Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 87

Thread: Hellblade: Senua's Sacrifice

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Hellblade: Senua's Sacrifice


  2. #2 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Ce au spus cei de la Ninja Theory pe twitter:

    "There is a 3rd way. Between AAA and Independent: Independent AAA. A game that we make for Ninja Theory fans."

    "We will make a game that feels and looks AAA, but will be smaller, lower priced and delivered independently."

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ninja Theory's Hellblade Interview - Dominic Matt…:

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Hellblade

    Incercand sa updatez lista de exclusivitati pentru PS4, am observat ca ne lipseste un thread pentru Hellblade (la search cel putin nu dau de el). Trailerul acestui nou IP incepe cu urmatoarea fraza: "And if you stare into the abyss, the abyss will stare back at you". Pai cam atat am vazut si eu din jocul asta: abisul! Incep sa nu mai suport trailerele de jocuri care nu prezinta nici macar o secunda de gameplay. Da, e frumos sa stii ca e "ceva cu sabii" (si scrie ceva pe sabie, nu asa, oricum), ca e cu o gagica tare, ca e de la cei care au facut Heavenly Sword, Enslaved si DmC... dar parca e si mai frumos cand vezi si tu ca se misca o pulpa in real-time (buei, am zis pulpa, da?!?).

    Mai multe detalii aici: Hellblade Revealed for PS4, Developed by Ninja Theory – PlayStation.Blog.

    Attached Images Attached Images hellblade_1.jpg hellblade_2.jpg hellblade_3.jpg hellblade_4.jpg

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nariko!

  6. #6 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Era un thread in Console Club. Jocul este First on PlayStation, nu exclusiv complet.

    http://www.consolegames.ro/forum/f60...701-hellblade/

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bon... moved. And moving again... si sa-l scot din lista de exclusive atunci. Grr.

  8. #8 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dev diary:


  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Continuare pt ^^^ dupa min 6
    Hellblade - Creating The Game Trailer (PS4) (Ninj…:

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Doamne ce de inginerii au facut ca sa iasa ceva ok cu buget redus... E pacat cand vezi studiouri cu oameni atat de pasionati cum fac bici din nimic, in timp ce altii se lafaie in bani si scot niste mizerii...

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Abia acum am aflat si eu despre jocul asta si imediat cum am aflat de cine este realizat, m-am entuziasmat, dar...cam degeaba.

    Imi doresc o continuare, chiar si doar spirituala, pentru Enslaved (unul din cele mai underrated jocuri din ultimii ani, dupa parerea mea), dar vad ca se focueaza tot spre un Heavenly Sword/DMC like game... Pacat...
    Mi-a placut enorm emotia transmisa si povestea/combat-ul/puzzle-urile/lumea din Enslaved. Dar deh...nu asta se cere. Lumea vrea doar hack'n'slash...

  18. #18 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ce lume vrea hack n slash mai? N-a aparut unul de Doamne-Ajuta de ani de zile, in afara de remasters. E genul meu preferat si stiu despre ce vorbesc, e total ignorat in ultimii ani.
    Si ce te face sa crezi ca un joc de genul asta nu poate transmite emotia din Enslaved?

  19. #19 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Apreciez onestitatea care o arata in video-urile astea .


  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu stiu, dar vad ca DMC si alte jocuri de gen, au fost primite foarte bine, deci sunt jocuri care prind la un anumit public (mai putin la mine, cred), dar eu caut mai mult 3rd person action-adventure, cu puzzle si univers bun, cum a fost Enslaved, decat un joc gen DMC, unde mergi, ajungi intr-un loc cu 10-20-50 de inamici pe care sa-i omori, se deschide un pasaj, mergi mai departe, ajungi iar undeva cu multi inamici samd, dar nu mai diversificat.

    Asta m-a atras fff mult la Enslaved si totul combinat cu chimia dintre ei 2 si animatiile faciale foarte bine realizate.

    Din ce am vazut pana acum, pare sa mearga mai mult spre Heavenly Sword decat spre Enslaved. Dar poate la final, vom vedea ceva intre, ceva ce va fi chiar bun...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Senua's Saga: Hellblade 2 By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 49 Last Post: 11-04-2024, 18:27
  2. Replies: 0 Last Post: 10-06-2015, 18:54
  3. Replies: 0 Last Post: 27-08-2014, 15:35
  4. Replies: 0 Last Post: 12-08-2014, 23:40
  5. Soul Sacrifice By OlBlueEyes in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 39 Last Post: 16-08-2013, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts