)? Mere cu pere...

  5. #2325 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Imi doresc enorm sa ai dreptate si sa fie asta de vina, urasc ideea sa il joc pe PS3, nu imi place controlul insa intrebarea e urmatoarea:

    La xbox360 exista vreo diferenta la detalii dintre VGA si HDMI? ma refer la detaliile create de producatori, la culori stiu foarte bine ca e diferenta, de aceea am si postat asta insa la detalii. Ma indoiesc ca cei de la R* au facut anumite detalii pentru digital si altele pentru analog, desi imi doresc enorm sa fie asa, imprumut un xbox cu hdmi de la cineva si il joc pe platforma preferata.

  6. #2326 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Teo, exista clare diferente intre VGA si HDMI, si nu doar de culori. In primul rand problema apare la procesare (care difera per input, mai ales ca unul este semnal analog si altul e digital). De exp. sunt monitoare pe care via VGA se vad incredibil de prost (exemplu e chiar monitorul de langa mine... care in VGA parca e interlaced).

  7. #2327 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mi-ai dat o raza de speranta, ma oftica ideea sa joc jocul pe o platforma si sa stiu ca pe cealalta se vede mai bine, cealalta fiind la 15cm distanta. Poate are cineva la dispozitie un XBOX360 conectat prin HDMI sa spuna daca se aseamana cu poza facuta de mine.
    Totusi mi se pare cam dubioasa faza, nu consola proceseaza grafica iar prin cablu doar trimite informatia? informatie-detalii...

  8. #2328 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    anyway, diferentele sunt clare. o versiune are par, alta nu. par wins! par ftw!

  9. #2329 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    conecteaza xbox-ul prin hdmi, si mai fa odata screenshot-ul.

  10. #2330 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    anyway, diferentele sunt clare. o versiune are par, alta nu. par wins! par ftw!
    Corect!
    Quote Originally Posted by iry View Post
    conecteaza xbox-ul prin hdmi, si mai fa odata screenshot-ul.
    Vrei sa spui sa faca odata poza... ca screenshot sigur nu e.

    Mai aveti si voi un picut de rabdare, sigur o sa apara azi maine pe YouTube comparatii inregistrate direct de pe console. Oricum, nu va agitati foarte tare... merita atat pe PS3 cat si pe Xbox 360. Desi eu raman la parerea mea ca jocul asta trebuia sa nu existe decat pe PS4 si X1.

  11. #2331 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    conecteaza xbox-ul prin hdmi, si mai fa odata screenshot-ul.
    nu cred ca are port HDMI la Xbox.. probabil e un model mai vechi.

  12. #2332 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    iry: xbox-2005
    Monky: da-mi un link te rog de unde ai luat citatul respectivului cu diferentele. Sper sa ma insel si sa fie problema de la mine, vreau foarte mult sa joc jocul asta pe 360...

  13. #2333 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    are par si la 360 slim+hdmi, stati linistiti

  14. #2334 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pai ma si miram sa arate asa pe xbox, de obicei e invers, grafica are mai mult de suferit pe ps3 (la unele jocuri).

  15. #2335 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Monky: da-mi un link te rog de unde ai luat citatul respectivului cu diferentele. Sper sa ma insel si sa fie problema de la mine, vreau foarte mult sa joc jocul asta pe 360...
    Uite link-ul: PS3 and Xbox 360 Graphics - GTA V - GTA Forums. A fost si video dar a disparut subit

  16. #2336 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Mie-mi convine sa fie mai bine pe ps3Dar totusi vreau sa vad adevaratele diferente

  17. #2337 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu o sa fie diferenţe mari staţi liniştiţi

  18. #2338 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Nu inteleg toata treaba asta.

    GPU-ul consolei nu e cel care gandeste totul si doar transmite informatia? diferenta la console dintre VGA si HDMI nu este doar la culori? fiind mai sterse...

    Mi-a trimis acum un prieten poze de pe un 360 cu HDMI in acelasi loc in care am stat si sunt bulversat, parca e alt joc...

  19. #2339 SP
    Junior Member Jonn11's Avatar
    A aparut si un walkthrough pe gameanyone.com: Grand Theft Auto V Walkthrough Game Video Walkthroughs

  20. #2340 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Nu inteleg toata treaba asta.

    GPU-ul consolei nu e cel care gandeste totul si doar transmite informatia? diferenta la console dintre VGA si HDMI nu este doar la culori? fiind mai sterse...

    Mi-a trimis acum un prieten poze de pe un 360 cu HDMI in acelasi loc in care am stat si sunt bulversat, parca e alt joc...
    la ce te referi cu "alt joc" ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 117 of 282 FirstFirst ... 17 67 107 115 116 117 118 119 127 167 217 ... LastLast

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto VI - GTA 6 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 285 Last Post: 27-04-2024, 01:16
  2. Grand Theft Auto IV - GTA 4 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2021, 23:32
  3. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54
  4. Grand Theft Auto 4 Complete By paunstefan in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-10-2010, 20:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts