Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Microsoft pregateste surpriza verii: Xbox Two!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Microsoft pregateste surpriza verii: Xbox Two!

    Avand in vedere informatiile din ultima perioada referitoare la noua consola PlayStation 4.5 (also known as PS4K), se pare ca nici la Microsoft nu s-a stat cu mainile in san. Mai exact, un angajat din cadrul diviziei de proiectare a dezvaluit ca acestia pregatesc o lansare surpriza in data de 14 Iunie 2016 (in cadrul E3). Noua consola (pe care momentan o s-o numim Xbox Two) are codename "Spartan"! Se pare ca sub capota vom regasi 16GB DDR4, 2 chip-uri grafice care momentan raman un mister (dar despre care aflam ca au cel putin 4x puterea de procesare a actualei console cu un consum redus), un procesor octacore ajutat de un co-procesor (pentru background stuff si OS). Rezolutia standard de iesire va fi 4K via HDMI 2.0 cu HDR. Vor exista 2 editii si sunt sigur sa va bucurati ca una dintre ele va veni cu un SSD (Samsung 512GB) si va include HoloLens.

    Ca accesorii, Xbox Two va avea gamepad-ul Elite, HoloLens, precum si un nou touch controller denumit X-Tender. Tot din sursa respectiva aflam ca odata cu lansarea noului Xbox Two, absolut orice joc de pe consola va putea fi jucat pe un telefon Microsoft/Lumia ce are deja instalat Windows Phone 10.

    Pretul nu este cunoscut momentan, dar ca target am inteles ca ar fi 399$ pentru varianta standard (fara SSD si HoloLens) si 599$ pentru varianta Pro (cea cu SSD si HoloLens).

    Ce ziceti, o sa fie nebunie anul acesta la E3, mai ales daca vine si Nintendo cu al sau nou NX!

    Update: A fost de 1 Aprilie. Hope you liked it!
    Attached Images Attached Images xbox_two_spartan.jpg

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu nu sunt de acord cu ce fac oamenii astia! De-abia am strans bani de Xbox One, acum imi arunca pe gat Xbox One+One=Two? Ce e asta, telefon mobil sau soseta, sa il schimb la an?

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Plecati de aici cu mizeriile astea, toate sunt jeguri comparativ cu PS3, nici ****Box 3 nu o sa fie ins tare sa depaseasca fosta consola a lui Sony!!

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    A venit si comunicat de la Sony, consola lor PS4K e un pic mai puternică, are vreo 32 GB GDDR 5 si un SSD de 2 TB. Se lansează în octombrie si o sa coste 599€. Avem si link de precomanda la Altex deja, dar nu stiu daca am voie să-l pun.

  5. #5 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pai daca e asa bun PS 3 de ce e fosta consola Sony ?

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Le dau io lor sa vina cu asa ceva...
    Ase-i dau un picior de tatata sa-mprastie!

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    nu mai fiti fanboi ca nu mai POT! estem o comunitate, va org sa fitii gamerii

    e diferenta


  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bahahaha moooor de la numele voastre, am scuipat Schweppes pe monitor din cauza voastra, iesiti acasa!

  9. #9 SP
    Member pufy's Avatar
    Chiar vorbeam cu cineva astazi despre "PC Master Race" si tind sa cred ca incet incet chiar devine.

    Microsoft si Sony incep sa isi bata joc si sa procedeze aproape la fel precum procedeaza cei care fac telefoane , mereu modele un pic mai bune dar la un pret enorm - sunt constient ca unele telefoane merita dar la finalul zilei it's just a phone la fel cum consola e doar o consola , chiar si cu VR .

    Sony ar fi trebuit sa ne lase sa rulam jocurile de PS3 macar pe cele digitale dar a ales sa ne ofere un serviciu de stream pentru un abonament.
    Microsoft a avut vanzari proaste la inceput si a avut un numar mic de exclusivitati si acuma aleg sa faca "Xbox Two" cand nici macar nu au mai aparut titluri noi.

    Ambele companii imping acest mod de a te juca intr-o directie total nepotrivita , intradevar competitia naste inovatie dar daca totul se rezuma la a lansa o consola noua care ne ofera ceva diferit atunci efectiv risca sa se arunce intr-o piata noua fara sa stie cata audienta o sa atraga.

    VR-ul pentru mine nu prezinta interes, ce prezinta in schimb interes este ca produsul pe care il cumpar sa tina mai mult de 3-4 ani si sa nu simt ca arunc banii pe o consola care in scurt timp va muri.

    Doua intrebari as avea :
    1 Cand se va lucra la un joc , va fi construit pe baza arhitecturii noii console iar dupa va fi portata pe cea veche ?
    2 Cand in final se va trece la Playstation 5 / Xbox 2.5 ? jocurile pe care le-am cumparat digitale vor fi valabile pentru a fi downloadate si jucate pe noua consola ? sau trebuie sa mai iau un remaster sau chiar re remaster

    Sper sa nu ofensez pe nimeni care este incantat de aceste stiri , eu personal cred ca desi tehnologia avanseaza beneficiile scad .

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  11. #11 SP
    Member pufy's Avatar
    E 1 Aprilie )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) , you guys got me !

    Good one !

  12. #12 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Bahahaha moooor de la numele voastre, am scuipat Schweppes pe monitor din cauza voastra, iesiti acasa!
    Bine ca-i Schweppes si nu bere sau altceva... Schweppes iese imediat de pe monitor daca dai cu niste Cola. Da' Light, ca altfel...

    L.E.: Oh sh!t! Ti-a dat thanks RO-Mircea!

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si tie

    Omfg fa rpd printscreen

    Omfg omfg

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu cred ca-i vor spune Xbox 4K, ca sa ajunga la acelasi numar cu PS4K, iar urmatoarea generatie sa fie PS5 si Xbox 5

  15. #15 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Aia cu outpot nativ 4K, HDR prin HDMI 2.0 te-a dat de gol, altfel totul era ok..
    Pe de alta parte sunt sigur ca daca Sony vine cu un SKU nou (ceva o sa se intample, fara foc nu iese fum), va urma ceva si din tabara Microsoft (cu toate ca ma asteptam mai degraba la Microsoft sa faca o miscare).

    PS: va dati seama ca ce-a scris Monky acolo este exact ce-si doreste el de la XBOX

  16. #16 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Ce-i cumetria asta? . Upgrade-urile pentru consolele actuale se vor numi "Xbox Jean" si "PS 4Karate". Vor avea procesoare concepute special pentru a oferi subtitrari in romana pe netflix, 2 kilograme de RAM si procesoare grafice cu furtun atasabil in fantana ca sa se poata raci corespunzator. Ca accesorii se va oferi la 5 USD/ora un "gigel" care sa pompeze apa aia si sa nu ia foc consola in timp ce ofera rezolutii aproape la fel de bune ca un PC.

  17. #17 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    nu mai fiti fanboi ca nu mai POT! estem o comunitate, va org sa fitii gamerii

    e diferenta


    baaahahahahahaa nufnuf haahahaha nuf hahhaah

    ma face sa ma simt trist ,tipu asta )

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    vreii sa zbori de pe forum? ia vezi si da thanks la post

  19. #19 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Poate va zbor pe amândoi.

  20. #20 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Cu 1 aprilie asta nici nu stii ce sa mai citesti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 16 Last Post: 13-04-2015, 05:10
  2. Replies: 3 Last Post: 30-09-2014, 20:38
  3. Replies: 10 Last Post: 21-02-2014, 01:37
  4. Replies: 5 Last Post: 02-08-2013, 17:38
  5. Replies: 6 Last Post: 17-10-2010, 20:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts