Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 184 of 283 FirstFirst ... 84 134 174 182 183 184 185 186 194 234 ... LastLast
Results 3,661 to 3,680 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3661 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am zis mai sus că am citit regulamentul, aia cu 7 zile este altceva, 3 zile consecutive.
    Întreb pentru că ultima data mi-au spus că nu te califici daca produsul face parte dintr-o ofertă, in magazinele concurente, deși în regulamentul lor nu scrie acest lucru.

    PS: Nu mă aștept la o minune, condițiile sunt atât de bine scrise încât nu mai ai nicio șansă la valori atât de mari. In trecut a fost alta poveste...

    PPS: Văd ceva legat și de cele 7 zile, vedem peste o săptămână

    LE: Gata, nu mai sunt eligibil, trotineta a dispărut subit din stocul Flanco, it's a kind of magic!

  2. #3662 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu primesti de 2 ori diferenta, e o reclama mincinoasa. Au scris termenii cu gandul sa nu iti dea nimic, nu ca sa fie cinstiti cu preturile: daca pe siteul concurent produsul este la oferta (i.e. orice produs de la eMag care are un pret absurd taiat cu o linie sub care e trecut un pret normal, pentru ca ei mereu isi trec intreg stocul la promotii) nu te califici.

  3. #3663 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Trage-ti-le o reclamatie la ANPC. Sunt singurii care dau garanție 1 an la produse, cand legea spune 2 ani.

  4. #3664 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu primesti de 2 ori diferenta, e o reclama mincinoasa. Au scris termenii cu gandul sa nu iti dea nimic, nu ca sa fie cinstiti cu preturile: daca pe siteul concurent produsul este la oferta (i.e. orice produs de la eMag care are un pret absurd taiat cu o linie sub care e trecut un pret normal, pentru ca ei mereu isi trec intreg stocul la promotii) nu te califici.
    Eu am beneficiat de 2x diferenta la un router, cand la eMag era mai ieftin cu ~90 lei. Si a ramas pretul timp de o saptamana si mi-au dat un voucher, parca. Nici nu mai stiu.

    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Trage-ti-le o reclamatie la ANPC. Sunt singurii care dau garanție 1 an la produse, cand legea spune 2 ani.
    P-asta de unde ai mai scos-o? La ce produse? Eu tot ce am luat de la ei (nu ma refer la jocuri) a avut garantie 2 ani.

  5. #3665 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  6. #3666 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La casti e 2 ani. Am puat 2 perechi de casti de la ei si am avut 2 ani.

    La controllere din ce stiu, asa e legea. A mai fost o discutie pe tema asta in urma cu ceva timp.

  7. #3667 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Habar nu ai. Ti-am dat link sa vezi, pune-ti ochelari cu dioptrii adecvate. La controller nu e nicio lege speciala. Legea spune minim 2 ani.

  8. #3668 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    La accesorii, garantia este intre 6 si 12 luni.

  9. #3669 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Habar nu ai. Ti-am dat link sa vezi, pune-ti ochelari cu dioptrii adecvate. La controller nu e nicio lege speciala. Legea spune minim 2 ani.
    Și frumos nu știi să te exprimi? Indiferent dacă are sau nu are dreptate omul.

  10. #3670 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Ripjaws View Post
    La accesorii, garantia este intre 6 si 12 luni.
    Nu exista noțiunea de accesorii in legislația cu garantiile, ci doar noțiunea de produs. Toate sunt produse. E păcăleală chestia cu accesoriile.

    ---------- Post added 23-08-2019 at 18:48 ----------

    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    Și frumos nu știi să te exprimi? Indiferent dacă are sau nu are dreptate omul.
    Pai ii explic de 2-3 ori si tot habarnist este. Nici macar nu se uita 2 min la specificatiile acelui produs sa vada ca garanția e de doar 12 luni si ma contrazice ca garanția ar fi de 2 ani.

  11. #3671 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    chill guyz ... nu e frumos sa "ataci" dupa ce incerci sa ajuti, daca respectiva persoana tot nu intelege exista mereu "self-control" si ignore.

  12. #3672 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Pai ii explic de 2-3 ori si tot habarnist este. Nici macar nu se uita 2 min la specificatiile acelui produs sa vada ca garanția e de doar 12 luni si ma contrazice ca garanția ar fi de 2 ani.
    Bah da tu esti prost sau faci pe interesantu? Mai las-o-n mama ma-sii de treaba!
    Daca eu iti spun ca am luat 2 perechi de casti de la Altex si am 2 ani garantie la ambele ma faci prost sau chior?

    Nu exista noțiunea de accesorii in legislația cu garantiile, ci doar noțiunea de produs. Toate sunt produse. E păcăleală chestia cu accesoriile.
    Cu asta ai dreptate. In cazul in care cineva e nedreptatit de acest lucru si-i si pasa/observa, trebuie facuta reclamatie la ANPC.

    In cazul meu, daca iau un controller (nu a fost cazu pana acum) sa zicem si dupa 1 an de jucat doar pe el, observ o problema cu produsu, cred ca si uit ca mai aveam garantie sau nu mai gasesc certificatul prin casa, asa ca merg frumos si-mi iau altul.

    Dar eu sunt genul de om care nu a stricat niciodata un controller si la absolut orice consola am avut, am folosit doar controller-ul original pana am schimbat controla.

  13. #3673 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu chiar nu inteleg de ce ai simtit nevoia sa deraiezi asa dupa ce v-am rugat sa chill ...

  14. #3674 SP
    Banned wd87's Avatar
    @MediaGalaxy
    aduceti Spider-Man Game Of The Year Edition?

  15. #3675 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Ce se mai aude de edițiile Special și CE de la Death Stranding?

  16. #3676 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Quote Originally Posted by wd87 View Post
    aduceti Spider-Man Game Of The Year Edition?
    Marvel’s Spider-Man Game of the Year (GOTY)

  17. #3677 SP
    Banned wd87's Avatar
    bun dar,

    1. pretul de 210 lei, nu e cu $10 cam in plus? vad ca pretul pe US e $40, = ~170 lei, un joc $60 ca Death Stranding e 280 lei, $60 e 260 lei, hai 10~20 lei in plus margine de eroare la Death Stranding si alte jocuri, dar de unde 40 lei in plus pentru Spiderman GOTY

    2. vad ca poza de pe site a jocului are mai multe limbi pe coperta, asa are si jocul real sau e poza aiurea si are doar engleza? (da, stiu ca jocul are limba engleza chiar daca are si alte limbi pe coperta, dar pentru cativa oameni conteza daca copera are 30 de limbi sau e curata doar engleza)

  18. #3678 SP
    Member codpin's Avatar
    Nu ca tin partea retailerilor dar preturile la noi sunt calculate din euro. Daca un joc e $60 in state, in europa e 60 euro. Daca calculezi o sa vezi ca iti iese suma...

  19. #3679 SP
    Banned wd87's Avatar
    pai atunci sa mareasca pretul ca jocul e 50 euro/45 lire sterline si asta inseama 240 lei
    si sa mai mareasca si la Death Stranding ca pe afara jocul e 70 euro pt editia standard ceea ce inseamna 330 lei si a noi e doar 280

  20. #3680 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai in cazul asta, sunt 2 posibilitati. Ori ala o sa fie pretul day 1, urmand sa se scumpeasca dupa aia, ori pentru ca suntem tara de mana a 3a, avem o mica reducere la jocuri.

    Dar in loc sa comentam ca sunt jocurile prea ieftina, mai bine ne bucuram.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 184 of 283 FirstFirst ... 84 134 174 182 183 184 185 186 194 234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts