Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 59

Thread: Concerte

  1. #1 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar

    Concerte

    Am hotarat sa deschid acest thread deoarece anul acesta se anunta un an plin de concerte din lumea grea a industriei muzicale. Va rog sa postati stiri despre concerte, preturile biletelor, daca participati la respectivele si eventual daca stiti locuri de cazare cu un pret bun (calitate : pret)
    • Scorpions - 7 iunie - 128 lei - Gazon B , 190 lei - Gazon A, 265 lei - Golden Circle, 350 lei - Tribună
    • Judas Priest - 3 iulie - preturile biletelor nu au fost publicate inca dar se doresc a fi cat mai accesibile
    • Bon Jovi - 10 iulie - VIP - 479,3 lei, Tribuna - 372,8 lei, Golden Circle - 298,2 lei, Normal Circle - 186,4 lei, Peluza Parlament - PROMO! - 138,5 lei pentru primele 2000 bilete/159,8 lei

    Se pare ca voi merge la toate concertele deci ne vedem acolo!

    P.S: Threadul nu este doar pentru concertele Rock, am postat cele trei concerte deoarece sunt cele care ma intereseaza.
    Attached Images Attached Images concert.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pai, avem asa: 20 februarie (maine) - Tim "Ripper" Owens la Bucuresti. Din pacate nu pot sa merg, dar nu-i nimic pentru ca mai sunt o groaza.
    15 martie (Cluj), 16 martie (Bucuresti) - Death Angel. Posibil sa merg, inca nu stiu sigur. Pretul este de 45 de lei, locatia este Silver Church.
    29 martie - Epica la Bucuresti. Merg sigur. Pretul este 80 de lei pana la sfarsitul lui februarie, locatia este Silver Church.
    20 aprilie - Children of Bodom si Ensiferum la Bucuresti. Merg sigur. Pretul este 95 de lei, locatia este Arenele Romane.
    1 mai - Blind Guardian la Bucuresti. Merg sigur. Pretul este 95 de lei, locatia este Arenele Romane.
    8 mai - Haggard la Bucuresti. Nu stiu daca merg. Pretul este 75 de lei, locatia este Silver Church.
    Cele trei concerte mari de care ai amintit mai sus la care vin sigur. Deja mi-am luat bilet la Scorpions la Gazon A (pret promotional).
    Artmania 2011 la Sibiu. Cele mai importante trupe anuntate pana acum sunt Nevermore si Sonata Arctica. Nu cred ca o sa pot sa ajung, cred ca deja v-ati dat seama si de ce, mai ales daca se anunta si un Sonisphere sau niste trupe de calibru la Bestfest.

  3. #3 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Pai, avem asa: 20 februarie (maine) - Tim "Ripper" Owens la Bucuresti. Din pacate nu pot sa merg, dar nu-i nimic pentru ca mai sunt o groaza.
    15 martie (Cluj), 16 martie (Bucuresti) - Death Angel. Posibil sa merg, inca nu stiu sigur. Pretul este de 45 de lei, locatia este Silver Church.
    29 martie - Epica la Bucuresti. Merg sigur. Pretul este 80 de lei pana la sfarsitul lui februarie, locatia este Silver Church.
    20 aprilie - Children of Bodom si Ensiferum la Bucuresti. Merg sigur. Pretul este 95 de lei, locatia este Arenele Romane.
    1 mai - Blind Guardian la Bucuresti. Merg sigur. Pretul este 95 de lei, locatia este Arenele Romane.
    8 mai - Haggard la Bucuresti. Nu stiu daca merg. Pretul este 75 de lei, locatia este Silver Church.
    Cele trei concerte mari de care ai amintit mai sus la care vin sigur. Deja mi-am luat bilet la Scorpions la Gazon A (pret promotional).
    Artmania 2011 la Sibiu. Cele mai importante trupe anuntate pana acum sunt Nevermore si Sonata Arctica. Nu cred ca o sa pot sa ajung, cred ca deja v-ati dat seama si de ce, mai ales daca se anunta si un Sonisphere sau niste trupe de calibru la Bestfest.
    Epeeeec. Poate reusim sa ne vedem si noi la concerte sa iti fac o bere.

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    B'estFEST in iulie!!!! Pendulum!! yeaaaaaaaaa!!!!!!!!

  5. #5 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Posibil concert Roger Waters la Cluj-Napoca
    Cum ar fi sa se confirme asta!!!

  6. #6 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Cum ar fi sa vina si David Gilmour alaturi de Roger Waters....<3!

  7. #7 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Din pacate sansele sunt 0. Astia doi nu prea se inteleg bine. Au cantat impreuna doar de doua ori in ultimii 30 de ani.

  8. #8 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Nu merge nimeni la Roxette ?

  9. #9 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    S-au pus biletele la B'estfest in vanzare, pana pe 22 martie e 20% reducere! \m/

  10. #10 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    OMFGWTFBBQ!!!!!

    The Mission

    THE MISSION DANCE WEEKEND // EDITION 0.4
    5 – 6 AUGUST 2011 // PLAJA HANUL PIRATILOR – NAVODARI

    MOBY live la THE MISSION DANCE WEEKEND pe 6 august 2011

    The Mission Dance Weekend 0.4 va avea loc pe 5 si 6 august pe plaja Hanul Piratilor din Navodari, la Malul Marii Negre. Restul numelor artistilor invitati, atat pentru prima cat si pentru cea de-a doua zi a festivalului, vor fi confirmate si anuntate pana la finalul lunii, so stay tuned! Detalii despre biletele in avans pentru fiecare seara in parte, despre pachetele speciale pentru ambele seri si despre biletele VIP, vor fi anuntate in curand pe website-ul nostru si pe paginile noastre oficiale in retelele de social media!



    ATAT!!!!!!!

  11. #11 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar

  12. #12 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Bun anul asta pentru concerte. Pe lista mea deja s-au adaugat Dark Tranquillity, Opeth si Rock the City (Golden Circle).

  13. #13 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Tonight we dine in hell with Children of Bodom!

  14. #14 SP
    Member styng's Avatar
    Legend of Dreams Festival - 21 Mai 2011 Bucuresti Arenele Romane
    Attached Images Attached Images 20110521dashberlinroemenie2.jpg

  15. #15 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Super concert aseara cu Children of Bodom si Ensiferum la Arenele Romane! A mai fost cineva de aici?


  16. #16 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Bon Jovi vin la Bucuresti fara Richie Sambora | METALHEAD.ro
    Firar, ce face bautura asta... Sunt curios cine il va inlocui. Turneul incepe in seara asta in New Orleans.

    Dar pana atunci, maine (azi defapt) sarbatorim 1 mai cu Blind Guardian la Arenele Romane.

  17. #17 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    O seara de 1 mai incredibila la Arenele Romane cu Blind Guardian:

  18. #18 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cine mai vine la B'estfest si nu si-a luat bilet sa-mi zica si mie. Ca suntem vreo 4-5 insi care vrem sa ne mai luam si e reducerea aia imensa care ti-o face cand suntem cel putin 10 insi (in gasca). Ne strangem si noi 10, luam bilet/e si dupa aia ne vedem de treaba fiecaruia

  19. #19 SP
    Member TheSpider's Avatar
    intrebare vreau sa ma duc la The Prodigy,la Romexpo...daca poate sa imi zica cineva cam ce inseamna Normal Circle,adica daca iau bilet la normal si ma duc cu multe ore inainte sa inceapa concertul o sa am un loc decent?sa pot sa vad ce se intampla pe scena?

  20. #20 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    O sa ai loc decent in limita zonei tale.Ai bilet la Normal Circle, doar acolo poti sa stai, ai bilet la Golden Circle( sau ce zone mai sunt), poti sa stai in G+N etc. etc. . Anu' trecut la Sonisphere s-a vazut perfect de la Normal Circle.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts