Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 43 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 857

Thread: Assassin's Creed 3

  1. #1 SP
    Member quentin_04's Avatar

    Assassin's Creed 3

    M-am gandit ca din moment ce deja am avem un thread Playstation 4, lucru pentru ca o sa trebuiasca sa asteptam foarte mult timp, de ce sa nu fie si un thread Assassin's Creed 3 in care sa vorbim despre urmatorul joc din serie, despre ideile noastre referitoare la poveste si lucruri care am dori sa le vedem in AC3.

    Incep eu. Sincer, cred ca urmatoarea locatie va fi ori Franta (Revolutia Franceza - 1789-1799) ori U.S.A. pe vremea celor 13 colonii (Declaratia de independenta - 1776) sau in perioada Razboiul Civil American (1861-1865, Asasinatul lui Lincoln - 1865). Cat despre personajul din AC3, cu siguranta va avea un nume asemanator cu Altair si Ezio (care au tranducerea "vultur" sau "pasare de vanatoare" sau ceva in genu). Daca stie cineva franceza, poate gaseste un nume potrivit.
    Attached Images Attached Images assassin__s_creed_3_poster_by_boup0quod-d3a8ojq.jpg abraham-lincoln-shooting2.jpg

  2. #2 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Si despre ce ai vrea sa vorbim concret?
    Din moment ce nu avem nici macar Revelations in mana sa vedem finalul, sa banuim macar ce ar urma, nu stiu de ce am discuta inca de pe acum despre asta. In plus, prima poza care ai atasat-o a aparut cu vreo 2-3 luni ( cred ) inainte sa fie macar anuntat Revelations ( si e fan made oricum ).

  3. #3 SP
    Member quentin_04's Avatar
    E fan made? No sh!t Sherlock! Din cauza asta am si pus-o. Pentru ca este o idee pentru AC3, cat despre finalul la Revelations, cu ce o sa ajute? O sa ne zica urmatoarea locatie? Urmatorul personaj? Sa stii si tu, Revelations incheie saga Altair-Ezio. Ai vazut tu vreo legatura intre finalul la Assassin's Creed si Assassin's Creed 2?

  4. #4 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by quentin_04 View Post
    E fan made? No sh!t Sherlock! Din cauza asta am si pus-o. Pentru ca este o idee pentru AC3, cat despre finalul la Revelations, cu ce o sa ajute? O sa ne zica urmatoarea locatie? Urmatorul personaj? Sa stii si tu, Revelations incheie saga Altair-Ezio. Ai vazut tu vreo legatura intre finalul la Assassin's Creed si Assassin's Creed 2?
    Uiti defapt ca povestea se bazeaza pe actiunile lui Desmond Miles, uiti ca defapt totul ar trebui sa se termine undeva pe data de 21 Decembrie 2012 si fiind '' trilogie '', ar trebui ca acela sa fie jocul care le explica pe toate si sa continue povestea ce a fost inceputa inca din primul Assassin's Creed pana la finalul mind-fuc*ed din Brotherhood. Nu, nu stiam ca in al 2-lea Assassin's Creed actiunea se va petrece in locurile acelea, dar am stat o buna perioada de timp sa analizez toate acele puncte ce licareau din finalul primului joc, in fond actiunea se putea petrece oriunde avand in vedere cate Apples of Eden erau, iar lor le trebuiau doar 1. Insa totul se schimba acum cand Ezio termina toata bascalia si ( s-ar spune ca.. ) va raspunde la toate intrebarile puse pana acum. Iar finalul intradevar va arata daca mai este nevoie de alte amintiri, sau daca Desmond va sfarsi lupta intre asasini si templieri. So, ca sa fim on-topic si sa termin cu toata palavrageala, sunt mai mult ca sigur ca Desmond Miles va fi personajul jocului din Assassin's Creed 3.

  5. #5 SP
    Member quentin_04's Avatar
    Un singur lucru mai zic, doua defapt. In primul rand, am facut threadul pentru a vorbi despre idei pentru AC3 (daca tu ai sef la Ubisoft, despre ce ai face AC3). In al doilea rand, cu siguranta vor fi foarte mult jocuri Assassin's Creed de acum incolo, avand in vedere ca jocul este facut de Ubisoft si cei de la Ubisoft cand fac un joc ca Assassin's Creed si dau astfel peste o mina de aur, nu se opresc pana nu o golesc pe toata. Nuff' said, acum sa curga cu idei.

  6. #6 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by quentin_04 View Post
    Un singur lucru mai zic, doua defapt. In primul rand, am facut threadul pentru a vorbi despre idei pentru AC3 (daca tu ai fi sef la Ubisoft, despre ce ai face AC3). In al doilea rand, cu siguranta vor fi foarte mult jocuri Assassin's Creed de acum incolo, avand in vedere ca jocul este facut de Ubisoft iar cei de la Ubisoft cand fac un joc ca Assassin's Creed si dau astfel peste o mina de aur, nu se opresc pana nu o golesc pe toata. Nuff' said, acum sa curga cu idei.
    Foloseste semnele de punctuatie calumea si fi mai atent.
    '' ...(daca tu ai fi sef la Ubisoft, despre ce ai face AC3)... ''
    Raspunsul meu il ai tot mesajul de mai sus

  7. #7 SP
    Junior Member narcisx's Avatar
    "Daca taceai filozof ramaneai" ti-a dat ubisoft pwnd rau de tot cu finalul la revelations

  8. #8 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    ultimul post(inafara de al tau) e din 26 iunie..cu mult inainte ca AC: R sa se lanseze

  9. #9 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by GameInformer View Post
    Ubisoft today confirmed when it will release Assassin's Creed III this fall.
    The game will arrive on October 30, 2012, the publisher said. No other details were announced.
    "We will push the title a lot because it's a fantastic product that the team has been working for three years," said CEO Yves Guillemot. "What we have seen is just fabulous."
    Ubisoft also said it shipped 7 million copies of Assassin's Creed Revelations so far through December 2011.
    Here we go!

  10. #10 SP
    Member stefipsy's Avatar
    Totusi exista niste sanse sa fie rateu ...asta daca cei care se ocupa de el nu isi gestioneaza bine ideile si nu dau nastere la un personaj cel putin la fel de interesant ca Ezio si sa-l incadreze cat mai bine cu putinta in atmosfera " creed of assassins ". Deja actiunea o sa cuprinda o perioada mai putin "romantica" decat cea din episoadele trecute si mai plina de intriga si politic...

  11. #11 SP
    Member Ares's Avatar
    hey hey michi maus iz ghei,dc atata tensiune,ne aflam pe un forum unde putem discuta deschis despre orice

    make love,not warcraft

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Ares View Post
    hey hey michi maus iz ghei,dc atata tensiune,ne aflam pe un forum unde putem discuta deschis despre orice

    make love,not warcraft
    sa mor daca inteleg ce treaba are ce zici tu aici cu ce s-a discutat pana acum...

    On: Cei de la Ubisoft numesc aceasta lansare ca "Biggest Lauch in Ubisoft History"...WOW...

    Astept detalii noi. Mai mult ca sigur ca la E3 le vom afla.

  13. #13 SP
    Member Ares's Avatar
    ma refeream la cei 2 care s-au "impuns" putin, trec cu vederea ca nu ai citit tot

  14. #14 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    se pare ca toata lumea vrea sa speculeze la maxim sfarsitul lumii conform mayasiilor..de aia se lanseaza ACIII sau AC :random title anul asta..dupa ce lumea gaming-ului a fost plina de Revelations(Book of Revelation=Cartea Apocalipsei din Biblie) anul trecut..acum se va specula data de 21.12.2012

    oricum dupa luna lui "CODiembrie" vom avea ca in fiecare an si luna lui "AChiembrie"..pacat

  15. #15 SP
    Member stefipsy's Avatar
    darkpaul13 ... true story bro. Dar poate fi si inceputul unui nou inceput ....like a dream within a dream lol

  16. #16 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    nu pot decat sa visez la un CE ca la AC2

  17. #17 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    se pare ca toata lumea vrea sa speculeze la maxim sfarsitul lumii conform mayasiilor..de aia se lanseaza ACIII sau AC :random title anul asta..dupa ce lumea gaming-ului a fost plina de Revelations(Book of Revelation=Cartea Apocalipsei din Biblie) anul trecut..acum se va specula data de 21.12.2012

    oricum dupa luna lui "CODiembrie" vom avea ca in fiecare an si luna lui "AChiembrie"..pacat
    Man, umbla vorba ca se lucreaza la AC3 de 3 ani soo.. nu vad unde gresesc. Nu poti sa compari un COD cu AC fiindca spre deosebire de COD, texturile si detaliile ( chiar si grafica, a se vedea Revelations )sunt schimbate de la joc la joc, nu aceeasi ciorba reincalzita. Sper sa aibe aceeasi lungime si priza cum a avut si AC2, fiindca AC2 este exemplul perfect pentru un adevarat Assassin's Creed.

  18. #18 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Man, umbla vorba ca se lucreaza la AC3 de 3 ani soo.
    Huh? Adica dupa ce au terminat cu AC 2, lucreaza la 3 dar ei defapt intre timp au mai scos doua jocuri ?

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    "AChiembrie"
    Assassin's Creed: 14 Noiembrie 2007
    Assassin's Creed 2: 17 Noiembrie 2009
    Assassin's Creed Brotherhood: 16 Noiembrie 2010
    Assassin's Creed Reveletion: 15 Noiembrie 2011

    Assassin's Creed 3/Apocalyptic : 13 sau 18 Noiembrie, ca sa nu strice traditia.

    Deci, prin urmare o sa fie si un AChiembrie.

  19. #19 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Huh? Adica dupa ce au terminat cu AC 2, lucreaza la 3 dar ei defapt intre timp au mai scos doua jocuri ?
    "We will push the title a lot because it's a fantastic product that the team has been working for three years," said CEO Yves Guillemot. "What we have seen is just fabulous."

    I dunno man, studiouri si man power au
    Poate am inteles eu gresit?

  20. #20 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    Man, umbla vorba ca se lucreaza la AC3 de 3 ani soo.. nu vad unde gresesc. Nu poti sa compari un COD cu AC fiindca spre deosebire de COD, texturile si detaliile ( chiar si grafica, a se vedea Revelations )sunt schimbate de la joc la joc, nu aceeasi ciorba reincalzita. Sper sa aibe aceeasi lungime si priza cum a avut si AC2, fiindca AC2 este exemplul perfect pentru un adevarat Assassin's Creed.
    Intr-adevar..dar nu poti compara inovatiile pe care le-a adus AC2 cu AC:B sau AC:R...ca sa nu mai vorbim de povestea nu foarte bine pusa la punct din AC: B..si despre COD..si in AC se recicleaza la fel ca in cazul mega francizei de la Activision...engine-ul este neschimbat de la AC1...normal ca sunt schimbate texturiile ptr ca sunt alte medii de joc..insa putea fi o serie mult mai buna daca scoteau jocuriile la minim 2 ani distanta unul de altul..cum s-a intamplat cu AC si AC2...

    cu AC:B si AC:R au vrut sa mai mulga franciza...si asa au inventat Ezio trilogy...se vede ca in ziua de azi nu mai poate exista decat foarte rar o serie excelenta(gen Uncharted sau God of War) cu titluri care sa se imbunateasca semnificativ pe masura ce evolueaza si companii care sa aiba respect pentru cumparatori..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 43 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts