Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 81 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 ... LastLast
Results 801 to 820 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #801 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    da, la punctajul care il are pe imdb si la cati useri au votat n-ai cum sa gresesti
    (si are si niste personaje foarte interesante, de exemplu Omar)
    Ar mai fi si The Shield..tot cam acelasi gen si personajul principal mi-a placut mult
    Primele 2 sezoane sunt frumoase ... dupa aceea o da mai mult in politica si vorbaraie.


    Quote Originally Posted by afganistanu View Post
    Prison Break .. nu o sa mai existe un serial ca asta .
    Prison Break e un serial bun ... mai ales primele 3 sezoane si dupa aceea o da in telenovela.
    Un serial asemanator ... care iti prezinta viata din puscarie este OZ, mi se pare mult mai bun decat Prison Break.

  2. #802 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Prison Break l-am vazut, mi-a placut enorm. Si Oz e pe wishlist.

  3. #803 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Nu prea are legatura OZ sincer cu Prison Break, in afara faptului ca amandoua se desfasoara intr-o inchisoare (in Prison Break mai si scapa aia de acolo).
    PB are mai mult structura serialului Lost sa zicem, fiecare episod terminandu-se intr-un cliffhanger care sa te faca sa vrei sa vezi ce urmeaza.
    OZ prezinta o zi ,,obisnuita" (numai obisnuita nu prea e) dintr-o inchisoare ,,prototip" (detinutii aveau voie sa mearga liber prin ea, facand activitati gen jucat poker, TV, violuri, distribuit droguri, batai, asasinate etc. ; nici gardienii nu-s chiar cetateni modeli). Totusi, in OZ un personaj important (si naratorul fiecarui episod) e interpretat de Michael din LOST (doar ca aici e in scaun cu rotile, cum e si in Matrix Reloaded/Revolutions, coincidenta). A, si personajul Adebisi, actorul care-l interpreteaza i-a dat viata lui Mr. Eko in LOST. Trebuie iubit macar pentru magia prin care face acea caciulita sa-i steie pe cap
    Sincer dintre Prison Break si OZ as alege fara sa ma gandesc OZ, e perfect din punctul meu de vedere si nu face compromisuri, la fel ca multe seriale produse de HBO.

  4. #804 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am inceput sa ma uit la Sons of Anarchi. It's some hardcore s#!π.

  5. #805 SP
    Member Mariush's Avatar
    Am gasit scuza perfecta pentru post-ul acesta rotofei

    O noua capodopera ce te tine legat de televizor Hannibal (TV Series 2013– ) - IMDb Actorul ce il interpreteaza pe Hannibal http://www.imdb.com/title/tt2106476/?ref_=nm_flmg_act_7 este absolut epic, as indrazni sa spun chiar de calibrul lui Anthony. Daca nu ati vazut, recomand si filmul The Hunt cu acelasi actor.

  6. #806 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Sunt prin sezonul 4 la Oz. Imi place, e misto, dar nu e suficient de consistent. Vorbesc de grupuletele alea de detinuti. Actiunile si discutiile unora sunt interesante, in timp ce la povestile altora ma apuca somnu'. Pe langa asta, apar si dispar incontinuu personaje. Nici nu apuci sa te familiarizezi bine cu cineva, ca dupa un episod, doua, e gata. E fundamental diferit de Prison Break, din punctul asta de vedere, ca tot compara cineva mai sus. In PB e acelasi set de personaje mereu ( plus minus ), in timp ce in Oz au ramas vreo 4-5 de la inceput. Si inca sunt departe de final.

  7. #807 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Almost Human
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1390693159842.jpg

  8. #808 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Almost Human

    Pare interesant, thanks!

  9. #809 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariush View Post
    Am gasit scuza perfecta pentru post-ul acesta rotofei

    O noua capodopera ce te tine legat de televizor Hannibal (TV Series 2013– ) - IMDb Actorul ce il interpreteaza pe Hannibal Vânatoarea (2012) - IMDb este absolut epic, as indrazni sa spun chiar de calibrul lui Anthony. Daca nu ati vazut, recomand si filmul The Hunt cu acelasi actor.
    hehe, si mie mi-a placut foarte mult de Mads Mikkelsen dupa ce am vazut Hannibal. The Hunt a fost excelent datorita lui.

  10. #810 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Intelligence
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1391108534339.jpg

  11. #811 SP
    Junior Member zzenben's Avatar
    uploadfromtaptalk1391249447810.jpg

  12. #812 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deşi l-am văzut pe la începutul anilor '90 am zis sa il mai vad inca o data. Atunci eram prea mic si am hotarat sa imi dau un refresh Superb!
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1391813562252.jpg

  13. #813 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Bravo Dant3, asa am facut si eu. Same creepy feeling dupa atati ani )

  14. #814 SP
    Member Mariush's Avatar
    Da, foarte-foarte bun. L-am savurat si eu anul trecut. Acum urmaresc The wire, poate cel mai complet serial, alaturi de BB, bineinteles.

  15. #815 SP
    Member theusher's Avatar
    Amazon a lansat de curand 10 episoade-pilot care pot fi vizionate gratuit aici: Pilot Season on Amazon Instant Video

    Am vazut deocamdata Bosch (pe care il si recomand, distributia e excelenta: Titus Welliver, Lance Reddick si Jamie Hector (Cedric Daniels, respectiv Marlo din The Wire) si The After, creat de Chris Carter (The X-Files), care a fost sub-mediocru. In functie de numarul de review-uri pozitive vor fi alese cele care vor primi sezoane full.

  16. #816 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Rome (TV Series 2005–2007) - IMDb Nota 9.5/10 , multe momente memorabile , iar relatiile dintre caractere no comment.

    Atia of the Julii ( Polly Walker ) in special a jucat de nota 10. Atia > Cersei (GOT) > Lucretia (Spartacus)

  17. #817 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca aţi urmarit Twin Peaks va recomand The Killing
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1392047795344.jpg

  18. #818 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Yeeeee, inca doua luni si un pic

  19. #819 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Recomand Person of Interest (TV Series 2011– ) - IMDb

    Un serial foarte bun , nu chiar de nota 10 dar merita 8-9.

    Vorbeam cu iry mai demult si tot il lauda , prima data credeam ca este alt conspiracy bullsh!t dar e cu totul altceva.

  20. #820 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Recomand Cosmos: A SpaceTime Odyssey (2014– ), a aparut primul episod. Nota zece

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 81 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts