Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 10 FirstFirst ... 7 8 9 10 LastLast
Results 161 to 180 of 193

Thread: The Walking Dead

  1. #161 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Hai sa vedem ce decizii am luat fiecare, preferabil si cu ceva argumente. Avertizare de spoilere!

    [SPOILER=SPOILER]
    • L-am impuscat pe Kenny. (O decizie foarte greu de luat. Am pus pauza la joc pentru a avea mai mult timp de gandire. Dar trebuia facut. Kenny era de necontrolat in ultima perioada. Unul dintre motivele pentru care s-a destramat grupul.)
    • Am iertat-o pe Jane. (Chiar daca a pus in pericol viata lui AJ, lasandu-l singur in masina, am inteles de ce a facut-o. A fost defensiva in timpul luptei cu Kenny, lasand cutitul la o parte si ridicand mainile. Intentia ei nu era de a-l omori pe Kenny. A fost personajul de care m-am simtit cel mai apropiat de-a lungul sezonului si a aratat ca ii pasa cu adevarat de Clementine. Ea a fost cea care a scos-o pe Clem din apa inghetata si tot ea parea cea mai preocupata sa gaseasca o modalitate de a o incalzi. De asemenea, Clementine ar avea mai multe sanse de supravietuire cu Jane decat daca ar fi plecat singura cu copilul.)
    • Nu am primit familia in adapost. (Daca nu a functionat cu un grup mare, sa incercam cu unul mai restrans.)
    [/SPOILER]

    Din cate am vazut la finalul jocului, sunt in minoritate. Doar 12% au mai luat aceste decizii.

  2. #162 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O sa pun o poza cu deciziile mele

  3. #163 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sper sa functioneze faza cu spoilers, pe tapatalk nu merge.
    [spoiler=spoiler]
    uploadfromtaptalk1409226789838.jpg
    [/spoiler]

  4. #164 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Whoa, vrei sa zici ca
    S-a ramificat incredibil de mult atunci, nu ma asteptam la atatea diferente. Cu siguranta ca inceputul sezonului urmator o sa fie demential.

    Si eu am facut aceleasi alegeri ca Renegade, mai putin ultima.

  5. #165 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Uite un video cu toate finalurile posibile:


    [SPOILER=SPOILER]Din cate vad, daca alegi sa pleci singur, fara Kenny/Jane, ajungi intr-o zona fara zapada. Asta inseamna ca nu a continuat sa mearga in nord spre Wellington.[/SPOILER]

    Cred ca sezonul 3 se va petrece la ceva timp dupa finalul celui de-al doilea sau vor fi alte personaje. Nu vad cum ar putea sa unifice niste finaluri atat de diferite. Ar insemna sa faca 3 jocuri complet diferite.

  6. #166 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Damn, now I regret my choices
    Dar o las asa. Adica e foarte interesant pe oricare din ramuri te-ai fi dus, abia astept urmatorul sezon.

  7. #167 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Si eu am luat aceasi decizie ca Renegade doar ca,


    Astept sezonul urmator mai mult ca acesta, chiar foarte greu de adus intr-un punct comun aceste finaluri.

  8. #168 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu habar nu am despre ce [spoiler=spoiler] adapost vorbiți. Am doua salvari si nu am întâlnit asa ceva, poate nu înțeleg [/spoiler]

  9. #169 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu habar nu am despre ce [spoiler=spoiler] adapost vorbiți. Am doua salvari si nu am întâlnit asa ceva, poate nu înțeleg [/spoiler]


    Totusi

  10. #170 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai in ultimul episod apare? Wtf, cred ca sunt cu mintea in nori. Nu imi aduc aminte de nimic din ce am citit pe la voi Culmea, l-am jucat ieri o data si azi inca o data

  11. #171 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    @Dan3:

    [SPOILER=SPOILER]Te intorci acolo daca il omori pe Kenny si o ierti pe Jane. Din cate vad, tu ai ramas cu Kenny si te-ai dus in Wellington. De aceea nu l-ai vazut. [/SPOILER]

  12. #172 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pai in ultimul episod apare? Wtf, cred ca sunt cu mintea in nori. Nu imi aduc aminte de nimic din ce am citit pe la voi Culmea, l-am jucat ieri o data si azi inca o data

  13. #173 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deciziile din primul sezon nu prea se vad în sezonul asta sau voiam eu prea multe?

  14. #174 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    Totusi
    [SPOILER=SPOILER]Si pe mine m-a deranjat ca personajele din 400 days n-au avut un impact mai mare asupra povestii. Atunci cand s-a lansat primul episod, in poza de la episodul 4 se vedea clar ca este Eddie (vezi atasament), insa acesta nu a mai aparut deloc in tot sezonul. Asta ma face sa cred ca ei au rescris povestea pe parcurs ce scoteau episoade.

    Ultima data adapostul era atacat de hoarda de zombie. Cel mai probabil au fugit sau au fost omorati.

    Si eu asteptam o finalitate in privinta Christei. Probabil o pastreaza pentru o revenire in sezonul 3, cum s-a intamplat cu Kenny. Desi ar fi putin cliseic sa se intample din nou.[/SPOILER]
    Attached Images Attached Images fh1zkby.png

  15. #175 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Alegerile facute de mine.

  16. #176 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pune spoiler repede. Nici pe mine nu m-a dat pe spate, plus ca per total sezonul a fost mai scurt cu vreo 4 ore

  17. #177 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Parca vad ca sezonul urmator se petrece peste 20 de ani si jucam cu AJ

  18. #178 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Twd s1 > twau > twd s2
    Dupa parerea mea ce au gresit la twau au facut bine la twd s2 si invers.
    Ultimul episod la s2 a fost foarte bun fata de restul sezonului, iar la twau in ultimul episod inafara de ultimele 2 minute nu a fost nimic iesit din comun/interesant, scazand calitatea de la episod la episod.
    Twd s1 perfect, cel putin ep2 mi s-a parut genial

  19. #179 SP
    Member SavePluto's Avatar
    Mie a iesit putin mai diferit :


  20. #180 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    Twd s1 > twau > twd s2
    Dupa parerea mea ce au gresit la twau au facut bine la twd s2 si invers.
    Ultimul episod la s2 a fost foarte bun fata de restul sezonului, iar la twau in ultimul episod inafara de ultimele 2 minute nu a fost nimic iesit din comun/interesant, scazand calitatea de la episod la episod.
    Twd s1 perfect, cel putin ep2 mi s-a parut genial
    Sper sa nu strice Game of Thrones

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 10 FirstFirst ... 7 8 9 10 LastLast

Similar Threads

  1. The Walking Dead: Dead Yourself By MonkY in forum Apple
    Replies: 12 Last Post: 05-02-2013, 00:08
  2. Replies: 0 Last Post: 26-04-2012, 11:40
  3. Replies: 0 Last Post: 26-04-2012, 11:40
  4. Replies: 0 Last Post: 25-04-2012, 11:05
  5. Replies: 0 Last Post: 29-02-2012, 08:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts