Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Binary Domain

  1. #1 SP
    Senior Member Nash's Avatar

    Binary Domain

    Sega announces Binary Domain, a new squad-based shooter by Yakuza creator Toshihiro Nagoshi and asks; who is humanity's true enemy?

  2. #2 SP
    Member amidacos's Avatar
    Nu e genul meu , dar pare promițător . Cred că o să �l �ncerc c�nd apare . ( Să mai văd și niște review-uri , video-uri etc . )

  3. #3 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Looks like another Vanquish to me.

  5. #5 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Looks like another Vanquish to me.
    ... si robotii/tema jocului seamna izbitor de mult cu filmul "I, Robot".


  6. #6 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Bigger Than You Think - Binary Domain Trailer:

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Video review



    L-a jucat cineva ? ceva pareri ?

    Mie mi sa parut foarte bun. In mod clar cel mai bun joc de pe anul asta (pana acum) si pentru mine a fost si cea mai mare surpriza.

    Mecanica jocului este foarte buna, atat echipa, care reactioneaza la ordinele tale si la actiunile din batalii, iar daca din ordinele tale sunt prea expusi si sunt impuscati, urmatorul ordin il pot refuza, cat si inamicii, care reactioneaza exact la locul in care-i impusti; daca-i impusti in picioare, incep sa se tarasca spre tine, daca le zbori mainile te ataca cu corpul iar daca le tragi direct in cap, incep sa-si atace coechipierii.

    Imi place foarte mult felul in care se sparge armura robotilor si felul in care se "simt" armele, povestea este destul de lunga si decorurile se schimba foarte des, iar boss fights-urile sunt foarte bine gandite si memorabile.

    Am vazut ca l-ati asemanat cu Vanquish. Sincer, nu am jucat Vanquish, dar jocu asta mi-a placut foarte mult.

  8. #8 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Am jucat demo si m-a dezamagit total. Ma simteam foarte atras de el din ce vazusem in filmuletele de prezentare iar cand am jucat demo parca era cu totul alt joc. Imagine spalacita, repetitiv, AI la limita dintre functional si penibil.

    @razvanrazy: ai incercat demo? Poti spune ce calitati ai observat in plus fata de demo? Pentru ca din review-uri inteleg ca jocul final este ce vedem in demo extrapolat la x niveluri cu foarte putine variatii ca ambient si aproape zero variatii in ceea ce priveste inamicii.

    LE: de fapt, ca sa-mi argumentez mai bine impresia, uita-te un post mai sus de al tau la trailer-ul postat de OEE, totul pare stralucitor si saturat (lucru care se intampla si la gameplay movies) si trebuie sa admiti ca n-are legatura cu nimic din ce se intampla in demo.

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am incercat demo. Pot sa-ti spun doar ca inceputul jocului, primele 1-2h, l-am jucat din lipsa de altceva si nu eram prea incantat. Dar dupa aia m-a prins si m-a facut sa stau si pana la 3-4 noaptea sa-l joc.

    AI-ul este destul de bun. Sunt mai multe tipuri de roboti si mai multe modalitate de a omora fiecare tip.

    Grafic nu m-a dat pe spate, dar nu m-a deranjat. Arata bine, iar robotii sunt foarte bine facuti (seamana foarte mult cu cei din I, Robot, intr-un sens bun).

    Pe langa asta, ajungi sa te atasezi de coechipieri si sistemul de trust este destul de bine implementat (desi ar fi trebuit sa introduca friendly fire, ca de multe ori se baga in fata ta in timp ce tragi). Am observat ca nu prea te ajuta daca nu le spui tu sa te ajute, dar odata obisnuit cu asta, te vei simti ca acasa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Binary Domain Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 14-07-2011, 22:41
  2. Sega anunta Binary Domain By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 02-12-2010, 20:15
  3. Binary Domain Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 01-12-2010, 16:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts