Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: King's Quest: The Complete Collection

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    King's Quest: The Complete Collection

    Am inteles ca acum vreo 30 de ani franciza asta a avut succes, azi am vazut ca s-a lansat un fel de remake, episodic. Recenziile pana acum par foarte bune, va las mai jos cateva exemple. Din ce am inteles, cei care cumpara Season Pass-ul primesc cadou 4 teme plus un episod bonus exclusiv. Practic, pe langa cele 5 episoade initiale, detinatorii Season Pass primesc in plus "Epilogul"

    PS Daca era deja un topic imi cer scuze

    http://www.ign.com/articles/2015/07/...emember-review

    http://www.gamespot.com/reviews/king.../1900-6416206/

    http://www.destructoid.com/review-ki...r-296636.phtml


    Si un review de la baietii care ies mereu in evidenta au iesit si acum
    http://www.polygon.com/2015/7/28/903...box-one-ps4-pc

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Yo astept un video review

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Review


    Plus dacă aveți timp și chef

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da...interesant. Cred ca-l voi incerca si eu dupa ce termin Life is Strange, dar nu inteleg ce-i cu grafica asta oribila. La fel ca titlurile celor de la TellTale, arata penibil pentru un joc ce iese si pe PS4/Xbox One.

    Nu inteleg de ce naiba nu folosesc ceva super lucrat, gen Vanishing of Ethan Carter, tocmai pentru ca esti mereu "on rail" si ai camera in puncte fixe. Ar putea sa pre-randeze totul, eventual si ar arata mult mai bine.

    Am adorat The Walking Dead si Wolf Among Us, dar trebuie sa recunosc, aratau oribil. Si la fel arata si asta. Totul este super butucanos si calitatea texturilor este execrabila.

    Stiu, e vb de emotie si de poveste. Dar am putea sa ajungem si noi la un minim absolut pentru anul 2015 si sa nu ramanem cu grafica de PS2, doar pentru ca un joc este de aventura si se apropie mai mult de cele clasice.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu iubesc grafica asta, ieri când l-am încercat i-am spus unui amic exact ce spun ăștia mai sus, mi-a adus aminte de desenele animate făcute de Disney. Dpmdv e peste jocurile Telltale

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e faza, ca nici macar nu-mi aduce aminte de desenele alea.
    Poate ceva gen Dragon's Lair sa aduca a filmele animate Disney.

    Uite si tu diferente...

    Eu inteleg ca ei spre asta tind si apreciez stilul grafic cartoon-ish, dar as prefera o calitate mai buna a texturilor (vezi min 1:50 in primul review - arata absolut penibil).

    Oricum, jocul pare fun si povestea sunt sigur ca este captivanta, dar repet, ar trebui sa avem niste asteptari mai mari, cand dam bani pe un nou hardware, nu sa ramanem la aceiasi grafica prafuita.
    Attached Images Attached Images dragons-lair-screenshot-4.jpg lionkingcast.jpg 1280x720-vw8.jpg

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu știu, eu când l-am încercat eram cu un amic în SharePlay și asta a fost prima reacție a mea, wow parcă văd desenele Disney. Azi când am văzut recenzia video am zâmbit

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am jucat vreo 3 ore, foarte frumos, vi-l recomand! O singură problemă tehnică până acum, în anumite zone apare acel stuttering, cred ca asa se numește. Poate se rezolvă printr-un patch, jocul s-a lansat fără. Nu e foarte deranjant, dar ma irita un pic

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am terminat primul capitol, mi-a plăcut mult. Poate o să vin și cu un review

  10. #10 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Te rog scrie niște păreri aici sau un review, stau pe gânduri dacă sa il cumpăr.

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am recenzia cu diacritice, știu ca moderatorii nu acceptă așa ceva, imi e greu să modific acum de pe telefon, o să vedem cum rezolvăm

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Marketingul celor de la Sony funcționează...
    King's Quest - Chapter II Continues the Tale This Month on PS4

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Episodul 1 este gratis pentru cei care au Xbox One, ar trebui să-l încercați, e foarte bun.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 06:55
  2. Replies: 0 Last Post: 11-07-2011, 12:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts