Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Recomandare: PS3/XBOX

  1. #1 SP
    Junior Member Rocket's Avatar

    Recomandare: PS3/XBOX

    Salut, nu stiam de acest forum dar l-am gasit acum 2 zile cand cautam ceva pe google. As vrea sa imi cumpar o consola (PS3 sau XBOX) insa nu stiu ce sa aleg. Am citit "Ghidul cumparatorului consolist" postat pe Khan insa as dori cateva sfaturi.
    Sunt interesat numai de simulatoare sportive gen fifa/nba/madden nfl/fight round singura exceptie fiind mafia2 . Despre PS3 nu prea stiu nimic, dar de XBOX am auzit ca se incinge dupa cateva ore de joc.
    Sper sa nu fiu luat la misto si astept sfaturile voaste. Multumesc anticipat.

  2. #2 SP
    Member Skaar's Avatar
    Daca nu te intereseaza exclusivitatile consolelor, asteapta sa apara ps3 slim la noi si ia-l ala

  3. #3 SP
    Member dogdan's Avatar
    uitate si tu la jocurile exclusive fiecarei console si gandestete ce iti place.
    parerea mea este sa iti iei ps3.

    Quote Originally Posted by Grold View Post
    Daca nu te intereseaza exclusivitatile consolelor, asteapta sa apara ps3 slim la noi si ia-l ala
    um...flamingo ?

  4. #4 SP
    Member Skaar's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    uitate si tu la jocurile exclusive fiecarei console si gandestete ce iti place.
    parerea mea este sa iti iei ps3.


    um...flamingo ?
    ah.. nu stiam ca a aparut si la noi

  5. #5 SP
    Junior Member Rocket's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    uitate si tu la jocurile exclusive fiecarei console si gandestete ce iti place.
    parerea mea este sa iti iei ps3.


    um...flamingo ?
    Unde as putea sa vad asta?
    PS: Conteaza de unde cumpar consola? De ex am vazut ca au si la altex si la multe magazine. Sau mai bine comand de pe un site special?
    Repet, nu ma prea pricep asa ca va rog sa va faceti cat mai bine intelesi. Mersi.

    ---------- Post added at 11:32 PM ---------- Previous post was at 11:30 PM ----------

    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    uitate si tu la jocurile exclusive fiecarei console si gandestete ce iti place.
    parerea mea este sa iti iei ps3.


    um...flamingo ?
    De ce?

  6. #6 SP
    Member dogdan's Avatar
    daca pretul este la fel sau mai mic in magazin ia din magazin dar vezi si garantia la altex este de 2 ani ceia ce e bine.

  7. #7 SP
    Member Vami's Avatar
    Totul depinde de tine.

  8. #8 SP
    Junior Member Rocket's Avatar
    Quote Originally Posted by Grold View Post
    Daca nu te intereseaza exclusivitatile consolelor, asteapta sa apara ps3 slim la noi si ia-l ala
    Care e diferenta dintre PS3 , PS3 slim si XBOX?

    Exclusivitati adica jocurile care se dau atunci cand cumperi o anumita consola?

  9. #9 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    slim e mai ieftin iar un xbox e mai modest

  10. #10 SP
    Junior Member Rocket's Avatar
    Quote Originally Posted by lotoganja View Post
    slim e mai ieftin iar un xbox e mai modest
    Dar slim e peste xbox?

  11. #11 SP
    Member dogdan's Avatar
    diferenta dintre ps3 si ps3 slim este doar de aspect slim-ul find mai mic, xbox 360 este cu totul alta platforma.
    ps3 are mai multe are excusivitati care nu pot fi jucate decat pe ps3,blu-ray,multiplayer gratis,este mai stabila se strica mai putin decat xbox 360.
    xbox 360 are exclusivitati dar multe se gasesc si pe pc (deci daca ai un pc bun i-ati ps3 direct),muliplayer mai bun si interfata mai usoara dar trebuie sa platesti 50$ pe an sau 7$ pe luna,hdd care nu poate fi schimbat cu unul de pc trebuie sa iei tot de la microsoft,un mare minus ar fi rrod o defectiune a xboxurilor dar pare sa se fi diminuat cu valul nou de console(jasper).

    Quote Originally Posted by Rocket View Post
    Dar slim e peste xbox?
    cred ca nu intelegi esenta consolelor, in alta ordine de idei la console nu e ca la caclulator una sa fie peste celalta din punct de vedere tehnic si chiar daca ar fi nu ar conta deloc, tot ce conteaza la console sunt jocurile exclusive !!! daca mie imi plac mai mult exclusivele de pe xbox atunci e mai bun xboxul pentru mine si viceversa , intelegi ?

    @walkman eu am 360 si am spus ps3.

  12. #12 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Este umpic dificil sa ti se raspunda la intrebare ptr. ca este clar ca cine are XBOX360 va spune xbox si cine are PS3 va spune PS3.Sfatul meu e sa te documentezi tu 1~2 sapt despre console ,eventual sa mergi la magazine unde sunt expuse ptr. a te juca si sa incerci sa decizi singur,nu ceeea ce le place altora..Dar oricum..Eu iti zic PS3

  13. #13 SP
    Junior Member Rocket's Avatar
    Jocurile exclusive adica care pot fi jucate doar pe o anumita consola nu? Din punctul asta de vedere inteleg ca PS3 este mai bun. Adica sunt jocuri care apar doar pe PS3. Dar jocurile care ma intereseaza pe mine (fifa/nba etc..) se pot juca pe amandoua, deci ramane la alegerea mea. Am inteles cum trebuie?
    La faza cu multiplayer ai spus ca xbox este mai bun dar inteleg ca trebuie sa platesc ca sa ma pot juca

  14. #14 SP
    Member Skaar's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Este umpic dificil sa ti se raspunda la intrebare ptr. ca este clar ca cine are XBOX360 va spune xbox si cine are PS3 va spune PS3.Sfatul meu e sa te documentezi tu 1~2 sapt despre console ,eventual sa mergi la magazine unde sunt expuse ptr. a te juca si sa incerci sa decizi singur,nu ceeea ce le place altora..Dar oricum..Eu iti zic PS3
    Nu chiar.. eu am un 360 si ii spun ca daca nu il intereseaza exclusivitatile, sa-si cumpere un ps3
    --Xbox:
    -exclusivitati mai bune (cel putin pentru mine)
    -online play mai bun (care costa incredibila suma de 0.64lei pe zi)
    -design-ul controllerului cu mult peste ps3

    --PS3:
    -blu-ray player
    -si exclusivitatea God of war

    EDIT:
    P.S. Sansele sa ai RROD sunt foarte mici acum asa ca asta nu mai conteaza cand vrei sa-ti iei o consola

    EDIT 2:
    Oricum cel mai probabil OP-ul e un troll, dar... meh

  15. #15 SP
    Junior Member Rocket's Avatar
    Quote Originally Posted by Grold View Post
    Nu chiar.. eu am un 360 si ii spun ca daca nu il intereseaza exclusivitatile, sa-si cumpere un ps3
    --Xbox:
    -exclusivitati mai bune (cel putin pentru mine)
    -online play mai bun (care costa incredibila suma de 0.64lei pe zi)
    -design-ul controllerului cu mult peste ps3

    --PS3:
    -blu-ray player
    -si exclusivitatea God of war

    EDIT:
    P.S. Sansele sa ai RROD sunt foarte mici acum asa ca asta nu mai conteaza cand vrei sa-ti iei o consola
    Online play mai bun in ce sens? / Adica nici 10.000 lei vechi pe zi?

  16. #16 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    XBOX360

    + LIVE (network) bine implementat
    + 3 ani garantie (Gameshop)
    + jocurile sunt putin mai ieftine
    + headset inclus

    PS3 / PS3 Slim

    + Blu-Ray player
    + Wi-Fi inclus
    + poti pune HDD 500GB
    + internet browser
    + PSN (network) free
    + jocuri region-free

    Cam asa le vad eu. In rest...jocuri bune sunt pe ambele console. Ca un sfat, documenteaza-te bine.

  17. #17 SP
    Member Vami's Avatar
    Si mai depinde de exclusivitati arunca un ochi pe ele si ce iti place mai mult alegi.

  18. #18 SP
    Junior Member Rocket's Avatar
    Ok multumesc tuturor pt sfaturi, daca mai aveti ceva de spus chiar va rog.

  19. #19 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Trebuie mentionat si aspectul ca pentru PS3 va trebui sa iti cumperi toate jocurile. Daca e inutila informatia asta, chiar ma bucur.

  20. #20 SP
    Member maweryck's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandare Gamepad PS3 - stil Xbox 360 By sherban1988 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 26-01-2015, 18:06
  2. Replies: 38 Last Post: 06-12-2014, 14:47
  3. Recomandare monitor pentru Xbox one By Popae36 in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 15-09-2014, 11:31
  4. Recomandare monitor ps3 si pc full hd By mihaidinbuc in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 30-01-2011, 23:03
  5. Recomandare ps3 bundle By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 31 Last Post: 15-12-2010, 23:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts