Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 81 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #1081 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    fara sa te superi dar asta este "super puterea" lui, este un erou marvel pana la urma, e ca si cum te-ai uita la un film cu superman si spui ca: este ok filmul atata timp cat nu va deranjeaza ca zboara, ca e foarte puternic, ca opreste gloantele si ca este extraterestru etc. este puterea lui ca supe-erou

    LE: nu vazusem postul de mai sus
    Era clar ca il dam toți exemplu pe Superman

  2. #1082 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Tocmai am terminat de vizualizat primul sezon din True Detective, urmatorul sezon apare in 21 Iun. 15
    Cu aceasta ocazie va recomand si HboGo, sunt aboant la RDS si pentru 14lei(parca) in plus m-am abonat la HBO si am acces si la HBO Go.

  3. #1083 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am terminat si eu seria a treia din Vikings. Sincer eu unul nu ma asteptam sa poata depasi seriile anterioare (care au fost la randul lor foarte ok), dar cumva... a reusit! As indrazni sa spun ca e unul din cele mai bine facute seriale din ultimi ani. Nu de putine ori am pus pauza sau am dat inapoi o imagine pentru a admira o scena sau un peisaj (ceea ce rar mi se intampla sa fac la un film artistic sau serial). E genial cum au reusit sa imbine istoria cu fictiunea, realitatea cu fantasticul, efectele speciale... ce sa mai vorbim?! Nota 10!

    Ragnar Lothbrok rulez! Again!

    P.S. As putea sa-i dau o nota mai mica pentru ca unele lucruri au ramas ne-explicate... insa sunt convins ca au vrut sa pastreze cate ceva si pentru seria a patra

    Attached Images Attached Images vikings_season3.jpg

  4. #1084 SP
    svg
    Member svg's Avatar
    Nice review!

  5. #1085 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Whoa, de unde a mai aparut si asta?! :X

  6. #1086 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Am terminat si eu seria a treia din Vikings. Sincer eu unul nu ma asteptam sa poata depasi seriile anterioare (care au fost la randul lor foarte ok), dar cumva... a reusit! As indrazni sa spun ca e unul din cele mai bine facute seriale din ultimi ani. Nu de putine ori am pus pauza sau am dat inapoi o imagine pentru a admira o scena sau un peisaj (ceea ce rar mi se intampla sa fac la un film artistic sau serial). E genial cum au reusit sa imbine istoria cu fictiunea, realitatea cu fantasticul, efectele speciale... ce sa mai vorbim?! Nota 10!

    Ragnar Lothbrok rulez! Again!

    P.S. As putea sa-i dau o nota mai mica pentru ca unele lucruri au ramas ne-explicate... insa sunt convins ca au vrut sa pastreze cate ceva si pentru seria a patra

    In sezonul asta ti sa parut ca se indreapta si mai mult spre GOT ?

    Mi-au placut primele doua sezoane dar sezonul 1 parca era ceva mai unic iar spre doi s-au dus spre stilul GOT dar au pastrat si aspectele care fac serialul asta awesome.

    Abea astept sa fac un maraton saptamana viitoare , Floki is the man

    P.S : Daca iti place asa mult Vikings iti recomand sa ii dai o sansa si la Black Sails , nu te lua dupa trailere si ca Michael Bay e producator.

  7. #1087 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, urmaresc si Black Sails si cred ca ar mai merge si Marco Polo in trio. Si de ce nu, chiar si Da'Vinci's Demons. Toate merita vazute

  8. #1088 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Se comercializeaza la noi in tara , serialu Marvel Agent's of Shield , in format fizic cu subtitrare in limba romana?De preferat bluray-disc!?

  9. #1089 SP
    Member theusher's Avatar
    Nici vorba. Se lanseaza putine seriale, iar in format Blu-ray cred ca nu a aparut nimic.

  10. #1090 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    In sezonul asta ti sa parut ca se indreapta si mai mult spre GOT ?

    Mi-au placut primele doua sezoane dar sezonul 1 parca era ceva mai unic iar spre doi s-au dus spre stilul GOT dar au pastrat si aspectele care fac serialul asta awesome.

    Abea astept sa fac un maraton saptamana viitoare , Floki is the man

    P.S : Daca iti place asa mult Vikings iti recomand sa ii dai o sansa si la Black Sails , nu te lua dupa trailere si ca Michael Bay e producator.
    Mie unul mi sse pare ca scenele de lupta aduc din ce in ce mi mult cu cele din Spartacus,in primul sezon aratau f bine,reale.Lista mea cu serialele pe care le urmaresc:
    Penny Dreadful(horror/sf,f bun,Eva Green )
    GOT bineinteles
    Walking Dead
    Vikings
    Marco Polo
    Last man on earth
    Better call Saul(cica o sa apara si mr Walter White intr un sezon/episod)
    Black Sails
    American horror story
    True detective
    Fortitude
    Cam astea sunt,sper ca nu am uitat vreunul

  11. #1091 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    va recomand Peaky Blinders, exceptional, nota "zc" ! unul dintre cele mai bune seriale pe care le-am vazut

    ---------- Post added 06-05-2015 at 00:11 ----------

    si The Knick, nu stiu daca l-am mai recomandat, bazele chirurgiei moderne in anii 1900. este fenomenal

    Mi-am mai aduc aminte de unul tot englezesc pe stilul Sherlock, dar mai politist. Luther, senzational si acesta

    PS: nu dau mai multe detali ca vreau sa fiti surprinsi

  12. #1092 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Foarte bun Peaky Blinders, am terminat deja primul sezon. Al doilea promite si mai mult, datorita lui Tom Hardy.
    Multumesc pentru recomandare!

  13. #1093 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Daredevil

  14. #1094 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Foarte bun Peaky Blinders, am terminat deja primul sezon. Al doilea promite si mai mult, datorita lui Tom Hardy.
    Multumesc pentru recomandare!
    da e un serial foarte bun, iar sezonul 2 e si mai bun ca primul si nu datorita lui Tom Hardy, are un scenarist foarte bun, din pacate e necunosct si din intamplare am auzit de el .

    alta miniserie de exceptie Band of Brothers (TV Mini-Series 2001) - IMDb e vechi, din 2001 dar are niste efecte speciale de exeptie si chiar te pune in pielea soldatilor de pe front. mentionez ca este produs de Steven Spielberg si Tom Hanksm cei care au facut si filmul Saving Private Ryan.

  15. #1095 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Awesome!!!
    Wayward Pines (TV Mini-Series 2015) - IMDb

    LE: un fel de Twin Peaks amestecat cu Silent Hill

  16. #1096 SP
    Member theusher's Avatar

    MR. ROBOT follows Elliot (Rami Malek, “The Pacific”), a young programmer who works as a cyber-security engineer by day and as a vigilante hacker by night. Elliot finds himself at a crossroads when the mysterious leader (Christian Slater, “The Adderall Diaries”) of an underground hacker group recruits him to destroy the firm he is paid to protect. Compelled by his personal beliefs, Elliot struggles to resist the chance to take down the multinational CEOs he believes are running (and ruining) the world. The series also stars Portia Doubleday (“Her”), Carly Chaikin (“Suburgatory”) and Martin Wallström (“Simple Simon”).


    Primul episod poate fi deja vizionat :
    (US only dar se pot gasi solutii, evident .)

  17. #1097 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am înțeles ca un nou serial marca Netflix, Sense8, a fost lansat, e ok?

  18. #1098 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    e super OK Dant3, chiar voiam acum sa postez aici sa va uitati la el sunt la episodul 2, am fost destul de circumspect la inceput, dar chiar este un serial foarte bun si original

  19. #1099 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Sense 8, superb. atmosfera, muzica, etc. Actori cunoscuti also: Naveen Andrews (btw, dafuk, au trecut 10 ani de la LOST, asta la fel arata ), Brian J. Smith (unul dintre actorii mei preferati din superbul Stargate Universe, f.ck SyFy btw), etc.

    Si cireasa de pe tort, ca tot e foame mare de SF: Dark Matter (quess what, made by SyFy...). Pentru fanii SF, sa fie primit zic . Sa speram ca apuca mai mult de 2 sezoane, si scapam de blestemul SyFy.

  20. #1100 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Va uitati la Parks and Recreation? M-am uitat zilele astea la cateva episoade cat am fost pe drumuri si pot spune ca nu am mai ras de mult atat de bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 81 FirstFirst ... 5 45 53 54 55 56 57 65 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts