Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 20 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 LastLast
Results 341 to 360 of 382

Thread: Tenis

  1. #341 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  2. #342 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Iar a pierdut cu o necunoscuta, locul 19.

  3. #343 SP
    Junior Member mihdum's Avatar
    Timea nu e chiar necunoscuta, imo.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Timea_Bacsinszky

  4. #344 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu este nicio mirare. Halep este ultra umflata de presa si toti ii sufla in fund. A ajuns in top 5 conjunctural. Acum se poate duce usor usor catre locul pe care l-ar ocupa in mod normal, fara sa se alinieze planetele pentru ea si sa fara sa se retraga una sau alta.

    Nu ii iau nimic din merite, dar nu trebuie sa ne agatam de ceva ce nu este palpabil. Are potential mare, dar nu este inca acolo. Sa nu clachezi in momentele importante (cu Serena, Maria, etc) si sa tratezi un meci cu o "outsidera" la fel de serios, asta inseamna sa fi profesionist si sa ai valoare.

  5. #345 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu este nicio mirare. Halep este ultra umflata de presa si toti ii sufla in fund. A ajuns in top 5 conjunctural. Acum se poate duce usor usor catre locul pe care l-ar ocupa in mod normal, fara sa se alinieze planetele pentru ea si sa fara sa se retraga una sau alta.

    Nu ii iau nimic din merite, dar nu trebuie sa ne agatam de ceva ce nu este palpabil. Are potential mare, dar nu este inca acolo. Sa nu clachezi in momentele importante (cu Serena, Maria, etc) si sa tratezi un meci cu o "outsidera" la fel de serios, asta inseamna sa fi profesionist si sa ai valoare.
    A man by my own liking( cu exceptia "sa fi profesionist"). Unde ai fost pana acum, cand aproape toti de pe forumul asta ma numeau hater ca nu eram orbit de aceasta jucatoare fenomenala, sau de ce scrie presa despre ea, mai exact?

  6. #346 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    In scoala pe care am facut-o eu, fii era pentru imperativ, ceea ce nu e cazul aici ca nu ii spuneam Simonei "Fii profesionista".

    Eram si eu pe aici, dar eu nu m-am bagat asa adanc prin forum. I wander around sometimes.

  7. #347 SP
    Junior Member mihdum's Avatar
    Cu siguranta nu e de locul 2 mondial. Insa e cea mai buna din tot ce avem de oferit in tenisul feminin, momentan.

  8. #348 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    In scoala pe care am facut-o eu, fii era pentru imperativ, ceea ce nu e cazul aici ca nu ii spuneam Simonei "Fii profesionista".
    Dap, i stand corrected.

  9. #349 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De tenis nu mai vorbesc Eu zic ca e cu doi "i" in acest caz "Să fii profesionist"

  10. #350 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Halal sport in tara asta, pai inainte aveam performante, nu fetite din astea cu aer de balta. Ai vrut schimbare, democratie, uite unde a ajuns mandria noastra nationala!!!

  11. #351 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Unde?

  12. #352 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    "Campeoana" noastra:
    Attached Images Attached Images 9ba77e6e-b8eb-4922-bd7d-62f77f2cfdb3.jpg

  13. #353 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sferturi romanesti...
    Attached Images Attached Images screenshot_2016-05-05-11-36-38.png

  14. #354 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Simona a castigat intr-un final primul turneu al anului si unul destul de important, poate isi revine incepand de acum. Oricum tot turneul a jucat foarte bine si nu prea a avut probleme majore in acest turneu. A profitat de faptul ca au iesit majoritatea jucatoarelor bune din primele tururi, dar sa nu uitam ca ea a pierdut si cu jucatoare de pe locuri 100-200 WTA.

    News | WTA Tennis English


  15. #355 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lasa, ca la Roland Garros si Wimbledon va iesi din primul tur...

  16. #356 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    vedem dar turneul de la Madrid este unul destul de mare sa stii, vedem ce face la roma si dupa la RG. oricum nu ma asteptam sa castige turneu avand in vedere forma. este imbucuratorfelul in care a jucat sa stii, chiar a jucat ca pe vremuri agresiv si foarte bine.

  17. #357 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dar cum ai zis si tu, capii de serie deja nu mai erau. Dar da, macar n-a mai pierdut iar cu necunoscute de pe locul 1-200.

  18. #358 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai tocmai, poate i-a dat ceva incredere. probabil ca nu are stofa de mare campiona, vezi Steffi Graf de exemplu, dar important este ca avem o sportiva care ne reprezinta, nu am avut atatia ani un tenismen in top 10 si acum cand avem ne plangem. ea nu are talent, se vede cu ochiul liber ca ea se bazeaza pe multa munca si determinare de aceea banuiesc ca la ea conteaza extrem de mult increderea in sine si probabil ca dupa turneul asta isi va reveni.

    eu ma bucur ca avem un sportiv in top 10, asta e tot.

  19. #359 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Finala cu romani la Madrid

  20. #360 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Cum sa nu aiba Simona talent? Ea nu are fizic, de aceea ti se pare, pe buna dreptate, ca muncește foarte mult. Dar talent are, se vede in tehnica de lovire, in gama de lovituri pe care o are.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 20 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 LastLast

Similar Threads

  1. Virtual tenis 2009 By mihai84 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 06-10-2009, 16:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts