Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Haideti sa donam!

  1. #1 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

    Lightbulb Haideti sa donam!

    Salut,

    Incep acest thread prin a spune ca nu am nici o legatura personala de tip prietenie, amicitie sau orice altceva cu detinatorul acestui forum, in afara de respect.
    Nu ne cunoastem si nu voi avea nici un beneficiu personal in urma acestei postari.

    Astazi ma uitam iarasi la rubrica 'ce ne-am cumparat azi' si nu pot sa nu observ cum umplem cu totii zeci de pagini pe saptamana acolo, me included, dar counterul ala de Goal Amount este freezed la 590 de euro de mai bine de 2 luni de zile.
    Pentru o clipa, m-am simtit prost.

    Vreau sa facem cu totii un exercitiu simplu si sa ne imaginam o dimineata in care ne trezim, ne bem cafeaua, iar acest forum nu mai exista.
    Nu stiu ce reprezinta pentru voi, dar eu inainte sa vad cum e vremea afara dau un browse pe forum pentru a imi incepe ziua. Inainte sa ma culc, din nou, ma uit cu drag la threadurile care ma pasioneaza.

    Sunt oameni care fac o documentare de gaming aici incat eu nici nu mai simt nevoia sa citesc publicatii de gaming. Hell yeah, intru aici si citesc cele mai noi stiri si vad mereu updated la zi cele mai noi trailere.
    Indragesc aceasta comunitate foarte mult si n-as suporta sa vina momentul acela in care dam click si... error 404...

    Voi incepe eu printr-o donatie initiala de 30 de Euro. Nu o fac ca sa 'fiu verde', eram verde deja pentru inca ceva vreme.
    O fac pentru ca vreau ca acesta comunitate sa traiasca si sunt constient ca nimeni nu este dispus la infinit sa faca acte de caritate.
    Daca fiecare dintre cei care rezoneaza cu opinia mea sau care posteaza saptamanal la 'ce ne-am cumparat azi' sunt dispusi sa dea 1/3 din aceasta suma, depasim Goal Amount lejer.

    Haideti ca putem!
    Va multumesc anticipat!

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks Xander RO pentru initiativa!

    Chiar daca a fost din nou un an greu pentru toti, suntem inca aici. Si chiar daca se strang banii, chiar daca nu, vom face tot posibilul sa mergem mai departe. Chiar si fara bani pentru editori, moderatori, programatori... le rezolvam cum putem cu o mica echipa de nota 10, plus aportul vostru.

    Important este ca voi sa fiti OK, sa fiti safe. Aveti grija de voi cu nebunia asta de pandemie, bonus criza energetica, criza financiara, criza politica and so on. In rest, stiti cum e... banii se fac si se duc... voi sunteti importanti. Si daca aveti de ales intre a va face o mica placere cu o achizitie si a dona pentru CG, va rog sa va satisfaceti acea placere intai. Viata e prea scurta pentru a va refuza micile placeri.

    Respect si multumesc inca odata tuturor!
    Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!


  3. #3 SP
    Member westy9009's Avatar
    nu imi mai aduc aminte ... se poate dona si prin REVOLUT ?

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Da, poftim:
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pentru cei care detin Revolut, puteti face plata folosind acest link. Va rog sa specificati la detaliile tranzactiei ce username aveti.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deja am primit 2 donatii azi prin Revolut. De la iionut si sup3rfly. Thanks guys! O sa trec acum in sistemul de donatii si veti primi Premium.

  6. #6 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Am donat si eu cat am putut, sper sa reziste site-ul in continuare, e singurul de genul ramas in Romania.

  7. #7 SP
    Member SavePluto's Avatar
    Thanks @Xander RO pentru reminder! Intradevar un forum pe care dau browse de ani de zile si de care ma bucur ca exista.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Inca o donatie de la TravisPastrana, Papillon_, SavePluto si Mihail. Wow, de mult nu am mai avut asa impuls. Imediat trec in sistemul de donatii.
    Thanks guys! It really means a lot! Si sincer, nu este despre sumele donate cat despre gest si suportul vostru.
    Respect!

  9. #9 SP
    Member flaviud's Avatar
    Am donat si eu prin Revolut, într-adevăr consolegames.ro e un loc special si sper sa reziste in continuare. Sarbatori fericite tuturor!

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks flaviud! Cu ajutorul tau am trecut de pragul de 60%.
    Sarbatori Fericite!

  11. #11 SP
    Junior Member Tavicu's Avatar
    Hei! Am donat si eu nitel prin PayPal in semn de multumire ca datorita acestui forum am reusit sa prind un Xbox Series X pe stock
    Sarbatori fericite!

  12. #12 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    UP!
    Mai facem un push ca sa trecem de 70%?

    Multumesc tuturor celor care au inteles mesajul meu si care au ajutat comunitatea noastra cu cat s-a putut!
    Sarbatori fericite tuturor!

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks Mishy, Valeriu si Tavicu pentru donatie.
    Yay, 63%! Sărbători Fericite!

  14. #14 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salutare,

    Dupa ce in 2021 am facut cu totii un rally up excelent, anul 2022 a fost un an plin de incercari pentru toata lumea iar progresul de donatii de pe forum a fost unul catastrofal.

    N-am vrut sa postez iar de sarbatori ca in 2021 pentru ca sunt constient ca pentru toata lumea a fost un an greu iar luna decembrie nu este tocmai potrivita pentru a cheltui bani si pe 'altceva'.

    N-am stiut exact care a fost impactul acestui progres devastator al donatiilor in 2022 dar am anticipat corect, o postare a lui Monky dintr-un alt thread m-a scuturat rau de tot si am realizat ca daca nu contribuim putin fiecare s-ar putea sa ne despartim iar lucrul acesta ar fi crunt.

    De aceeam revin la fiecare dintre voi cu rugamintea ca, in limita unui pachet de tigari, a unui joc, a orice, sa ajutam fiecare aceastea comunitate cu cat putem, pentru a putea exista in continuare.

    Multumesc anticipat!

  15. #15 SP
    Member flaviud's Avatar
    Salut, mai este posibil prin Revolut? Am incercat direct, dar nu vreau sa-mi fac iar cont de PayPal, ms

    Edit: hai ca imi fac cont de PayPal

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    Salut, mai este posibil prin Revolut? Am incercat direct, dar nu vreau sa-mi fac iar cont de PayPal, ms

    Edit: hai ca imi fac cont de PayPal
    Salut. Se poate si prin Revolut

    Pentru cei care detin Revolut, puteti face plata folosind acest link. Va rog sa specificati la detaliile tranzactiei ce username aveti.

  17. #17 SP
    Member flaviud's Avatar
    Am dat deja prin PayPal, dar e ok ca ai pus si linkul de la Revolut, ca e mult mai usor pe viitor

  18. #18 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Salutare,

    Dupa ce in 2021 am facut cu totii un rally up excelent, anul 2022 a fost un an plin de incercari pentru toata lumea iar progresul de donatii de pe forum a fost unul catastrofal.

    N-am vrut sa postez iar de sarbatori ca in 2021 pentru ca sunt constient ca pentru toata lumea a fost un an greu iar luna decembrie nu este tocmai potrivita pentru a cheltui bani si pe 'altceva'.

    N-am stiut exact care a fost impactul acestui progres devastator al donatiilor in 2022 dar am anticipat corect, o postare a lui Monky dintr-un alt thread m-a scuturat rau de tot si am realizat ca daca nu contribuim putin fiecare s-ar putea sa ne despartim iar lucrul acesta ar fi crunt.

    De aceeam revin la fiecare dintre voi cu rugamintea ca, in limita unui pachet de tigari, a unui joc, a orice, sa ajutam fiecare aceastea comunitate cu cat putem, pentru a putea exista in continuare.

    Multumesc anticipat!
    puteti ajuta cg ul si participand la licitatie, de asemenea

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks guys pentru suport si pentru cuvintele frumoase!

    Eu personal chiar nu am vrut sa mai ma "plang" in mod public... mai ales stiind ca a fost un an greu pentru toti, nu doar pentru CG. Recunosc ca sunt in urma cu plata hosting-ului (cred ca am ramas pe la Octombrie 2022), dar nu ma las asa usor. Si da, ajuta fiecare gest de-al vostru, chiar si atunci cand nu este vorba de bani. Pentru ca am tot spus-o de-a lungul timpului, mica noastra comunitate nu a fost niciodata gandita pentru a face bani (sunt oricum un foarte slab "afacerist"), sau pentru a avea eu sau altcineva din echipa cine stie ce beneficii.

    Banuiesc ca ati observat ca si eu am fost mai putin activ. Cei care ma cunosc, stiu ca am incercat sa fiu ceva mai activ pe Facebook, dar cred ca incet-incet ma voi retrage de acolo. AI-ul, botii si modul de moderare de acolo, sunt criminali. Am ajuns sa fiu blocat cate 7-14-21 zile pentru un simplu meme. Sau pentru vreo gluma nevinovata. Sau pentru ca pur si simplu asa a considerat un bot. Same goes for Twitter (unde btw, e plin de spam, de bots & fake accounts). Oricum, a ajutat experienta de pe-acolo. Ma gandesc ca poate voi reusi sa integrez cateva functii ca sa fie mai usor si la noi pe forum.

    Anyway, important e ca inca suntem up & running. Si vorba lui asat de mai sus, cred ca ar trebui sa caut prin tolba mea de jucarii, sa mai scot si eu cate ceva la licitatie. Meanwhile, aveti grija de voi... si sa speram ca va fi un an mult mai bun!

    Respect!

    Btw, extra thanks goes to sexbobomb91 & flaviud pentru donatie!

    ---------- Post added 06-01-2023 at 14:12 ----------

    Inca o donatie, de la iionut! Yay!

  20. #20 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Rezolvat.
    Sa fie cu folos.

    MonkY, te rog sa confirmi cand intra banii (PayPal).
    Multumesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Haideti sa ne jucam in retea System Link (Nu pe xbox LIVE) By cats99999 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 49 Last Post: 06-03-2013, 21:37
  2. Haideti sa jucam niste SSBB By Sosetila in forum Nintendo Wii
    Replies: 2 Last Post: 12-08-2011, 19:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts