Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 224

Thread: Achizitii regretate

  1. #1 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    Achizitii regretate

    Cu totii am experimentat de-a lungul vietii noastre de gameri momente in care am achizitionat un anume joc si am regretat dupa aceea din diverse motive: gameplay-ul nu a fost pe gustul nostru, a fost plin de buguri, multiplayer nejucabil, grafica proasta, poveste patetica si lista poate continua.
    M-am gandit ca ar fi fun daca am posta nume de jocuri pe care le-am cumparat si ne-a parut rau dupa aceea.
    La mine e cam asa:

    - Haze PS3 (no comment)
    - Medal of Honor PS3 (multiplayer praf)
    - Street Fighter 4 PS3(aici mai mult am fost nervos deoarece eram un absolut NUB la joc si nu din alte motive , calitatea prezenta fiind indiscutabila)
    - Serious Sam HD Xbox 360 (plin de buguri vizuale si audio)
    - Mercenaries 2 PS3 (no comment )
    - Dante's Inferno PS3 (rejucabilitate 0, repetitivitate, design execrabil al nivelelor, discrepanta mare intre calitatea grafica de la inceputul jocului si ultimele capitole etc.)
    - Zombie Apocalypse PS3 si Xbox 360 (a devenit plictisitor dupa o seara, chiar si in coop)
    - Lead & Gold Gangs of the Wild West PS3 (penibil din toate punctele de vedere)
    - The Punisher No Mercy PS3 (desi e un titlu bazat pe multiplayer, a fost absolut nejucabil din cauza lag-ului si bug-urilor si dupa 30 de minute i-am dat delete)

    Cam de astea imi aduc aminte, dar daca intervine ceva voi continua lista.

  2. #2 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    - Gran Turismo 5 - prea greu si prea "mare" pentru mine.
    - Guitar Hero - dupa o ora am renuntat la el si a costat si mult.
    - Trine - pur si simplu nu am digerat.
    - Final Fantasy 13 - prea mult grinding.
    - Mafia 2 - nu a fost ce speram.

  3. #3 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    The incredible Hulk xbox360 (desi sunt un semi-achievement whore, nu am reusit sa il joc mai mult de 2 ore, grafica proasta, plin de buguri, poveste slaba)
    BulletWitch xbox360 (grafica execrabila, gameplay clunky, per total un joc praf)
    BattleAxe:Beast Rider xbox360 (l-am luat crezand ca o sa se apropie de vechiul battleaxe....ohh cat am putut sa ma insel....)

    PS: Nu sunt de acord cu Dante`s Inferno, si nici cu Mafia II, dar e normal, avem gusturi diferite..

  4. #4 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    - Ninja Gaiden Sigma 2 PS3 - in afara de faza cu miscatul sanilor, jocul e praf
    - Folklore PS3 - groaznic.
    - Fallout 3 PS3 - nu-mi place.

    ...va urma.

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Mi-am mai adus aminte de unul:

    - Invincible Tiger the Legend of Han Tao PS3 - am crezut ca e un side scroller beat'em up fun, dar s-a dovedit execrabil

    si

    - Army of Two the 40th day PS3 - nu l-am putut termina....

  6. #6 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Splinter Cell Double Agent (story fffff greu , lam terminat in 6 luni , multiplayer asa si asa)
    Trine (wtf story)

  7. #7 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Cu totii am experimentat de-a lungul vietii noastre de gameri momente in care am achizitionat un anume joc si am regretat dupa aceea din diverse motive: gameplay-ul nu a fost pe gustul nostru, a fost plin de buguri, multiplayer nejucabil, grafica proasta, poveste patetica si lista poate continua.
    M-am gandit ca ar fi fun daca am posta nume de jocuri pe care le-am cumparat si ne-a parut rau dupa aceea.
    La mine e cam asa:

    - Haze PS3 (no comment)
    - Medal of Honor PS3 (multiplayer praf)
    - Street Fighter 4 PS3(aici mai mult am fost nervos deoarece eram un absolut NUB la joc si nu din alte motive , calitatea prezenta fiind indiscutabila)
    - Serious Sam HD Xbox 360 (plin de buguri vizuale si audio)
    - Mercenaries 2 PS3 (no comment )
    - Dante's Inferno PS3 (rejucabilitate 0, repetitivitate, design execrabil al nivelelor, discrepanta mare intre calitatea grafica de la inceputul jocului si ultimele capitole etc.)
    - Zombie Apocalypse PS3 si Xbox 360 (a devenit plictisitor dupa o seara, chiar si in coop)
    - Lead & Gold Gangs of the Wild West PS3 (penibil din toate punctele de vedere)
    - The Punisher No Mercy PS3 (desi e un titlu bazat pe multiplayer, a fost absolut nejucabil din cauza lag-ului si bug-urilor si dupa 30 de minute i-am dat delete)

    Cam de astea imi aduc aminte, dar daca intervine ceva voi continua lista.
    Ce nu a fost ok la Mercenaries 2 ? Te rog rectifica

  8. #8 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    WolfenStein xbox 360

    L-am luat fara sa stiu nimic despre el,cel mai oribil joc care l-am jucat vreodata.

  9. #9 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    - Need for Speed Shift (nu am inteles ce vrea jocul ala de la mine)
    - Rogue Warrior (grafica sub orice critica, bug-uri, multiplayer...nu gasesc cuvantul)
    - SAW (execrabil, am zis sa vad ce e horror...ideea este ca m-au pacalit si cu SAW 2. There will be no 3rd time.)
    - Army of Two TFD (gameplay plictisitor, lagfest in multiplayer)
    - Bioshock 2 (mi s-a parut EXACT la fel ca Bioshock, cu parere de rau il trec la regrete)
    - Borderlands (idee foarte buna, dar executata extrem de prost)
    - Dirt 2 (pur si simplu regret. Am terminat jocul si in secunda doi, l-am pus pe raft)
    - Enslaved ( pe cat de excitat am fost din filme si trailere, pe atat de dezamagit am fost de jocul final)
    - FEAR 2 (gameplay prost, grafica mult sub asteptari, multiplayer fun factor = zero)
    - Avatar: The Game +The Movie (etapele au fost urmatoarele
    - Tom Clancy's End War (nu are ce cauta pe console. Punct.)
    - Call of Duty World at War (a fost jocul care m-a facut sa renunt la seria Call of Duty. Forever. Am ramas cu amintirile placute din Call of Duty 4)

    Ar mai fi FIFA10 si Street Fighter 4, dar pur si simplu pentru ca, ca si Rasko nu am reusit sa castig niciun meci in multiplayer. Nu le-as pune chiar la regrete, in sensul ca sunt jocuri bune, le puteti cumpara, dar asigurati-va ca stiti in ce va bagati. Din lista de mai sus toate sunt no-buy.

  10. #10 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    NFS hot pursuit(PS3)...ma dezamagit total,fata de precedentu,foarte slab.

  11. #11 SP
    Member Moromete's Avatar
    ..ma bucur ca a fost deschis acest subiect!...sa incepem cu tatal lor: Resident Evil Survivor-PSX-cumparat la supra pret pentru a intregi colectia cu acelasi nume...singurul plus daca poate fi numit plus...faptul ca pe carcasa scrie Resident Evil...nu poti salva decat la finalul jocului...grafica, poveste, gameplay, sunet.... TOT...EXECRABIL!....Red Steel-Wii-tot ce am scris negativ la primul exemplu se aplica si aici...cu un mare plus pentru faptul ca poti salva dupa fiecare misiune...si surpriza neplacuta pentru mine: OKAMI-Wii-...singurul joc in care am evitat la maxim luptele cu inamicii...pentru ca nu esti motivat sa o faci si pierzi timp...e jocul care spune ca un punct sau un cerc nu e punct sau cerc decat dupa 10+ incercari(cine a jucat stie) asta ucide mult gameplay-ul si rabdarea unui gamer!...Dar unde dragoste nu e, nimic nu e

  12. #12 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    1. Kane&Lich 2: Dog Says (praf din toate punctele de vedere)
    2. Test Drive Unlimited 2 (pur si simplu nu ma atrage)
    3. Metro 2033 (nasol rau)

  13. #13 SP
    Member Game101's Avatar
    Medal of Honor - L-am jucat putin in campanie si a fost pus pe raft,incet incet o sa-l termin dar o sa-i ia ceva timp sa ma atraga sa ii dedic mai mult timp.
    Army of TWO TFD - Plictisitor,nu a avut farmecul care l-a avut primul.
    Prototype - Foarte repetitiv deci fara indoiala plictisitor
    Prince of Persia(vorbesc de ala cu grafica gen desen animat) - Nu te bati cu nimeni,90% din joc te cateri si cobori din toate locurile posibile.

    Cu toate ca nu mi-au placut jocurile,am incercat sa le termin,2 dintre cele enumerate am si reusit,deci,cu toate astea nu le-am vandut am preferat sa le tin,ele maridu-mi colectia din punctul meu de vedere cantitativ si nu calitativ.

  14. #14 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Surf's Up - Nintendo DS
    interesant dar repetitiv

  15. #15 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Medal of honor - pamant raaaau, in viata mea nu am facut cum am facut in MOH.. sa joc putin si sa imi taie tot chefu de orice alt joc.
    Army of Two TFD - nu zic ca nu a fost frumos dar a fost foarte plictisitor.. MP nu mai zic, lag ftw.

  16. #16 SP
    Member Mariush's Avatar
    Unul dintre cele mai interesante subiecte de pe forum, thumbs up for Raskolnikov1944. Din punctul meu de vedere cele mai mari dezamigiri (si voi numi doar PS3, pt ca e singura consola pe care o posed) sunt:

    1) Red Dead Redemption Undead Nightmare - e clar, jocurile cu si despre zombie nu sunt pe placul meu, nici macar farmecul lui John Marston nu a putut salva dezamagirea...
    2) Street Fighter 4 (la fel ca si dechizatorul thread-ului era frustrant cat de varza eram - era al 2-lea joc pe care il incercam pe PS3 la vremea respectiva)
    3) Riddick - Assault on Dark Athena: pacat - mare pacat, putea iesi ceva epic...
    4) Ninja Gaiden Sigma - pur si simplu un joc execrabil
    5) Dead Space (Atat de mult mi-a displacut primul, inca nici nu am mai incercat partea a 2a, desi la vremea respectiva le aveam pe amandoua si le pregatisem de colectie

  17. #17 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    COD MW2(PS3-tb specificat aici, ca se pare ca au ce au cu platforma asta cei de la activision...mi-a placut la inceput chiar daca avea probleme cu conexiunea fiindca am zis ca se vor remedia pe parcurs...din pacate n-a fost sa fie si a devenit tot mai enervant si un regret din partea mea ca l-am cumparat pana la urma...plin de probleme tehnice mp )
    M.A.G.(frame drops,lag,floaty characters...nu mi-a placut deloc)
    Rock Band 2(muzica proasta in joc,nu mi-a placut mai nimic...tot GH3 ramane tata lor)
    Resistance 1&2 (le-am luat mai tarziu de la aparitie doar ca sa vad cum e campania sp fiindca mp nu m-a atras deloc la jocurile alea...dar se pare ca nici sp nu e cine stie ce,nimic special de capul lor...puteam sa ma lipsesc linistit de ele )

  18. #18 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    UFC Undisputed 2010 - prea greu pentru gustul meu in sp si, de asemenea, repetitiv. imposibil de jucat in multiplayer din cauza server-elor. vandut cu placere

  19. #19 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Killzone 3 - o tentativa de joc

  20. #20 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Final Fantasy XIII - o prostie imo, doar grafica e de el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Achizitii pentru intalnirile CG - Donatii By MonkY in forum Console Club
    Replies: 85 Last Post: 21-05-2010, 19:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts