Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Modalitati de display / stocare colectie

  1. #1 SP
    Banned Templier's Avatar

    Modalitati de display / stocare colectie

    Ma bate gandul sa imi fac niste rafturi sau cutii de display a jocurilor sau consolelor si vroiam sa stiu daca si pe voi v-ar interesa asa ceva.Cum sau unde va tineti colectia?

  2. #2 SP
    Member eastbason's Avatar
    http://m.ikea.com/ro/ro/catalog/products/art/10119206/
    Asa ceva cred ca este cel mai indicat pentru ce ai tu. Nu ai console mari in cutii...deci fara probleme poti pune tot ce ai portabil pe rafturi aici. Sa nu mai vorbim cum se vede daca ii pui si un proiector cu led sus...

  3. #3 SP
    Member viezure's Avatar
    Detolf este default-ul pentru colectionarii de orice

  4. #4 SP
    Member eastbason's Avatar
    Singura problema e ca nu poti pune o consola grea de 5 kg pe raft...dar nici nu este cazul la tine din ce am vazut.

  5. #5 SP
    Banned Templier's Avatar
    Am raft din ala dar ma gandeam la ceva custom made

  6. #6 SP
    Member eastbason's Avatar
    Are rost ? Muncesti aiurea si rar iti iese asa cum ai planuit. Mai bine mergi si cumperi ceva gata facut...

  7. #7 SP
    Banned Templier's Avatar
    ma gandesc ca e marfa sa ai ceva personalizat decat un raft simplu


  8. #8 SP
    Banned Templier's Avatar
    cam asa ceva
    Attached Images Attached Images 12666512_10153831804537092_664623291_n.jpg 12665788_10153831804492092_130446900_n.jpg

  9. #9 SP
    Member eastbason's Avatar
    uploadfromtaptalk1454872579120.jpg
    O metoda super tare de display pentru colectionarii de figurine nintendo.

  10. #10 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    A inceput si colectia mea de figurine sa prinda contur si principala problema in viitorul apropiat este modalitatea de stocare. Imi place foarte mult raftul de mai sus dar il puteam gasi undeva in magazinele noastre ? Sau aveti cumva si alte arternative pentru stocarea unor amiibouri si ceva statuete?

    L.E: De asemenea voi tineti jocurile de PS4 pe un raft special, ca tot am cautat unul si spre surprinderea mea nu am gasit nimic, decat pentru dvd-uri cu filme care probabil au un spatiu mai mic si nu incap carcasele jocurilor de PS4.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Carcasele de DVD-uri sunt mai mari decat cele de PS4.

  12. #12 SP
    Member Viteza's Avatar
    Pentru jocuri eu folosesc asta: Raft Pirelli - kika - Bine ai venit in lumea kika!. Dar daca tot vorbim de solutii de display, eu am figurina din Prestige Ed DS3, si ma intrebam daca raftul Detolf, de mai sus, ar putea sa sustina greutatea statuetei.

  13. #13 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Arata bine acel raft dar de curiozitate , tu cum pui jocurile ? Ai putea sa pui o poza?

  14. #14 SP
    Member Viteza's Avatar
    Cam asa arata. E o poza mai veche unde setup-ul era work in progress, dar iti dai seama cum arata.

  15. #15 SP
    Banned Templier's Avatar
    @ apbaciu cate figurine amiibo ai ?

  16. #16 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    12 , dar nu cred ca ma opresc aici .

  17. #17 SP
    Banned Templier's Avatar
    si acum cum le tii

  18. #18 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Pe o comoda unde a fost TV-ul, acum el fiind prins in perete.

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ideea topicului e foarte buna, dar cred ca ar fi indicat sa puneti poze cu situatia pe care o aveti si apoi sa spuneti ce doriti sa schimbati/faceti diferit. E greu sa ne imaginam ce si cum e la voi altfel.

    @Viteza: Eu zic ca e foarte necesar sa faci ceva cu acele cabluri, arata foarte rau. Daca ai gips carton fa gauri pentru ele.

    Am vazut la multi tendinta de a pune TV-ul pe perete, dar daca nu puteti face ceva cu cablurile lasati TV-urile pe comode sau unitati speciale incat sa nu le vedeti.

  20. #20 SP
    Member Viteza's Avatar
    Cablul de la charger nu prea am cum sa il ascund. Doar sa il fac alb Cablurile de la TV si consola sunt bagate intr-un organizator de cabluri fixat in perete acum. O sa pun o fotografie mai recenta. Live nu este atat de deranjant cablul ala, mai ales ca seara cand ma joc, am doar o lampa cu sare de Hymalaya ca sursa de lumina si nu se vede nici un cablu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Pot folosi stick USB pentru un spatiu de stocare mai mare ? By denisov in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 29-12-2014, 11:49
  2. Replies: 3 Last Post: 19-03-2010, 11:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts